GMINA ZAGÓRZ: Uderzył w inny pojazd i chciał uciec. Zatrzymali go ratownicy medyczni i SOK-iści

30-06-2017

POWIAT SANOCKI / PODKARPACIE. Mężczyzna, który spowodował wypadek drogowy chciał uciec z miejsca zdarzenia. Ucieczkę udaremniła mu załoga karetki pogotowia oraz funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei, którzy ujęli mężczyznę i przekazali policjantom.

Do zdarzenia doszło wczoraj po godz. 15.30, w Tarnawie Dolnej. Z ustaleń policjantów wynika, że kierujący samochodem marki KIA nie zachował bezpiecznej odległości i uderzył w tył fiata, którego kierująca skręcała w prawo, na prywatną posesję. Mężczyzna nie zatrzymał się na miejscu tylko odjechał. Załoga karetki pogotowia wezwana na miejsce wypadku widząc uciekiniera zajechała mu drogę, uniemożliwiając dalszą jazdę. Natomiast przypadkowo jadący tuż za karetką patrol Straży Ochrony Kolei, widząc całą sytuację również się zatrzymał i przypilnował kierującego, pozbawiając go tym samym możliwości odjechania z miejsca wypadku. W tym czasie załoga karetki mogła udzielić pomocy poszkodowanym w zdarzeniu drogowym. 35-letnia kierująca fiatem oraz 6-letnia pasażerka zostały przewiezione do szpitala w Sanoku.

Policjanci ustalili, że kierującym samochodem był 58-letni mieszkaniec powiatu sanockiego. Po zbadaniu alkomatem okazało się, że mężczyzna ma w organizmie ponad 1,8 promila alkoholu. Ponadto mężczyzna nie posiadał przy sobie prawa jazdy. Sprawca wypadku został zatrzymany w policyjnym areszcie do czasu wytrzeźwienia i złożenia zeznań.

W myśl przepisów prawa kierowca będzie teraz odpowiadał za przestępstwa kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości oraz spowodowania wypadku drogowego. O jego karze zdecyduje sąd.

303-135113

KPP Sanok

Komentarzy: 17 do “GMINA ZAGÓRZ: Uderzył w inny pojazd i chciał uciec. Zatrzymali go ratownicy medyczni i SOK-iści”

 1. Gt wladze pisze:

  No i co idioto warto bylo? Teraz po kieszeni ostro ci poleca ale za glupote 3eba placic!!

  • Xxxxc pisze:

   Inspekcja. Pracy potrzebna na już! ! W adr Polska zatrudnia sie Ukraińców. Którzy pracują po 68 godzin tygodniowo w temperaturach 30 stopni bez wody butelkowej na umowach zlecanie lecz wykonują prace etatową bezposrednimskutkiem polityki zarządu jest duza ksenofobia pracodawcy wobec Polaków

 2. vil pisze:

  Brawo dla tych Panów!

 3. Gość pisze:

  Zgnoic finansowo tak aby następnym razem się zastanowił. A poszkodowana niech od ubezpieczyciela wyciąga jak najwięcej bo wtedy ubezpieczyciel ściągnie koszty z tego gnoju.

 4. Znawca pisze:

  Oczywiście nie popieram jazdy pod wpływem i ucieczki z miejsca zdarzenia, ale Policjant o nazwisku P. zrobił co zrobił i nic mu za to nie grozi. Czy media nie powinny się tą sprawą dogłębnie zaintetesować bo coś odnoszę wrażenie jakby sprawa przycichła.

 5. Po prawicę to... pisze:

  Nie zatrzymała go wezwana na miejsce karetka tylko transport który od woził pacjenta do domu ze szpitala. Korekta!

  • Byc moze swiadek pisze:

   To prawda. W zatrzymaniu brała udział karetka przypadkowo jadąca za sprawcą. Karetka wezwana na miejsce zdarzenia przyjechała później.

 6. Wsiowy kmiot pisze:

  RBR i wszystko jasne.

 7. Anioł stróż pisze:

  A transport to nie karetka?!
  Znawca prawicy:)))

  • obserwator pisze:

   A DO WYPADKÓW NA WEZWANIE JEŹDZI KARETKA CZY TRANSPORT MEDYCZNY I KTÓRY MOŻE DAWAĆ SYGNAŁY DŹWIĘKOWE I MA „KOGUTA”?

 8. Y>x pisze:

  On ma koguta w głowie i pieje na każdych postach i komentarzach taki przekręt z wypranym POesbeckim mózgu prawie jak Muzgała bez stopnia zamiast czapki to beret z antenką i odbiorem Popapranych.

 9. Stary Rom pisze:

  Komendant SOK Zagórz do odznaczenia. By nastepnym razem gdy będzie defilowal dumnie dzierżąc sztandar mial na piersi medal.

 10. Piękna blondi pisze:

  a od kiedy soki mogom trzymac na drodze nieh pilnują toruf. Pozdrawiam ratofników medycyny dac im kase w nagrodę i oczekiwanom podwyszke.

  • To się nazywa pisze:

   Zatrzymanie obywatelskie ;) jak będziesz pijany i ktoś z przechodniów Cię zatrzyma to też nie ma niby uprawnień, ale trzymać Cię moze

Napisz komentarz:

Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.