UNIHOKEJ: Wilki lepsze w meczu na szczycie. Besco znów po karnych, lecz tym razem przegrywa (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Runda zasadnicza sezonu 2017/2018 Sanockiej Ligi Unihokeja eSanok.pl jest już prawie na półmetku. 6. kolejka spotkań była niezwykle wyrównana, ponieważ walczyły ze sobą drużyny zajmujące sąsiednie miejsca w tabeli. W meczu na szczycie, liderująca z kompletem punktów drużyna Bieszczady24.pl Wilki Sanok mierzyła się z dotychczasowym wiceliderem AZS-em PWSZ Sanok. Szanse awansu nawet na 3 miejsce miała drużyna Besco, której przeciwnikiem był ambitny beniaminek II LO Sanok. Natomiast o zniwelowanie starty punktowej do czołówki walczyły ekipy Komputronika i Forest-u. Prezentujemy krótkie opisy spotkań, podsumowanie statystyczne oraz fotorelacje.

Pojedynek z II LO był dla Besco świetną okazją, aby wreszcie przełamać się i wygrać za 3 punkty, które dałyby awans na 3 pozycję w tabeli. Początek meczu należał jednak do licealistów, którzy skutecznie wykorzystywali błędy, broniącego się przeciwnika i po pierwszej połowie spotkania prowadzili już 4:1. Kiedy na początku drugiej odsłony padła bramka na 5:1, wydawało się, że wszystko jest już rozstrzygnięte. Nic bardziej mylnego, podrażnieni kolejnymi faulami młodszych kolegów, zawodnicy Besco wzięli sprawy w swoje ręce i konsekwentnie odrabiali straty. Na niespełna 1,5 minuty przed końcem, z wyniku 5:1 zrobiło się 6:6 i po raz czwarty (na pięć meczy!) pojedynek z udziałem drużyny Besco zakończył się remisem, a o zwycięstwie decydowały rzuty karne. Tym razem szczęście sprzyjało licealistom i to oni mogli dopisać na swoje konto drugi punkt za to spotkanie.

Besco – II LO Sanok 6:7 k (1:4)

0:1 Witan Maciej – Najsarek Jakub (06:40)
0:2 Witan Maciej (06:46)
1:2 Jaklik Konrad – Milczanowski Tomasz (11:23)
1:3 Witan Maciej (12:44)
1:4 Rogos Mateusz (15:23)
1:5 Miccoli Luis (23:17)
2:5 Milczanowski Tomasz – Jaklik Konrad (23:32)
3:5 Milczanowski Bartłomiej – Pelczarski Łukasz (26:04) 5/4
4:5 Milczanowski Bartłomiej (30:46)
4:6 Rogos Mateusz – Filipek Konrad (32:02) 5/4
5:6 Pelczarski Łukasz – Milczanowski Bartłomiej (32:59)
6:6 Słomiana Tomasz – Stubenvoll-Hański Damian (34:39)
6:7 Witan Maciej (decydujący rzut karny)

0:1 Cybuch Marcin (Besco)

Mecze lidera z wiceliderem zawsze wzbudzają wyjątkowe emocje, nie inaczej było i w tym przypadku. Kibice zgromadzeni w hali Centrum Sportowo-Dydaktycznego PWSZ zobaczyli stojący na wysokim poziomie pojedynek. Początek spotkania był bardzo wyrównany, obydwie drużyny stwarzały sobie dogodne sytuacje, ale brakowało skuteczności. Kiedy wydawało się, że pierwsza połowa zakończy się bezbramkowym remisem, dwie szybkie bramki Wilków pozwoliły im zejść na przerwę z psychologiczną przewagą. W drugiej odsłonie PWSZ starał się odrobić straty, jednak obrona Wilków okazała się zbyt silna. Po pięciu spotkaniach Wilki prowadzą z kompletem punktów, ze zdobytymi 19 bramkami, a straconymi zaledwie dwiema.

AZS PWSZ Sanok – Bieszczady24.pl Wilki Sanok 1:4 (0:2)

0:1 Sokołowski Tomasz – Sokołowski Piotr (16:07)
0:2 Sołowski Jakub – Ambicki Michał (17:23)
0:3 Ambicki Michał – Sołowski Jakub (18:32)

29:42 Pisula Wojciech (Wilki) – 2′

Niezwykle ciekawy przebieg miało spotkanie drużyn, które do tej pory zgromadziły tylko po jednym punkcie. Mimo, że jako pierwsi bramkę zdobyli zawodnicy Komputronika, perfekcyjnie wykonując rzut wolny, to ekipa Forest wygrała pierwszą odsłonę aż 3:1 i wydawało się, że jest na dobrej drodze, by wreszcie zgarnąć pełną pulę. Na początku drugiej odsłony przewaga wzrosła nawet do 4:1, jednak potem strzelali już tylko zawodnicy Komputronika i mecz zakończył się remisem 4:4. Karne skuteczniej wykonywali komputerowcy i to oni mogli cieszyć się z pierwszego zwycięstwa w sezonie.

Forest S.U. – Komputronik 4:5 k (3:1)

0:1 Szczudlik Marcin (04:32)
1:1 Hydzik Damian – rzut karny (08:22)
2:1 Gadomski Łukasz – Malec Ireneusz (15:51)
3:1 Bil Karol – Gadomski Łukasz (16:14)
4:1 Dorotniak Tomasz (20:14)
4:2 Lachiewicz Łukasz (20:57)
4:3 Szczudlik Marcin – Lachiewicz Łukasz (24:47)