Tragedia na zbiorniku wodnym w Besku. Utonął 22-latek z powiatu brzozowskiego (ZDJĘCIA)

22-07-2017

SIENIAWA / PODKARPACIE. Wczoraj strażacy-nurkowie poszukiwali 22-latka, który nagle zniknął pod wodą na Jeziorze Sieniawskim w zbiorniku wodnym Besko. Po 4,5 godzinnej akcji odnaleziono ciało mężczyzny. Sanoccy policjanci wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia.

Do tragedii doszło w czwartek po godzinie 17.00. Według ustaleń policji kilkoro znajomych wybrało się nad zaporę wodną w Sieniawie na rzece Wisłok. Jeden z mężczyzn wszedł do wody, aby popływać na dmuchanym materacu. Kiedy znalazł się około 200 metrów od zapory, materac nagle wywrócił się i mężczyzna wpadł do wody. Jak podaje sanocka policja, usiłował płynąć za materacem, którego prąd znosił w kierunku zapory. Z relacji świadków wynika, że mężczyzna po przepłynięciu kilku metrów, nagle zniknął pod wodą.

303-136578

Na ratunek ruszyły osoby będące w tym czasie na kąpielisku. Jednak nie udało im się odnaleźć 22-latka.

Na miejscu pojawili się strażacy z JRG Krosno, OSP Sieniawa, OSP KSRG Posada Dolna, Rymanów oraz płetwonurkowie ze Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Wodno-Nurkowego PSP „Sanok”, a także śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego „Ratownika 10″ i patrol rymanowskiej policji. Nalezy tez dodać, że Sieniawa leży na styku powiatów: krośnieńskiego i sanockiego, stąd na miejsce udały się różne jednostki.

Sprzęt jakim dysponowano okazał się niewystarczający.

Na miejsce wezwano również Specjalistyczną Grupę Wodno-Nurkową „Rzeszów”. Tymczasowo stacjonuje ona w bazie w Polańczyku. W jej skład wchodzą strażacy z JRG Sanok, JRG Przemyśl i JRG 2 Rzeszów. Strażacy z Przemyśla dysponują samochodem z sonarem. Dzięki urządzeniu wskazano miejsce, gdzie może znajdować się 22-latek.

- Ciało mężczyzny zostało odnalezione przez płetwonurków. Należy dodać, że działania były dosyć trudne z uwagi na słabą przejrzystość wody i duże zamulenie akwenu. Akcja od momentu zgłoszenia do wydobycia ciała trwała 4,5 godziny – informuje mł. bryg. Grzegorz Oleniacz, zastępca komendanta KP PSP Sanok.

foto: materiały nadesłane

Komentarzy: 20 do “Tragedia na zbiorniku wodnym w Besku. Utonął 22-latek z powiatu brzozowskiego (ZDJĘCIA)”

 1. Ja wiem kto pisze:

  Nie umiał plywać czyb był na bani?

  • E.L. pisze:

   ty jestes na bani piszac takie glupoty idio.to! chłopak nie żyje, tragedia, żal mi cie… poczytaj jeszcze raz dokładnie!

  • ktoś pisze:

   Ty jesteś na bani pisząc takie głupoty kolego w głowie puste pułki się objawiają tragedia dla rodziny i kolegów a tu ludzie tylko potrafią się wybić co oni nie wiedzą i potrafią widać że tragedia was jeszcze nie spotkała. Na przyszłość pomyśl zanim napiszesz.

 2. Gt wladze pisze:

  Z woda nie ma zartow

 3. eddie pisze:

  straszna tragedia. współczuje rodzinie :-(

 4. Bóg tak chciał,rzeknie ksiądz pisze:

  Wszystko jest możliwe alkohol też co na to ci z którymi przyszedł nad wodę udawał bohatera? dlaczego sam pływał? a co robili inni?.Towarzystwo wie najlepiej czy umiał pływać czy udawał czy odgrywał tego kim nie jest itd.Tylko z powodu tragedii zamkną buzie i obarczą go winą.W istocie człowiek w tym wieku powinien decydować o sobie ale często jeszcze pustki w głowie i brak doświadczenia tak samo na drogach czy gdzie indziej.Szkoda ,że nie ma wojska tam z dziada co nie co powstaje chłop.

  • K10 pisze:

   ty oczywiście sanocki ekspercie od niczego wiesz wszystko najlepiej… tradycyjnie zresztą. I nie jesteś odosobnionym przypadkiem, takich ograniczonych tłuków jak ty jest w sanoku i powiecie więcej… jesteś cwany i pyszny do momentu gdy tobie się nóżki nie podwiną, albo komuś z twojej najbliższej rodzinki… wtedy będziesz inaczej piszczał…

   • obserwator pisze:

    Ty też jesteś ekspertem od niczego kto ci powiedział dziecko że ten gość jest z Sanoka lub okolic?

 5. Gość pisze:

  Po pierwsze jak nie umiesz pływać to nie wyplywasz na otwarty akwen, po drugie tylko ci co z nim byli wiedzą czy spożywał alkohol czy nie. Wersja mówi że spożywał ale sekcja to wykaże. Woda to żywioł dla którego trzeba mieć szacunek.

  • Anonim pisze:

   następny sanocki mądrala z wspaniałomyślnym komentarzem… popatrz w lustro głąbie i skomentuj to co widzisz pustaku

   • Gość pisze:

    Imbecylu czy obrazilem kogoś w tamtym wpisie. Czytaj ze zrozumieniem pustaku.

   • Masakra pisze:

    No i czego się gimbusie strzępisz, może ty popatrz w lustro i skomentuj swój poziom kultury , bo raczej daleko ci do niej

  • sanocka sensacja pisze:

   znawca się znalazł, już szukasz sensacji? typowe dla sanockiej prowincji. A może był pod wpływem bo „wersja mówi”… gówno cię to złamasie obchodzi czy był czy nie, nie twoja sprawa. Sekcją też się nie interesuj. Poza tym nic mądrego nie napisałeś bo dziecko w szkole wie że „woda to żywioł”. Zajmij się lepiej swoim dennym życiem bo jak tak dalej pójdzie nic nie osiągniesz błyskotliwy misiu

 6. DEAR pisze:

  PLACE RATOWNIKOW WODNYCH 10 ZL NETTO I UMOWA ZLECENIE TYLE JEST
  WARTELUDZKIE ZYCIE

 7. Anon pisze:

  Chłopak utonął a wy się kłocicie, brawo. Kondolencje dla rodziny.

 8. smaug pisze:

  Moze fachowcy od pływania i alkoholu na pogrzeb chlopaka by poszli i zobaczyli jaka to tragedia dla rodziny

 9. ja pisze:

  tak to jest najebani jak sie kozaczy

 10. kkkkkkk pisze:

  Dlaczego bierzecie pod uwagę alkohol, kozaczenie? A rozgrzane ciało, a szok termiczny, a paraliż, a skurcz, czy nawet zachłyśniecie się?!

Napisz komentarz:

Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.