Sanoczanin zdobył Górę Kościuszki. Do Korony Ziemi brakuje jeszcze dwóch szczytów (ZDJĘCIA)

21-06-2017

SANOK, GÓRA KOŚCIUSZKI / PODKARPACIE. Sanoczanin Łukasz Łagożny zdobył Górę Kościuszki, najwyższy szczyt Australii, a tym samym szósty w drodze do Korony Ziemi. Był jedynym Polakiem uczestniczącym w wyprawie Euro24 Expeditions 2017.

Jak podkreśla w relacji na profilu społecznościowym Podkarpacka Korona Ziemi, zdobycie szczytu obfitowało w przygody. Spadł śnieg, wejście na szlak okazało się ryzykowne, odrobina błądzenia w drodze powrotnej, ale cel został osiągnięty.

Każda góra uczy czegoś nowego! – podkreśla na fan page sanoczanin.

W ciągu wyprawy Łukasz Łagożny odbył 12 lotów samolotami! Całe przygotowania trwały ponad pół roku i spoczęły na jego barkach, gdzie zazwyczaj prace te rozkładają się na kilka osób.

Wyzwaniem było także zebranie wystarczających funduszy na te wyprawę. W tym wypadku Łukasz Łagożny z pomocą sanockiego magistratu zorganizował szereg spotkań z różnymi firmami, dzięki czemu udało się zebrać odpowiednią sumę.

źródło/foto: Podkarpacka Korona Ziemi/fb/Łukasz Łagożny

Komentarzy: 10 do “Sanoczanin zdobył Górę Kościuszki. Do Korony Ziemi brakuje jeszcze dwóch szczytów (ZDJĘCIA)”

 1. Fakt faktem pisze:

  Zdobył w Australii Górę Kościuszki Polak sanoczanin a Rysy to też zdobył z gorszą infrastrukturą niż na obrazkach.A na Tarnicy to był? Co z tego mają sponsorzy oprócz satysfakcji.

  • Max pisze:

   A ty co masz z tej krytyki?

   • Faktuś pisze:

    Max ja analizuję rzeczywistość i wyciągam z tego wnioski co komu się opłaca ,za co i dla czego. Jeden woli plażę a drugi włazy i złazy ale to ich osobiste koniki.W tym wypadku za sponsorowane idzie na szczyty swojej popularności oraz ego chce zaistnieć na wyżynach.Czasami kończy się to tylko pamięcią i to nie wielkiej grupy ludzi.

  • Do fakt pisze:

   Widzę że nie znasz go i nic o nim nie wiesz, więc po co wylewasz żółć?

  • Anonim pisze:

   Może sponsor ma porostu satysfakcję że pomógł komuś zrealizować marzenia , a Ty siedź dalej w domu zazdrość innym krytykuje ludzi z pasją i czepiają się wszystkiego. Lepiej siedzieć w domu jak Ty i na wszystko narzekać i czepiać sie brawo typowy polaczek

 2. pani Jola pisze:

  Kursy gitarowe dla wszystkich alfiuszy. arkadiuszy.. Grą umilą pobyt w Sanoku turystom i moze troche zaronią

 3. xxyz pisze:

  Gratuluję „KROLOWI GÓR” zdobycia kolejnego szczytu i życze zdobycia kolejnych .Jest Pan wielki.To ryzykowne hoby , tylko dla odwaznych .Uwielbiam spacery po szlakach i wiem co to jest pasja.Gratuluję i życzę dobrych sponsorow na kolejną wyprawę .

 4. counter pisze:

  Trzech, a nie dwóch: Puncak Jaya (drugi cel tej wyprawy), Mount Everest i Masyw Vinsona.

 5. Ja pisze:

  Z tego co wiem to wyprawa trwa i w tym momencie zdobywają następną górę. Redakcja się nie przykład.

 6. grzegorz pisze:

  Brawo Łukasz

Napisz komentarz:

Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.