UNIHOKEJ: Niespodzianka w II kolejce SLU. Beniaminek pokonuje wicemistrza

SANOK / PODKARPACIE. Świetny początek debiutanckiego sezonu w Sanockiej Lidze Unihokeja eSanok.pl notuje drużyna II LO Sanok. Po rozgromieniu w pierwszej kolejce drużyny Forest S.U., tym razem licealiści po stojącym na bardzo dobrym poziomie meczu, okazali się lepsi od wicemistrza – InterQ Sanockich Niedźwiedzi. W pozostałych spotkaniach AZS PWSZ Sanok po zaciętym pojedynku pokonuje Komputronik, natomiast Bieszczady24.pl Wilki Sanok wygrywają z drużyną Forest S.U.

Drugi mecz debiutującego w SLU – II LO Sanok potwierdził, że wysokie zwycięstwo na inaugurację, nie było tylko jednorazowym wyczynem ambitnych licealistów. Wicemistrz z ubiegłego sezonu, drużyna InterQ Sanockie Niedźwiedzie, oczywiście okazała się o wiele trudniejszym rywalem, jednak po emocjonującej i niezwykle wyrównanej walce, mimo mniejszego ligowego doświadczenia, to zawodnicy II LO w końcówce spotkania okazali się skuteczniejsi i zapisują na swoim koncie kolejne 3 pkt.

II LO Sanok – InterQ Sanockie Niedźwiedzie 9:6 (3:3)

0:1 Pielech Filip – Popiel Hubert (03:25)
1:1 Filipek Konrad (08:25)
2:1 Witan Maciej – Miccoli Luis (09:40)
2:2 Myćka Patryk – Niemiec Hubert (10:44)
2:3 Sawicki Radosław (14:26)
3:3 Skrabalak Bartłomiej – Filipek Konrad (15:28)
4:3 Filipek Konrad (19:47)
5:3 Witan Maciej (25:02) 4/4
5:4 Popiel Hubert (25:32)
6:4 Miccoli Luis – Witan Maciej (29:02)
6:5 Wojnarowski Mateusz (29:07)
7:5 Ginda Damian – Filipek Konrad (29:50)

30:33 Witan Maciej (2 LO) – 2′

Starcie pomiędzy rozpoczynającym sezon AZS-em PWSZ Sanok i Komputronikiem było niezwykle zacięte i emocjonujące. Obfitowało w efektowne zagrania i niespodziewane zwroty akcji. Po wymianie ciosów na początku spotkania, w końcowych minutach pierwszej połowy, Komputronik zdołał odskoczyć na dwie bramki i wydawało się, że zacznie układać mecz pod swoje dyktando, jednak PWSZ bardzo szybko zniwelował przewagę przeciwnika do jednej bramki, a po przerwie dołożył jeszcze dwa trafienia i mógł cieszyć się ze zwycięstwa 5:4.

AZS PWSZ Sanok – Komputronik 5:4 (3:4)

1:0 Kobylarski Michał – Wolanin Tomasz (01:17)
1:1 Szczudlik Marcin – Wituszyński Radosław (03:09)
2:1 Wolanin Tomasz (03:47)
2:2 Karnas Piotr (07:01)
2:3 Karnas Piotr – Mermer Tomasz (15:21)
2:4 Mermer Tomasz – Karnas Piotr (16:12)
3:4 Kobylarski Michał – Zadylak Piotr (16:23)
4:4 Kobylarski Michał – Mielniczek Arkadiusz (20:49)
5:4 Dobosz Szymon – Kobylarski Michał (23:56)

25:41 Marczak Waldemar (PWSZ) – 2′

Po sromotnej porażce na otwarcie sezonu, przed drużyną Forest S.U. stanęło kolejne bardzo ciężkie wyzwanie. Następnym ligowym przeciwnikiem byli obrońcy tytułu, drużyna Bieszczady24.pl Wilki Sanok. Mimo tego, że zawodnicy Forest-u nie zdołali zagrozić silnemu rywalowi, ich ambitna i waleczna postawa z pewnością w jakimś stopniu zamazała negatywne wrażenia z pierwszej kolejki i pokazała, że ta doświadczona w ligowych bojach drużyna łatwo się nie podda. Na szczególną uwagę zasługuję postawa bramkarza drużyny Forest S.U. – Jana Woźniaka, który obronił aż 25 strzałów przeciwnika.

Forest S.U. – Bieszczady24.pl Wilki Sanok 0:3 (0:1)

0:1 Popek Damian – Sokołowski Piotr (10:04)
0:2 Sokołowski Tomasz – Leś Michał (20:26)
0:3 Januszczak Dominik (23:01)