Są miejsca w Policji. Trwa nabór do podkarpackiego garnizonu (ZDJĘCIA)

11-10-2017

PODKARPACIE. Marzy Ci się ciekawa praca, chcesz w życiu robić coś pożytecznego i poczuć wyjątkowość swojej profesji, podejmij wyzwanie – zostań policjantem! Gwarantujemy stabilne zatrudnienie, możliwość rozwoju, dajemy szanse na to, by zamienić pasję w zawód.

foto: Wojciech Kulig

foto: Wojciech Kulig

Garnizon podkarpacki liczy blisko 4,5 tysiąca policjantów, którzy na co dzień służą w komendach miejskich i powiatowych, w Oddziale Prewencji Policji i Komendzie Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie. W tym roku policyjne szeregi zasiliło 51 nowych funkcjonariuszy, oni już zaczęli swoją przygodę z mundurem. Do końca 2017 roku planujemy przyjąć 135 policjantów, podczas naborów w listopadzie i grudniu.

foto: Sebastian Stankiewicz

foto: Sebastian Stankiewicz

Zachęcamy każdego, kto chciałby pomagać innym, robić coś wyjątkowego, a zarazem poczuć prestiż swojego zawodu, do wzięcia udziału w rekrutacji.

Dokumenty od kandydatów przyjmujemy w trybie ciągłym, w każdy poniedziałek i wtorek. Można je składać w Sekcji Doboru KWP, która ma swoją siedzibę w Zaczerniu nr 187.

Kto może zostać policjantem?

Kandydat do pracy w Policji musi mieć polskie obywatelstwo i nieposzlakowaną opinię, co najmniej średnie wykształcenie i korzystać z pełni praw publicznych. Nie może być skazany prawomocnym wyrokiem sądu za przestępstwo lub przestępstwo skarbowe. Osoby podlegające kwalifikacji wojskowej powinny mieć uregulowany stosunek do służby wojskowej.

yjecki4

foto: Paweł Stryjecki

foto: Paweł Stryjecki

foto: Paweł Stryjecki

Kandydaci przechodzą testy wiedzy, sprawności fizycznej i psychologiczny oraz rozmowę kwalifikacyjną, na każdym z tych etapów zdobywając punkty. Dodatkowe można uzyskać m.in. za wyższe wykształcenie, tytuł ratownika medycznego, uprawnienia instruktora strzelectwa, sportów walki czy nurkowania.

Po przejściu rekrutacji, kandydat przyjęty do służby zostanie skierowany do jednej ze szkół policyjnych na sześciomiesięczne szkolenie zawodowe, następnie na dwumiesięczną służbę adaptacyjną, po czym trafi do jednostki na terenie Podkarpacia.

yjecki2

foto: Paweł Stryjecki

foto: Paweł Stryjecki

foto: Paweł Stryjecki

KWP

PORCELANOWY ZAKĄTEK IZMIR

Komentarzy: 36 do “Są miejsca w Policji. Trwa nabór do podkarpackiego garnizonu (ZDJĘCIA)”

 1. Pierdu pierdu pisze:

  Jak to POLICJAPomaga?

  Komu pomaga?

 2. Kolo pisze:

  Za niedługo ukraińców i romunów zaczną zatrudniać bo nie będzie chętnych tyrać w kołchozie…

 3. nic pisze:

  jak ja chciałem 10 lat temu ti nie było szans bo nie miałem wujka czy cioci pabi psycholog która stwierdzi że się nie nadajesz- a teraz szukają na potęgę – nic z tego teraz już za późno

  • hostek pisze:

   dobrze powiedziane tak bylo ze mna

  • Bia... pisze:

   Proszą się bo za te ochlapy co komendantom ze stołu spadną to nikt nie chce robić.200 zł kwartalnika to ledwo 2.50 za dzień roboty zostaje po osiągnięciu podatku i Ty dasz w tej fabryce gwoździ dla statystyki mandatów a kadra kierownicza spija śmietankę. Popełniłem błąd 14lat temu ale Ale do emy trzeba dociagnac i wypisać się z tej formacji bo wstyd…

   • Bia... pisze:

    A młody jak przyjdzie to na początek ma 1780zl na rękę to w markecie Ukraińcy więcej mają i żadnej odpowiedzialności a tu ciągle słyszysz postępowanie za postępowaniem i ciach trzynastki nie ma bo p. Naczelniczek ma takie widzi mi się. Porażka życiowa

 4. Ou pisze:

  Sorry ale wolalbym robic na miotle niz w policji.Wstyd po calosci.

 5. Mój dziadek mawiał pisze:

  Lepiej chu.. orać pole,
  jak w policji być po szkole.

 6. witek pisze:

  takie czasy nastały. Jak lata temu wybrzydzali (10-15lat temu) tak teraz prowadzą kampanię „spełnij swoje marzenia w policji”. Proponuje najpierw zmienić wizerunek tego upadłego w oczach Polaków zawodu, a później pisać powyższe teksty, bo człowieka na śmiech zbiera, kiedy to czyta. To samo za lat kilka/kilkanaście bedzie ze wszystkimi zawodami, od lekarzy po brukarzy – bo przespaliście czasy, wszyscy decydenci od A do Z. Każdy pseudo biznesmen dołożył i dokłada do dzisiaj rękę, do tego, aby Polska sie wyludniała i pozbywała ludzi w wieku produkcyjnym, a wraz z nimi ich obecne lub przyszłe rodziny. Ludzi i rąk do pracy nie brakuje – proszę poczytać o wielkiej emigracji zarobkowej, wielomilionowej ucieczki z kraju, gdzie liczby 15-20mln obywateli poza granicami kraju, obrazują rzeczywistość pseudo państwa, gdzie normalny człowiek ucieka, żeby ratować swoją przyszłość. Przespaliście czasy, gdzie można było to zatrzymać. Teraz proponuje powoli przyzwyczajać się do codziennego widoku ukraińców, białorusinów, hindusów a może i wkrótce innych egzotycznych przybyszów z dalekich krain. W dzisiejszych czasach panstwo polskie potrzebuje więcej stanowisk państwowych – urzedników, policjantów, inspektorów wszelakiej maści, tylko pytanie, kto na nich wkrótce zarobi, skoro tych utrzymujących Kowalskich coraz mniej. I pytanie przed kim tak sie zabezpieczacie, że taki zaciąg do policji? Czyżby strach przed obywatelami? A może łupić juz nie ma komu i brakuje „porządnych obywateli z suszarkami, którzy będą spełniać swoje marzenia”, odbierając cięzko zarobione pieniądze swoim pracodawcom, czyli NAM.

  • jak to?? pisze:

   przecie w TVP mówią na okrągło, jaki to teraz dobrobyt, jakie sukcesy państwowe, jak to się wszystkim Polakom wspaniale w Ojczyźnie żyje i jakie to mamy mocarstwowe plany…….

 7. Gdsg pisze:

  Wystarczy popatrzeć Co się w Sanoku dzieje. Pijaki i cwaniaki. I taki czerwony na gębie, na kacu daje ci dmuchać opluty przez innych alkomat. Krowy doić!

  • @Gdsg pisze:

   akurat w Sanoku to nie widać, że PRL się skonczył i nie ma juz Milicji. Wszystko to samo, a zwłaszcza maniery „stróżów prawa”……

 8. SS pisze:

  jeaCze tych meneli z sanockiej komendy nie wyj ebali a już kolejny nabur dziadostwa, niech ktoś logicznie wytłumaczy fakt jak alkoholik i ninja domowy, stary majciaz może po tym wszystkim ubierać splamiony i przykrodkawy mundur, strugać strażnika teksasu na jakiejś wiosce
  psi hut ty zgnilizno moralna zdejmij Orzełka z czapki albo ktoś ci go zdejmie
  Hcwd

 9. Admin pisze:

  Hahahaha do policji Nigdy w Życiu!!!! Wstyd, ja nie miał bym sumienia brać kase za nic

 10. Marek pisze:

  Praca po znajomości, podobnie jak w SG i Urzędzie Celnym. Matka mojego znajomego robiła kiedyś w Urzędzie Celnym w Przemyślu to mi opowiadała kto dostaje się do tej pracy, a ja mogę zapomnieć jeśli nie mam znajomości.

 11. aldi pisze:

  Zostać policjantem i stać z suszarką w krzakach….istotnie szczyt prestizu społecznego i spełnienie marzeń:-)))

 12. hedon pisze:

  Pies na koniu :O takie rzeczy to do cyrku

 13. .. pisze:

  piniędzy z tego nima
  a stres duży

 14. x.....s pisze:

  Czy ochotnicy mający zdolności manualne np. wycinanie konfetti i noszenie anielskich skrzydeł będą mieli większe szanse?

 15. Anonim pisze:

  Policja na Podkarpaciu? Powiedziałbym że zakon niebieskich aniołów! Wszechwielebny przeor Pobuta na ślubowaniu wręcza młodym policjantom książeczki do nabożeństwa. Przecież to skandal! Jeszcze takiej szopy nie było. Pozbył się mądrych i doświadczonych komendantów i co mu zostało. Kadry doświadczonej brak! Np. w Lesku ledwo dwaj policjanci awansowali na podkomisarzy, natychmiast stali się komendantami! Zastępcą w Lesku jest policjant, który wcześniej był specjalistą. Bez żadnego doświadczenia w kierowaniu ludźmi, bez jakiejkolwiek wiedzy o zarządzaniu. Co Pan komendancie wojewódzki wyprawia! Naraża Pan policję na pośmiewisko! Jak można niszczyć struktury, które tak dobrze funkcjonowały.

 16. Anonim pisze:

  25 lat pracy i 2200 na rękę, dziękuje nie jestem zainteresowany

 17. Dużo stracisz a szkoda.. pisze:

  Przecież piszą nie o służbie tylko o przygodzie no i prestiż będziesz wyrabiał.początek już złapiesz jak wskoczysz w mundur z kaburą i pieprzem. Nikt cię już nie pogoni.A potem prestiż z paragrafów o najwyższej przewidzianej działce no i wszyscy mają się ciebie i taj działki bać po to są działania prewencyjne.

 18. Obserwator pisze:

  Tylko do Leska nie idźcie bo każdy teraz ucieka z tej komendy. A ościenne jednostki straszą policjantów że za karę to do Leska.

 19. r pisze:

  ciekawa praca he
  nie masz wujka nie masz nic !!

 20. Wiktor54 pisze:

  Znam Policjanta z Leska to mi mówił że szef drogówki to kawał hu….a

 21. NoBo pisze:

  piekne 1-sze zdjecie beda bawic sie w kolejarza ,wyglada na to ze beda jechac na dwa tunele???

Napisz komentarz:

Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.