SONDA: „Samorządowcy mogą proponować. Ich zdanie nie powinno być jednak decydujące”. O szkołach podstawowych w Zagórzu (FILM)

16-05-2017

ZAGÓRZ / PODKARPACIE. Według założonego planu, w roku szkolnym 2017/2018 dwie szkoły podstawowe działające w Zagórzu miałyby dysponować po jednym oddziale pierwszej klasy. W efekcie część dzieci z Nowego Zagórza musiałaby uczęszczać do szkoły na Starym Zagórzu. To nie podoba się rodzicom, którzy odbierają ten pomysł jako ograniczanie im możliwości decydowania o dobru swoich pociech. 

Jak już informowaliśmy na naszym portalu, po zapisach okazało się, że niektórzy uczniowie zostali „przeniesieni” ze szkoły przy ul. Wolności, gdzie uczęszczali do oddziału „0”, do placówki przy ul. Piłsudskiego. Rodzice apelują, aby w szkole na Nowym Zagórzu uruchomić dodatkowy oddział. Zapytaliśmy mieszkańców Zagórza co sądzą o pomyśle samorządowców.

W celu przeprowadzenia rozmów dotyczących przyszłości zagórskich uczniów zorganizowano spotkanie, które odbędzie się dzisiaj (wtorek) o godzinie 17:00 w Szkole Podstawowej przy ul. Wolności 10.

Organizatorzy, rodzice i wszyscy zainteresowani zapraszają do udziału w debacie burmistrza Ernesta Nowaka, radnych miasta i gminy, dyrektor ZOS Ewę Get, dyrektora Szkoły Podstawowej w Zagórzu Tomasza Rudego, nauczycieli, rodziców i wszystkich, którym zależy na zagórskich uczniach i ich edukacyjnej przyszłości.

PORCELANOWY ZAKĄTEK Precyzyjne Wycinanie

Komentarzy: 10 do “SONDA: „Samorządowcy mogą proponować. Ich zdanie nie powinno być jednak decydujące”. O szkołach podstawowych w Zagórzu (FILM)”

 1. Anonim pisze:

  Jestem po stronie rodziców. Tylko oni najlepiej wiedzą, co jest dobre dla ich dzieci. Urzędnicy to tylko urzędnicy. Ważni, mniej ważni.

  Liczę w tej sprawie na głos pana Jana Różyckiego (Nowy Zagórz), Tomasza Pyrcia (Stary Zagórz) i innych radnych, w tym radnego z Zahutynia, pana Wojnara.

  Proszę podać, jaki jest koszt utworzenia dodatkowego oddziału.

 2. wnioski są nastepujące pisze:

  te wszystkie panie niech sobie jeszcze raz odpalą materiał ze swoimi wypowiedziami (zwłaszcza ta farbowana blondyneczka z 2.00 minuty) i niech się zastanowią czy nastepnym razem stanąć przed kamerą…. gratuluję poziomu, ubogiego słownictwa, przekręcania znaczenia słów i wieśniaczenia… a do dzieci trzeba umieć podejść odpowiednio a nie skwitować, że są wszystkie nieznośne ciało pedagogiczne sobie nie poradzi… poradzi, poradzi tylko trzeba się zabrać za faktyczną naukę w szkole a nie jedynie krzyczeć za podwyżkami jak żadna inna grupa zawodowa…

  • obserwator pisze:

   Jezeli juz mowa o poziomie to autor komentarza tez powienien sie zastanowic czy alby jego spostrzezenia sa w ogole potrzebne. Przypadkowe osoby, zwykli mieszkancy wypowiadali sie na temat ktory jest istotny a czlowiek zaskoczony na ulicy nie zawsze ma czas i ochote na gwiazdorzenie.

  • Anonim pisze:

   Do wnioski są następujące : Jestem ciekaw jaki ty byś był mądry jakby ci z zaskoczenia podłożyli pod twarz mikrofon i żebyś się wypowiedział pewnie nic byś nie był w stanie bo najmądrzejsi tacy jak ty są mądrzy ale przyjdzie co do czego to głowę chowają w piasek.Więc teraz nie bądź taki do przodu bo ci z tyłu braknie .Gratuluję wszystkim Paniom mądrych odpowiedzi .

 3. Słuchajacy pisze:

  Poziom młodych rodziców przerasta wszelką wiedzę do gwiazdorzenia trzeba by było jej przygotowywać się co najmniej tydzień i tak byłby niewypał.

 4. a to ja pisze:

  Ludzie jak wy z wszystkiego potraficie rozpetac gownoburze… zal wam ze to nie wy sobie porozmawialiscie z dziennikarka? Czepiac sie kazdy potrafi a nie chodzilo o to kto jak sie wypowiada tylko o co jest pytany. Nie kazdy musi byc poliglota…

  • SD.SP Z o.o. pisze:

   Nie jest ważne jak się to wypowiada? To gratuluję, rozumiem, że wszystko gra i Ty też jesteś z tych z ubogim słownictwem bo przecież to Ciebie nie razi i wszystko gra. Widać właśnie obraz tego jakie mamy umiejące zbudować proste zdania „społeczeństwo”…. Przykro się to ogląda, naprawdę.

 5. nauczyciel pisze:

  Niestety, reforma szkolnictwa dotyczy nie tylko nauczycieli, ale również rodziców. Tak społeczeństwo przyklaskiwało likwidacji gimnazjów, a teraz jak dotknęło wszystkich to protest. Trzeba było zastanowić się wcześniej. Teraz zostaje już tylko poczekać do wyborów i tam, przy urnie, wyrazić swoją opinię.

  • 4F pisze:

   Że poszły w diabły gimbecyle to akurat bardzo dobrze, bo po gimmbecylu wychodzą takie durnie, że szkoda słów. Cwaniactwo sięga granic, tylko lać w mordę. Gimbaza jest pusta i ma szuter we łbach zamiast mózgu.

Napisz komentarz:

Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.