Setka nowych uczniów rozpocznie rok szkolny w ZSCKR w Nowosielcach

25-08-2017

NOWOSIELCE / PODKARPACIE. Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Nowosielcach rozpocznie rok szkolny z setką nowych uczniów. Starsi już w pierwszy weekend września wyjadą na Erasmusa. – Ten rok zapowiada się pracowicie – mówi Józef Gocko, dyrektor szkoły.

W szkole w Nowosielcach nowi uczniowie od 4 września rozpoczną naukę na pięciu kierunkach. Będą kształcić się w klasie technik weterynarii, mechanizacji rolnictwa i agrotroniki, technik żywienia i usług gastronomicznych, technik rolnik oraz technik architektury krajobrazu w jednym oddziale, technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej. Średnio w jednej klasie będzie uczyło się maksymalnie 24 osoby.

2253

Józef Gocko

- Jestem zadowolony. Teraz, kiedy mamy niż demograficzny, setka nowych uczniów to dobry wynik – podkreśla Józef Gocko.

Warto także dodać, że w Nowosielcach rok szkolny dla niektórych uczniów rozpocznie się już w sobotę 2 września. Część z nich wyjedzie na Erasmusa do Irlandii. Następna grupa będzie kontynuowała Polsko-Niemiecko-Francuski projekt wymiany uczniów i wyjedzie właśnie do naszych zachodnich sąsiadów.

931

Komentarzy: 7 do “Setka nowych uczniów rozpocznie rok szkolny w ZSCKR w Nowosielcach”

 1. frekwencja pisze:

  tylko szkoła pod skrzydłami MINISTERSTWA ROLNICTWA może sobie pozwolić na talie „małe” klasy, szału brak co do frekwencji no ale tylko 2 kierunki ( żywienie i technik weterynarz) są sensowne a reszta niestety „na sztukę” – no ale kto bogatemu zabroni , jest kasa z Ministerstwa można działać w klasach poniżej 20 uczniów …………………w Starostwie czy Urzędzie Miasta to niemożliwe……………………..kasy mało

 2. Polok pisze:

  Ludzie co to za tematy. Ja muszę dziecko zabrać ze szkoły bo nie ma czym do niej dojechać i nikogo to nie interesuje.

 3. ŁUkasz pisze:

  Chodziłem do tej szkoły i super jest tam atmosfera fajni ludzie i nauczyciele. Można dużo się nauczyć, można też zarobić jadąc na praktyki.

 4. Marek pisze:

  Tam jest luźna atmosfera. Pozdrawiam nauczycieli

 5. Ja pisze:

  A ja pozdrawiam wszystkich ze szkoly w Nowosielcach Marcin

 6. Stach pisze:

  Mój syn właśnie wyjechał do Irlandii na praktykę – Erasmus -Technik Mechanizacji-i jest bardzo zadowolony , jak i z całej szkoły .Bardzo dobra szkoła , super nauczyciele i wychowawcy.Pozdrawiam Wszystkich .
  St. W.

Napisz komentarz:

Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.