Dwaj Syryjczycy i Ormianin próbowali nielegalnie dostać się do Polski

07-08-2017

REGION / PODKARPACIE. Funkcjonariusze Straży Granicznej z Korczowej zatrzymali trzech mężczyzn, którzy pieszo przekroczyli granicę z Ukrainy do Polski. Okazało się, że nielegalni imigranci to dwaj obywatele Syrii i Ormianin. Celem ich wyprawy miały być Niemcy.

W piątek (4 sierpnia) tuż po północy, funkcjonariusze Straży Granicznej z Placówki w Korczowej, realizując czynności służbowe przy wykorzystaniu pojazdu obserwacyjnego, zatrzymali trzech mężczyzn. Imigranci pieszo przekroczyli „zieloną granicę” w rejonie miejscowości Kalników w powiecie przemyskim.

W trakcie czynności wyjaśniających ustalono, że jeden z mężczyzn to 35-letni obywatel Armenii, a dwaj pozostali są ob. Syrii (24 i 28 l.). Cudzoziemcy przyznali się do nielegalnego przekroczenia granicy i wyjaśnili, że celem ich podróży miało być dotarcie do Niemiec.

Aktualnie, trwają czynności zmierzające do przekazania cudzoziemców ukraińskim służbom granicznym.

imigranci

Źródło: BiOSG

Komentarzy: 14 do “Dwaj Syryjczycy i Ormianin próbowali nielegalnie dostać się do Polski”

 1. Mokre Małopolskie pisze:

  Czy ktoś wie, czy za nielegalne przekroczenie granicy dostają mandaty jak turyści?

 2. Bażant pisze:

  Ładnie, ładnie, napsałem komentarz ze Armeńczyk sie nie mówi, to zmieniliście na Ormianin a mój komentarz usuneliście … Banda idiotów w tej redakcji pracuje !

  • Kuropatwa pisze:

   Zajrzyj do słownika panie wykształcony to się dowiesz, że obie formy są poprawne. Co więcej nie są to synonimy, bo nie każdy Armeńczyk jest Ormianinem. Pozdrawiam i jak masz zamiar się wymądrzać to na przyszłość wypada chociaż sprawdzić, czy masz racje.

   • Bażant pisze:

    Wiem ze oba są poprawne, nie jest trudno zapytać wujka google, bo na pewno nie skorzystałeś ze słownika, wiec nie bądź taki do przodu, w tym wypadku, to był błąd więc nie mądrkuj przez internet.

   • Przpiórka pisze:

    MĄDRUJ, nie mądrkuj!

 3. Bażant pisze:

  Dla ciebie napisałem nie mądrkuj, bo mądruj brzmi z byt poważnie jak na twoja osobę, więc mądrkuj jak do małego dziecka, pasuje idelanie :) pozdrawiam

 4. XXX pisze:

  Za czasów PO nie było takiego syfu.Dzis to coraz gorzej.

 5. . pisze:

  Mam 500 plus I se chwale

 6. Rozwiązanie pisze:

  Syryjczyków wysłać do Słupska, niech ubogacą kulturową imigranta z Rymanowa.

 7. Snx pisze:

  @hedon
  A to nie fucha twojej starej?

Napisz komentarz:

Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.