UNIHOKEJ: Niedźwiedzie pokonują Wilki. Faule i kary meczu w pojedynku II LO – Forest (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Ruszyła runda rewanżowa sezonu zasadniczego Sanockiej Ligi Unihokeja eSanok.pl. Kolejne spotkania pokazują, że walka o rozstawienie przed fazą Play-Off będzie bardzo zacięta, a każdy zdobyty punkt może w ostatecznym rozrachunku okazać się niezwykle cenny. W 8. kolejce punkty stracili nawet niepokonani dotąd, obrońcy tytułu Bieszczady24.pl Wilki Sanok, przegrywając po karnych z InterQ Sanockimi Niedźwiedziami. II LO Sanok po raz drugi pokonało Forest S.U., lecz tym razem w dużo mniejszych rozmiarach. Pierwsze zwycięstwo za 3 punkty, odniosła drużyna Besco, pokonując po wyrównanym spotkaniu Komputronik.

Druga potyczka II LO Sanok z drużyną Forest S.U. i drugie pewne zwycięstwo. Należy jednak zaznaczyć, że tym razem Forest postawił licealistom dużo trudniejsze warunki (pierwszy mecz 17:0). Jak inauguracyjny pojedynek obu drużyn był rekordowy pod względem zdobytych bramek, tak to spotkanie było rekordowe pod względem ilości kar. Zawodnicy odsiedzieli łącznie 19 minut na ławkach kar (z czego 13 zawodnicy II LO!), a dodatkowo sędziowie nałożyli dwie kary meczu. II Liceum zapisuje na swoim koncie kolejne 3 punkty i mając rozegrany jeden mecz więcej, wyprzedza pauzujący AZS PWSZ Sanok, wychodząc na drugą pozycję w tabeli.

Forest S.U. – II LO Sanok 2:6 (1:3)

0:1 Witan Maciej – Miccoli Luis (13:24)
0:2 Filipek Konrad (14:28)
1:2 Bil Karol (15:11)
1:3 Witan Maciej – Filipek Konrad (16:32) 5/4
1:4 Rogos Mateusz – Pielech Dominik (20:02)
2:4 Suchyna Marcin – Bil Karol (27:46) 5/4
2:5 Filipek Konrad (34:39)
2:6 Skrabalak Bartłomiej – Izdebski Jakub (35:46)

30:25 Gadomski Łukasz (Forest) – 2′

Po fantastycznej pierwszej części sezonu zasadniczego, rundę rewanżową obrońcy tytułu Bieszczady24.pl Wilki Sanok rozpoczęli od lekkiej zadyszki. Mecz z ubiegłorocznym wicemistrzem InterQ Sanockimi Niedźwiedziami miał bardzo emocjonujący przebieg i zakończył się happy endem dla Niedźwiedzi. Po wyrównanym początku, dwie bramki w ciągu niespełna 40 sekund zdobyły Wilki i wydawało się, że podobnie jak w pierwszym starciu, będą w stanie z dwubramkową zaliczką kontrolować przebieg dalszej części spotkania, jednak jeszcze przed przerwą Niedźwiedzie zdobyły bramkę kontaktową. W drugiej odsłonie przewagę zaczęli mieć Niedźwiedzie i nie tylko odrobili straty, ale w 28 minucie wyszli nawet na dwubramkowe prowadzenie. Obrońcy tytułu walczyli do końca i najpierw w liczebnym osłabieniu strzelili bramkę kontaktową, a później grając w przewadze zdobyli po rzucie wolnym bramkę wyrównującą, na niespełna 3 sekundy przed końcem spotkania. W rzutach karnych lepsza okazała się drużyna Niedźwiedzi, która tym meczem udowodniła, że mimo nie do końca udanej pierwszej części sezonu, będzie liczyła się w walce o mistrzostwo.

Bieszczady24.pl Wilki Sanok – InterQ Sanockie Niedźwiedzie 4:5 k. (2:1)

1:0 Kot Przemysław – Sokołowski Tomasz (13:09)
2:0 Dudek Kamil – Sujkowski Jakub (13:48)
2:1 Sawicki Radosław – Bielec Maciej (17:24)
2:2 Popiel Hubert (22:35)
2:3 Sawicki Radosław (24:52)
2:4 Pielech Filip – Nazarkiewicz Michał (27:02)

0:1 Sujkowski Jakub (Wilki)

Zarówno w poprzednim, jak i w obecnym sezonie, pojedynki pomiędzy drużyną Besco, a Komputronikiem były niesamowicie wyrównane. Nie inaczej było i tym razem. W pierwszej połowie spotkania, mimo dogodnych sytuacji z obu stron, żadna z drużyn bardzo długo nie mogła zdobyć bramki. Dopiero w 17 minucie spotkania po strzale z dystansu i zmianie kierunku lotu piłeczki, na prowadzenie wyszła drużyna Besco. Po zmianie stron obraz gry się nie zmienił i przez kolejne 10 minut żadna z drużyn nie była w stanie zdobyć bramki. W 29 minucie padł gol wyrównujący, a w 31 minucie, grając w przewadze, Komputronik wyszedł na prowadzenie 2:1. Końcowa faza meczu należała jednak do zawodników Besco, którzy zdobyli dwie szybkie bramki i po raz pierwszy w tym sezonie wygrali w regulaminowym czasie, zgarniając ważne 3 punkty.

Besco – Komputronik 3:2 (1:0)

1:0 Cybuch Marcin – Cybuch Dariusz (16:45)
1:1 Szczudlik Marcin (28:22)
1:2 Hnat Marcin – Dębicki Andrzej (31:00) 5/4
2:2 Pelczarski Łukasz – Cybuch Marcin (32:24)
3:2 Milczanowski Bartłomiej – Jaklik Konrad (33:56)