Sanockie technika poza rankingiem. Krosno i Lesko w 500 najlepszych

11-01-2017

SANOK / PODKARPACIE. W Rankingu Techników 2017 przygotowanym przez Perspektywy nie ma ani jednej szkoły z powiatu sanockiego. Sukcesy odnotowali natomiast nasi sąsiedzi z Krosna, Leska i Jasła.


Pierwsze miejsce przy padło Technikum Elektronicznemu w ZSE w Bydgoszczy, przed  Technikum Łączności nr 14 w ZS Łączności  w Krakowie. Trzecie miejsce zajęło Technikum nr 7 w ZSE-M w Nowym Sączu.

Bardzo wysokie miejsce, bo 28, wywalczyło Technikum nr 5 w ZSP w Krośnie, na 63 uplasowało się Technikum nr 4 w ZS nr 4 w Jaśle, a 66 miejsce zajęło Technikum Leśne w Lesku. O jedno oczko niżej znalazło się Technikum nr 1w  ZSE w Mielcu, 83 miejsce zajęło Technikum nr 4 w ZSEiO w Przemyślu, 95 – Technikum  nr 12 w ZS KU w Rzeszowie,  125 – Technikum nr 2 w ZSB w Mielcu, 196 – Technikum nr 1 w ZS nr 1 w Rzeszowie, 202 – Technikum nr 6 w ZSE w Rzeszowie, 209 – Technikum nr 5 w ZSE w Rzeszowie, a 241 Technikum 4-letnie w ZS w Tarnobrzegu.

??????????????????????

Foto: archiwum Zespołu Szkół Leśnych w Lesku

Komentarzy: 33 do “Sanockie technika poza rankingiem. Krosno i Lesko w 500 najlepszych”

 1. er pisze:

  O ile porównania liceów, gdzie wszyscy uczą się tego samego, jeszcze można zrozumieć, to porównania techników, gdzie np.Leśnych w Polsce są pewnie ze trzy a ekonomicznych i technicznych setki, to kpina.

  • poziom sanockich szkół jak widać to właśnie jest kpina pisze:

   Jak wyżej

   • reforma oświaty w Sanoku pisze:

    Jak widać była tylko po to aby więcej płacić nauczycielom

   • Uhu-hu pisze:

    Dlatego, że niski poziom to zwiększą ilość klas zawodowych kosztem liceów, gdzie poziom był wyższy. Niewykształconym narodem jest lepiej sterować (przyp. komuna).

  • Czyli co nauczycieli mamy wybitnych? pisze:

   Jak mam to rozumieć? Może ktoś przedstawi wyniki rankingu w oparciu o kryteria. Bo czym innym jest oceniane technikum leśnego, gdzie są np dwa czy trzy kierunki ścisłe związane z tematem i idzie tam ścisłe ukierunkowane młodzież a czym innym technikum które ma kilka klas o różnych kierunkach i różny poziom z różną młodzieżą. Zamieszczenie takich rankingów można podsumować następująco: ja jem kapustę a mój szef mięso czyli średnio jemy bigos.

  • iwan pisze:

   Nawet porodowki zlikwidowali i ciesząc się że 1mln oszczędzają ciekawe Co dalej dziecięcy chirurga ?

  • kpina pisze:

   Kpina to płacenie sanockim nauczycielom takich stawek jak w innych miastach i 13stej a być może 14nastej pensji

   • lbigos pisze:

    Akurat żadnej 14 nigdy nie było, a powiat sanocki jest jednym z niewielu, gdzie nauczycielom nie wypłaca się wielu dodatków, m.in. Motywacyjnego. Poza tym od kilku lat nauczycieli się zwalnia, często tych dobrych. Młodzież kompletnie wszystko olewa, a rodzice są tacy jak Ty.Więc nie jest wcale kolorowo.

   • PO rozpieszczało, PIS bierze w obroty - szacun pisze:

    taaa, motywację to nauczyciele mają ogromną, co roku podwyżki a i tak płacz, że mało, wciąż mało słychać od morza po giewont. czy przyjdzie taki kiedyś moment, że się nażrecie wreszcie i powiecie dość? z pewnością nigdy. w rodzinie mam takie gigantki, które” przerabiają się z młodzieżą od 8.00 a po 11.00 już zapyla jedna z drugą do domku. max 18 godzin tygodniowo. Wypłata 5000-5600zł brutto. jednak dla ściemnienia obrazu publice trzeba kłamać i łżeć, że zarabia się grosze, że się ma tyle pracy w ferie, święta i wakacje… ileż to wycieńczających zdrowie dyżurów, ileż to trzeba kartkówek poprawić… no naprawdę, niesamowite! ;-) iżeby nie było, nie jestem za żadną opcją polityczną bo nie ma w polsce żadnej sensownej ale złodziejskie PO tak was rozpieściło, że teraz PIS musi trochę poprzestawiać was po kątach bo wam się przewraca w tłustych dupskach panie nauczycielki… ;-)

   • Kas pisze:

    Jakie podwyżki? Pensja stała, nie mają godzin to o czym ty gadasz?

   • @PO rozpieszczało, PIS bierze w obroty - szacun pisze:

    Co tak mało może napisz 10000 zł i wio do taczek

  • śmiech na sali pisze:

   bo co…. bo masz ból dupy? widzisz sanocki matole, takie Lesko was dyma, nie wspominając o Krośnie. sanockie buractwo pochodzące z niebieszczan i trepczy

 2. Anonim pisze:

  W technikach robią ranking tylko dla 300, a w liceach dla 500 (mimo, że techników jest więcej). Racje ma ten co pisze, że wynik można zawyżyć jeżeli w szkole każde technikum jest oddzielnym typem szkoły np. technikum elektroniczne.
  Malkontenci powinni pamiętać, że w Sanockich technikach uczą się także uczniowie, którzy kiedyś by uczęszczali do zawodówki. Wszyscy mają wielkie ambicje mówiąc jakie super dziecko tylko nauczyciel be. Skoro to jest wina nauczycieli to niech jeden z drugim mądrala piszący komentarze przyjdzie uczyć.Było takie przysłowie nie chciało się nosić teczki trzeba dźwigać woreczki,

  • łapkiwgore pisze:

   Kto czyta nie błądzi:

   Ranking Wojewódzki Perspektywy 2016r. ZS3 na 46 miejscu z 33.78 punktami
   Ranking Wojewódzki Perspektywy 2017r. ZS3 na 30 miejscu z 43.01 punktami
   Czyli do góry

   Ranking Wojewódzki Perspektywy 2016r. ZS1 na 22 miejscu z 41.01 punktami
   Ranking Wojewódzki Perspektywy 2017r. ZS1 na 22 miejscu z 48.30 punktami
   W miejscu i na korzyść

   Ranking Wojewódzki Perspektywy 2016r. ZS4 na 41 miejscu z 35.50 punktami
   Ranking Wojewódzki Perspektywy 2017r. ZS4 na 34 miejscu z 41.58 punktami
   Czyli do góry ale zostały tylko klasy w innej szkole

 3. Jakub "Organista" Biłas pisze:

  Moim zdaniem najlepsze technikum w Polsce jest technikum w Sanoku numer 3 przy ul. Stróżowskiej. Chodzę tam od 2 lat i nie żałuje swojego wyboru. Mamy bardzo wykwalifikowaną kadrę nauczycielską oprócz Pana K.S., choć sprzęt elektroniczny oraz komputerowy jest stary i mało wydajny, zatem nie mogę rozwijać swoich pasji rysowania w Paint. Pozdrawiam

  • Nauczyciel pisze:

   Sprzęt ma wydajność dopasowaną do potrzeb oprogramowania a nie gier.

  • er pisze:

   Liczysz na nagrodę, nauczycielu?czy to sam Pan dyrektor pisał?

   • Krzysztof Futyma pisze:

    Szanowana Pani/Pan, jeżeli coś piszę (raz na kilka lat) to mam odwagę się podpisać. Tak na marginesie wszyscy ekscytują się wszelkiej maści rankingami, a szkoła pracuje z człowiekiem, a nie koniem. Oprócz wyników liczy się atmosfera, wychowanie, kształtowanie postaw. Nauczyciel są zwykłymi ludźmi i jak wszędzie są lepsi i gorsi.

  • Dawid Gęsicki z łady pisze:

   Moim skromnym zdaniem wszyscy nauczyciele w zs3 uczą doskonale ostatnio nauczyłem się włanczać komputer, tabliczki mnorzenia,zasad ortografi i wychowywania kotów

 4. Pozdrawiam techników pisze:

  Za moich czasów nie prowadzono aż takich rankingów ta moda przyszła z biznesu i z partii POpapranych małpowanie jest jakimś i czegoś odzwierciedleniem. Skończyłem Technikum na Stróżowskiej po 17 latach nie miałem problemu z egzaminami oprócz małego kiksu z języka sowieckiego w technikum nie byłem lwem. Ukończyłem studia z wynikiem dobrym.A wielu odpadło w przedbiegu którzy przed rekrutacją pokończyli szkoły średnie.W pracy w Autosanie uczyłem technika ze Stalowej woli mierzyć na suwmiarce a szkołę skończył z wynikiem b. dobrym.Rankingi robią i są dla nauczycieli którzy windują swoje aparycje.

 5. JAREK pisze:

  Sanockie Technikum Mechaniczne /wcześniej samochodowe/ było najlepszym w byłym woj. rzeszowskim wielu moich przyjaciół dojeżdżali właśnie z Krosna i okolic ,brak miejsc w bursie! .Rocznik 1944-45 miał szczęście mieć wysoko kwalifikowanych nauczycieli a wyniki były nieporównywalne do wyników osiąganych przez absolwentów LO męskiego i żeńskiego – 100 % zdających na studia po mechaniku zdawało bez problemu – później niestety było coraz gorzej – poziom języka polskiego i historii był bardzo wysoki a uczniowie klas wyższych techników byli rozrywani przez koleżanki z LO na organizowane przez nie uroczystości .
  Niestety większość z absolwentów nie wróciło do Sanoka ,może dlatego że większość poszła na studia wojskowe /wszystko za darmo/ ale nie tylko !

 6. Jola pisze:

  Nowa dyrekcja, stale wyjeżdżają, ale na rankingi to się nie przekłada. ŻEBY NIE ZAŁAPAĆ SIĘ CHOCIAŻ NA 499 MIEJSCE? OBCIACH!

  • Anonim pisze:

   Co prawda to prawda biuro turystyczne, a wyniki?

  • Andrew pisze:

   Komuś jak widać, prawdopodobnie nauczycielom z konkurencyjnych szkół, zaczyna przeszkadzać, że „Mechanik” z powodzeniem sięga po środki unijne, dzięki czemu uczniowie mogą wyjeżdżać na zagraniczne praktyki zawodowe i kształcić się na najlepszym sprzęcie. Oprócz tego- dodatkowe zajęcia językowe, kontakt z żywym językiem obcym, certyfikaty potwierdzające dodatkowe kwalifikacje. Jeśli nazywasz te działania „biurem turystycznym” to znaczy, że niewiele wiesz o edukacji i rozwoju młodych ludzi……a może to po prostu zwykła ludzka zazdrość. …? Rusz cztery litery i napisz projekt. ….zamiast slęczeć przed kompem i głupoty wypisywać.

   • Anonim pisze:

    Nie chodzi o uczniów tylko wyjazdy nauczycieli czytaj komentarz Joli że zrozumieniem. A inne szkoły mają was gdzieś bo nie jesteśmy dla nikogo konkurencja

   • @Anonim pisze:

    A jednak nauczyciel. ….

   • T pisze:

    Pani Andrew jak widać nie dostrzega tego co widzą nie tylko rodzice ale i młodzież. Korzystanie ze środków unijnych, nowy sprzęt, praktyki i certyfikaty zagraniczne jak najbardziej przydają się uczniom i w reklamowaniu szkoły. Tylko jak nazwać zwiedzanie połowy Europy gdzie uczeń ma możliwość jednorazowego wyjazdu a nauczyciele wożą się wielokrotnie. Żywy język ok, ale nie wiedziałem, że w szkole uczy się greckiego, hiszpańskiego …, bo na angielski czy niemiecki nie da się wszystkiego zwalić – ja kaleczę ty kaleczysz i Hiszpan z Polakiem się dogada. Dodatkowo podczas wyjazdów kto i co w szkole uczy – nie ma kim uczyć a i materiał trzeba powtarzać.

  • pic pisze:

   Nie martwcie się, zaraz unia nas wypluje, tak że nie będzie nikt nigdzie jeździł, wszyscy będą mieć po równo, Wszystko wróci do „normy” i będzie można spać spokojnie, nawet projektów nie trzeba będzie pisać, żeby nie odstawać od reszty.

 7. precz z r.k., w.k., w.o., a.w. i d.b. !! pisze:

  a rozwiązać tą sanocką oświatę w cholerę, lepiej dzieci wysłać do Rzeszowa czy do Krosna, większe miasta, większe możliwości u tutaj co? jak nie masz znajomości to choćbyś miał doktorat z habilitacją i tak skończysz jako fizol w Pasie bo barany co się ledwo podpisać umieją ale mają rodziców pracują po urzędach!

 8. Jola pisze:

  OK, 299 w przypadku techników

 9. stary krawężnik z M.O. pisze:

  a ja jestem po zawodówce, mam dzisiaj 5000 zł emerytury za pałowanie Solidaruchów, a Solidaruchy mają za walkę o „wolną Polskę” 700-800 zł emerytury ha ha ha, a PiS mnie nie ruszył, bo Milicja wg nich służyła totalitarnemu państwu do 1954 roku a ja służyłem w Milicji po 1954 roku… I koledzy z Solidarnosci co te wspaniałe sanockie licea i technika pokonczyli, maja dzisiaj 10 razy mniej niz ja, który jestem po zawodówie i ich pałowałem jak trzeba w Stanie Wojennym!! VIVAT PiS za udaną dekomunizację! Dziękuję!

 10. A co się dzieje z sanockim LO II pisze:

  A co się dzieje z sanockim LO II. Jakoś nie ma w rankingu. Liceum Ogólnokształcące w Ustrzykach Dolnych się znalazło. Brawo Ustrzyki

Napisz komentarz:

Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.