Ruszyły prace przy budowie nowej komendy policji w Lesku (ZDJĘCIA)

09-10-2017

LESKO / PODKARPACIE. W Lesku trwają prace przy budowie nowej komendy policji. Chociaż nie było jeszcze oficjalnego „wbicia łopaty”, pracownicy wykorzystują dobrą aurę i realizują pierwsze zadania. Funkcjonariusze z nadzieją czekają na nowy obiekt. Budynek, w którym obecnie pracują to prawdziwy relikt przeszłości.

Leskie starostwo nieodpłatnie przekazało działkę przy ulicy Przemysłowej, gdzie aktualnie prowadzone są pierwsze prace przy budowie nowej komendy.

Oficjalnego wmurowania kamienia węgielnego jeszcze nie było. Te uroczystości zaplanowano na listopad.

Przypomnijmy, że Komenda Powiatowa Policji w Lesku jest jedną z najstarszych na Podkarpaciu. Budynek powstał w latach 30. ubiegłego wieku, natomiast ostatni, duży remont przeprowadzono w latach 80. Niestety nie da się tego ukryć. Wąskie poczekalnie, ciasna szatnia i niewystarczające pokoje przesłuchań. Zdecydowanie takie warunki nie sprzyjają pracy policjantów.

W nowoczesnym gmachu znajdzie się miejsce na zespół szatni, pomieszczenia przesłuchań i zatrzymań, magazyny, archiwa, a nawet strzelnicę. Koszt budowy oszacowano na około 18 milionów złotych.

foto: KF

PORCELANOWY ZAKĄTEK

Komentarzy: 9 do “Ruszyły prace przy budowie nowej komendy policji w Lesku (ZDJĘCIA)”

 1. władek pierdasek pisze:

  precz z milicjo

 2. entliczek pentliczek pisze:

  Ciekawe czy co niektórzy doczekają jej otwarcia. ha ha ha.
  Mam nadzieje że nowa Komenda przyniesie ze sobą nowe władze, bo te już sie wypaliły albo jak kto woli SPALIŁY w mieście i okolicach.
  ;D

  • Ponczek pisze:

   Kiedy Ponczek wyjeżdżą z komendy na emeryturę bo nie pasuje do nowoczesnej jednostki która jest w budowie ! Spalony wszędzie. Wstyd!

 3. misjonarz pisze:

  A M E N ! ! !

 4. władek pierdasek pisze:

  Prawde tu piszo. powymieniac ich

 5. popatrz popatrz pisze:

  a myślał ja, że prędzej mi kaktus wyrośnie, niż w Lesku zbudujo nową psiarnię… z jednej strony dobrze- to już zostanie na długo, z drugiej strony pytanie, co dobrego tam się będzie działo?

 6. Anonim pisze:

  Pogonili z policji „czarnego konia” w Sanoku, teraz kolej na „starą szkapę” z Leska.

Napisz komentarz:

Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.