Silniki i samochody zatrzymane przez funkcjonariuszy Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej (ZDJĘCIA)

29-12-2017

GRANICA. W czwartek 28 grudnia funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej zabezpieczyli 6 silników zaburtowych oraz dwa samochody marki BMW. Pojazdy i silniki zostały skradzione na terytorium Unii Europejskiej.

Funkcjonariusze SG z Medyki współdziałając z funkcjonariuszami SOK skontrolowali w rejonie stacji PKP w Medyce, samochód osobowy marki Mercedes. Pojazdem kierował obywatel Ukrainy. W przestrzeni ładunkowej samochodu funkcjonariusze ujawnili 6 silników zaburtowych. Odcięte razem z kłódkami łańcuchy oraz poprzecinane kable wskazywały, że silniki mogą pochodzić z kradzieży. Podejrzenia funkcjonariuszy okazały się słuszne, podczas dalszych czynności wyjaśniających potwierdzono, że silniki zostały skradzione na terytorium Szwecji. Ich łączna wartość to 100 tys. zł.

W tym samym dniu na przejściu granicznym Medyce na kierunku wjazdowym do Polski strażnicy graniczni zatrzymali samochód osobowy marki BMW X5 o wartości 100 tys. zł. W trakcie kontroli legalności pochodzenia pojazdu ustalono, że samochód został skradziony na terytorium Danii. Pojazdem kierował obywatel Ukrainy.

Kolejne kradzione BWM X5 zostało wczoraj zabezpieczone przez funkcjonariuszy z PSG w Rzeszowie – Jasionce. Samochód na niemieckich numerach rejestracyjnych, został zatrzymany do kontroli drogowej prowadzonej przez strażników granicznych w okolicach miejscowości Widełka (powiat kolbuszowski). Jak ustalili funkcjonariusze SG, BWM X5 zostało skradzione w Hiszpanii. Jego wartość to 25 tys. zł. Pojazdem kierował obywatel Polski.

Wszystkie sprawy przekazano do dalszego prowadzenia funkcjonariuszom Policji.

W tym roku funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali 115 pojazdów o wartości 6 mln złotych oraz 15 kradzionych silników wartych 84 tys. zł.

 

BiOSG

Komentarzy: 6 do “Silniki i samochody zatrzymane przez funkcjonariuszy Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej (ZDJĘCIA)”

 1. Ja wiem kto pisze:

  Upadlińcy wracają do swoich lepianek na swięta i wiozą ze sobą zdobyczne łupy.
  Ta upadlińska dzicz powinna być ogrodzona drutem kolczastym od reszty Europy.

  • WE sanoku! pisze:

   ta ty się puknij w tą swoją kalarepe

  • @Ja wiem pisze:

   Nie mierz wszystkich jedną miarą, bo kiedyś i ciebie tak zmierzą. Jak w każdym narodzie są ludzie ciężko pracujący i cwaniaczki rożnej maści. Czy to powiedzenie jest Ci znane „… jedź do Polski, twój samochód już tam czeka…” Kontrole graniczne należy przywrócić, będzie sporo miejsc pracy i porządek.

 2. Anty upa pisze:

  Popieram w 100procentach

 3. Ps pisze:

  Gdzie takie BMW sprzedają po 25 tyś zl?proszę dajcie namiar to wezmę ze trzy sztuki chociaż!

 4. Matylda pisze:

  Nie można osądzać wszystkich jedną miarką
  obywatele Polscy też pokazali co potrafią w tej złodziejskiej profesji
  a ja jako Polak nie czuję się złodziejem

Napisz komentarz:

Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.