SANOK: W niedzielę finał WOŚP! Sprawdź jakie atrakcje przygotowali organizatorzy

13-01-2017

SANOK / PODKARPACIE. Już w najbliższą niedzielę 25. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W naszym mieście będą działać dwa sztaby: sanocki i bieszczadzki. Podczas tegorocznego finału zbieramy pieniądze dla ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom.

j.owsiak- 25 lat grania Orkiestry to poważna część historii Polski. Przez ten okres pomogliśmy praktycznie każdemu szpitalowi w naszym kraju. To, że Orkiestra działa i to z tak dużą skutecznością, to oczywiście zasługa wszystkich darczyńców, to efekt każdego grosza wrzuconego do puszki. Nie boję się użyć stwierdzenia, że Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to wspólne dobro wszystkich Polaków także tych mieszkających za granicą, bo przecież wiele sztabów gra także na obczyźnie - mówi dla oficjalnej strony fundacji, jej prezes Jerzy Owsiak.

W tym roku, za organizację WOŚP w Sanoku wzięły się dwa sztaby: sanocki i bieszczadzki.

Sztab sanocki - wzorem ubiegłego roku – nie skupia się na organizowaniu imprez „z wielką pompą”. Szef sztabu Jan Myćka stawia na wolontariuszy i zbiórkę pieniędzy.

W sumie w zbiórkę pieniędzy zaangażowanych jest 250 wolontariuszy, którzy będą kwestować nie tylko w Sanoku, ale także w ościennych gminach i powiatach m.in. w Baligrodzie, Bukowsku, Cisnej, Dobrej, Prusieku, Trepczy i Tyrawie Wołoskiej.

Imprezy towarzyszące to koncert Formacji Tańca Towarzyskiego Flamenco (godz. 16.00), zabawa w Domu Ludowym w Prusieku (godz. 15.00) oraz impreza w Gminnym Ośrodku Kultury w Tyrawie Wołoskiej (godz. 17.00).

wosp_a4

Bardzo ważnym punktem programu jest z pewnością rejestracja dawców szpiku, która będzie prowadzona na terenie kilku centrów handlowych w Sanoku.

15965617_10202338506380796_25263616036487506_n
Sztab bieszczadzki – oprócz zbiórki pieniędzy, co jest priorytetem – stawia na atmosferę i klimat towarzyszący WOŚP, organizując szereg imprez, koncertów, wydarzeń sportowych, z finałem, czyli światełkiem do nieba.

W ramach Bieszczadzkiego Sztabu WOŚP na ulice Sanoka i okolicznych miejscowości wyruszy 70 wolontariuszy. Każdy będzie miał ze sobą specjalną puszkę z logo 25. Finału WOŚP.

Każdy wolontariusz ma ze sobą identyfikator ze zdjęciem, imieniem, nazwiskiem wolontariusza, numerem sztabu oraz zbiórki oraz hologram potwierdzający oryginalność identyfikatora oraz kod QR, a także naklejki w kształcie serca z logo WOŚP. Sztab dla wolontariuszy będzie się mieścił w Młodzieżowym Domu Kultury w Sanoku.

PROGRAM:

Piątek – 13 stycznia:

godz. 16.30 – 18.30 - Centrum Sportów Ekstremalnych  zaprasza na ściankę wspinaczkową

godz. 20.00 – aqua aerobic na sanockim basenie poprowadzi Magda Ćwikła. Ilość miejsc ograniczona do 20. Zapisy w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji. Zapisy do 12 stycznia, do godz. 15 pod numerem telefonu 13 46 59 117.

Sobota – 14 stycznia:

godz. 16.00 – WOŚP-owy Maraton Zumby – Centrum Sportowo-Dydaktyczne Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Sanoku
godz. 16.00 –
mecz hokejowy Niedźwiedzie Sanok – Koguty Sanok
godz. 18.30 – WOŚP-owa ślizgawka w Arenie Sanok
godz. 19.00 – Rockowe światełko do nieba – koncert w klubie Jack’s House, zagra dla Was formacja Cztery Kilo Obywatela

__b_plakat1

Niedziela – 15 stycznia:

godz. 10.00 – Festiwal piłkarski dla dzieci – Hala sportowa przy I LO w Sanoku
godz. 11.00 – Bal przebierańców dla dzieci w Klubie Górnik
godz. 14.00 – początek Finału WOŚP na sanockim rynku. W programie m.in. koncerty, licytacje, przejażdżki quadami, pokaz sztucznych ogni.

__b_festiwal wośp

RYNEK:

godz. 14.00 – “Change For Better” (Zespół Szkół nr 1 Sanok)
godz. 15.00 – Karolina Gefert, uczestniczka show „The Voice of Poland”
godz. 16.00 – Ahankara (Sanok)
godz. 17.00 – Biegun Zachodni (Rzeszów)
godz. 18.00 – Yellow Horse (Strzyżów)
godz. 19.00 – Blant (Łańcut)
godz. 20.00 – światełko do nieba – pokaz sztucznych ogni
godz. 20.45 – Maciej Lipina i aktorzy Teatru Śląskiego i projekcie „Skazany na bluesa” zagrają dla Was największe przeboje legendarnej grupy Dżem.

Od godziny 14.00 na sanockim rynku będzie można przejechać się na quadzie i nauczyć pierwszej pomocy. Do godziny 17 studenci Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w specjalnym ratowniczym miasteczku na dwóch fantomach (dziecięcym i dla dorosłych) będą uczyli zasad udzielania pierwszej pomocy.

Nie zabraknie także licytacji, w tym wycieczki do Brukseli ufundowanej przez europosłankę Elżbietę Łukacijewską oraz wycieczki do Warszawy i zwiedzania Sejmu, ufundowanej przez posła Piotra Uruskiego. Finałową imprezę poprowadzą dla Was Elżbieta Mazur, dziennikarka Tok FM oraz Artur Rudnicki, konferansjer, dj, wieloletni dziennikarz Radio Bieszczady.15826322_10211959428768986_3081196169987167673_nred. / materiały nadesłane

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

WOŚP zagra w Sanoku. Sztab już jest, a miasto deklaruje pomoc

PORCELANOWY ZAKĄTEK

Komentarzy: 25 do “SANOK: W niedzielę finał WOŚP! Sprawdź jakie atrakcje przygotowali organizatorzy”

 1. racjonalista pisze:

  Red a kcja wstała z klęcznika?

  • Jaga pisze:

   racjonalisto- i po co te złośliwości? Nie lepiej cieszyć się z tego, ze będziemy mogli pomóc jednocześnie miło spędzając czas?

   • Jarząbek pisze:

    Pomóc? Chyba Owsiakowi i rodzinie. Piętnujecie Kijowskiego, to bądźcie konsekwentni: Owsiak robi to samo, tyle że na wielokrotnie większą skalę. WOŚP zbiera pieniądze, firmy Jurasa, Dzidzi i ich dzieci zaś oplatają WOŚP wykonując przeróżne usługi, dokładnie tak samo jak Kijowski obsługiwał KOD. Owszem, coś tam Juras rzuci do szpitali, ale najważniejsze w całej tej hucpie jest zapewnienie dolce vita klanowi Owsiaków. Dzięki orkiestrze funkcjonują kolejne firmy Owsiaków.
    Chcecie to płaćcie wasza wola, ale bądźcie świadomi na co idą wasze pieniądze ja złotówki naciągaczowi nie dam.
    Robicie sobie świeckiego świętego z pospolitego chama, prostaka i naciągacza.

   • ekspert ds fundacji pisze:

    Nie dam Owsiakowi ani grosza i nikt do tego mnie nie zmusi !!!

   • XYZ pisze:

    Tajemnicą poliszynela jest to że w Sanoku będą dwa sztaby WOSP. Jeden prowadzony przez praktycznie anonimowych wolentariuszy. Drugi, medialna „lanserka” przez kolegów i koleżanki spod znaku PO.

  • Na złość koalicji PiS z czarnymi, dam Orkiestrze i Owsiakowi 1000 zł. Może to nie dużo ale trzy razy więcej niż dawałem w poprzednich latach. A jak PiS i czarni dalej będą się "szarogęsili w Polsce" i szczuli ludzi na siebie to zapisze Owsiak pisze:

   Na złość koalicji PiS z czarnymi, dam Orkiestrze i Owsiakowi 1000 zł. Może to nie dużo ale trzy razy więcej niż dawałem w poprzednich latach. A jak PiS i czarni dalej będą się „szarogęsili w Polsce” i szczuli ludzi na siebie to zapisze Owsiakowi cały swój majątek.

   • Zgred pisze:

    No to wiele sienie nachapią, stare przysłowie ludowe mówi że ta krowa, która głośno ryczy to mało mleka daje…

   • Jarząbek pisze:

    Już to widzę, przedstaw się i publicznie wpłać kasę, wtedy pisz.

 2. Jarząbek pisze:

  Piotr Wielgucki:
  „…Kijowski robi biznes na frajerach. Tacy cwaniacy zawsze chowają się za jakąś szlachetną tarczą, tym razem padło na demokrację. Gdy się publika dowiedziała, że Kijowski z żoną przejadał składki członkowskie, na skromną sumę 90 tys. złotych (to co udowodnione), nastąpiła konsternacja wśród członków KOD. Stało się tak wyłącznie dlatego, że informacje opublikował Onet.pl., gdyby to zrobił Matka Kurka albo jakieś prawicowe media, Kijowski nie tylko zostałby męczennikiem, ale dostałby do puszki dwa razy więcej.

  Pan „demokrata” jest wierną kopią Jurka Owsiaka, pod każdym względem, nawet miał tego samego mentora – Waltera Chełstowskiego, który Owsiaka nauczył robić biznesy na szlachetności. Kijowskiemu zarzuca się nepotyzm, wyprowadzenie z fundacji do firmy żony „zaledwie” 90 tysięcy złotych i z tego powodu podniósł się wielki szum. Od trzech lat piszę jak Jerzy Owsiak wyjmuje i obraca pieniędzmi z puszek dzieci, a dokumenty dotyczą MILIONÓW złotych i żadne media z topu nigdy tego tematu nie podjęły. Kijowski to jest pikuś, tyci, tyci, przy Jurku, który w świetle kamer kroi frajerów, aż miło i jeszcze wychodzi na obrońcę życia, bo bez niego dzieci poumierałby w szpitalach.

  Od drugiego Finału WOŚP Owsiak robił biznes na dzieciach, wtedy powstała fundacja i od razu przykleiła się do niej firma Owsiaka i Chełstowskiego „Ćwierć Mrówki”. Obaj panowie kasowali publiczną telewizję za realizację głupawych programików satyrycznych. W krótkim czasie Owsiak pogonił Chełstowskiego i zamienił „Ćwierć Mrówki” na „Mrówkę Całą”, która należała do Lidii Niedźwiedzkiej-Owsiak. Od tego momentu zaczął się biznes na całego, a gdy Owsiak z żoną powołał spółkę „Złoty Melon” możemy zacząć mówić od milionach przelanych z WOŚP do prywatnych firm. Oto podstawowe fakty z życia filantropijnej korporacji Owsiaków. ”

  PS Piszę jeszcze raz bo komentarz z linkiem nie przeszedł, kto ciekaw całości artykułu niech sobie znajdzie na kontrowersje.net

  • Grzesiek Dudziński pisze:

   Jak to dobrze czasami coś „mądrego” przeczytać.
   Pan Piotr Wielgucki albo jak ktoś woli „Matka Kurka” to dosyć ciekawy przypadek zwłaszcza pod względem medycznym.
   1 stycznia 2014 r. na swoim blogu składa deklarację: „Uroczyście przysięgam, że póki żyję, nie odpuszczę, choćby mi przyszło skończyć na śmietniku śmieszności, Smoleńsk będzie moim corocznym postanowieniem, aż po rozstrzygnięcie. Smoleńsk, Smoleńsk, po trzykroć Smoleńsk”.
   No comments!

   • Jarząbek pisze:

    A może Ty napiszesz coś mądrego, może odniesiesz się do konkretnych informacji i argumentów Wielguckiego? Za trudno? Łatwiej robić sobie śmichy, chichy i udawać (a może nie) głupiego?

  • łopata pisze:

   Jeżeli cytować, to największych… (gratuluję).

 3. eryk pisze:

  Nie narazajcie dzieci bo jest smog , chyba zdrowie dzieci wazniejsze jak ladowanie kasy Owsiakowi

 4. Hamuję i to mocno ! pisze:

  Dawałem na szpitale nie tylko sanocki ale i centra ,były też cegiełki dzisiaj muszę szukać lekarza za własne pieniądze a bonzowie są załatwiani poza kolejnością.Kto chce się bawić niech się bawi i szuka rozrywki.Zaczyna się jada z miast na wsie tam jest więcej nie rozgarniętych.Pieniądze trafią bliżej stolicy i duże ośrodki a poza to jakieś ochłapy łóżeczko depilator,wózeczek przekazany z wielkim hukiem i nalepkami „same bardo wielkie złote serca.A co otrzyma jakiś Ośrodek zdrowia na wsi lub w gminie?.

 5. ciemny sanok pisze:

  A ja wolę zanieść kasę do WOŚP niż na tacę w niedzielę . Przynajmniej coś trafi do szpitali a nie na merola dla proboszcza .

 6. jegoEminencja pisze:

  Który wrzuci coś do puszki Wośp, ten za pokutę będzie gonił na bosaka do Torunia i z powrotem. Tylko Caritas!

 7. Zloty Melon pisze:

  Kto nie Zagra ten z PiSu!!!!!! faszysta kaczysta ciemniak z ciemniogrodu,homofob,nacjonalista,narodowiec,kibol,patologia ,tuman ,ze wsi ,malego miasta bez wyksztalcenia, bezrobotny, menel,pijak ,bijacy zone , dzieci,katol, szowinista ,fanatyk, swinia ,pijak zlodziej, szczerbaty,brudas i wasaty marian!

 8. Owsiakowi mówimy stanowcze NIE! pisze:

  Jeżeli gdziekolwiek spotkacie Owsiaka gońcie dziada, to zły człowiek, kolejny który sączy nienawiść, nie stosuje się do wyroku sądu, kradnie nasze pieniądze które przeznaczamy na chore dzieci oraz przeznacza je na organizowanie narkomańskich imprez.

 9. Zadanie z matematyki pisze:

  „W trakcie trwania akcji WOŚP zbiera 10 000 000 zł.
  Pytanie:
  Ile pieniędzy trafi na potrzeby chorych dzieci a ile do kieszeni rodziny Owsiaków?”

  • OKO pisze:

   A co Cię to interesuje hmm ? Znam osoby których dzieci zostały uratowane właśnie przez sprzęt od p.Owsiaka a to, że też coś sobie zabiera nie powinno mieć takiego znaczenia. Nikt by tego za darmo nie robił przecież to normalne.

 10. kokss pisze:

  Owsiakowi dam i będe dawał ale na tace tym czarnym pedofilom nie dam i Pisowskim kurwom .

Napisz komentarz:

Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.