USTRZYKI DOLNE SZPITAL: Uroczyste otwarcie szkoły rodzenia. „Chcemy być bliżej pacjentek”

12-09-2017

USTRZYKI DOLNE / PODKARPACIE. Przyszpitalna Szkoła dla Rodziców uprzejmie zaprasza na UROCZYSTE OTWARCIE SZKOŁY RODZENIA.

Nastąpi ono dnia 21.09.2017 o godzinie 16:00 w lokalu Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Ustrzykach Dolnych przy ul. 29 Listopada 57 (wejście od strony rzeki).

- Szkołę rodzenia już posiadaliśmy, jednak nie w budynkach szpitalnych. Teraz wszystko mieści się w jednym obiekcie. To przede wszystkim zasługa naszych pań położnych i pielęgniarek, które w wolnym czasie, w ramach wolontariatu, prowadzą zajęcia w szkole rodzenia. To one postarały się także o środki zewnętrzne do zaadoptowania pomieszczeń szpitalnych. Nie mogliśmy nie wesprzeć tej inicjatywy środkami własnymi. Wszystko razem dało wspaniały efekt - mówi Ewa Sudoł, p.o. dyrektora SP ZOZ w Ustrzykach Dolnych.

- Mamy na prawdę fajny oddział i fantastyczny personel, który z empatią odnosi się do pacjentek. Wszystko co robimy, ma sprawić aby panie czuły się u nas dobrze. Chcemy być bliżej pacjentek. I choć brzmi to tak, jakbyśmy chcieli się przechwalać, to proszę zapytać o opinie same panie. One potwierdzą moje słowa - dodaje Ewa Sudoł.

pregnant-244662_960_720

Komentarzy: 19 do “USTRZYKI DOLNE SZPITAL: Uroczyste otwarcie szkoły rodzenia. „Chcemy być bliżej pacjentek””

 1. damian pisze:

  To tak jak w Sanoku-bliżej pacjentek.

  • andreV pisze:

   Dzięki zapewne 500+ coraz więcej Sanoczanek widzę w ciąży. Przykre że miejscowa „władza” także ta od 500+ ZLIKWIDOWAŁA w Sanoku Położnictwo i Noworodki !! Nie życzę żadnej z rodzących i WAM beznamiętni bez wyobraźni likwidatorzy by któraś z Pań gdy coś skomplikowanego się wydarzy musiała rodzić w karetce ! I BRAWO Ustrzyki ! Widać mądrzy ludzie decydują tam o takich sprawach.

   • kierowca pisze:

    Ależ zlikwidowano również szkołę rodzenia!! W końcu można w ciąży pałętać się po o ściennych miejscowościach. Panom likwidującym nie grozi dojeżdżanie, no chyba że Córka będzie w potrzebie…..

 2. Marian Lesławski pisze:

  Tsza rodzić bo jest 500+

 3. cieżarny umysłowo pisze:

  szkoła rodzenia przydałaby się w Sanoku, by se kobitki same rodziły bez porodówki, której raz nie ma a raz jest! a propos mamy porodowka?

  • Petru s pisze:

   No….JEST z tobą problem w dziedzinie zupełnie innej. Bierz te leki człowieku byś nie wybrał się przypadkiem na zlikwidowaną Sanocką porodówkę rodzić ?.

  • ciemny sanok pisze:

   A my w Sanoku będziemy mieć nowoczesny ZAKŁAD KARNY , dziękujemy Misiewiczowi Sanockiemu. Czy to prawda że Autosany z spgk przyjeżdżają 20 minut po czasie ?

 4. zENOBIA wĄS pisze:

  TRZA RODZIĆ BO DAJĄ PO PIŃCET

 5. Anonim pisze:

  Super  Szkoda tylko, że zajęcia są prowadzone w „ramach wolontariatu”. Krew człowieka zalewa na takie coś. Pani Dyrektor widząc, że inicjatywa ważna i cenna, powinna jakieś środki wysupłać. Szpitala to już bardziej pogrążyć nie może, a „wspaniałym paniom pielęgniarkom i położnym” za pracę należy się wynagrodzenie.

 6. san'ok ? pisze:

  W Sanoku tez była szkoła rodzenia tylko oni mieli inną akcję „Dalej od pacjentów” :-)
  Wstyd – 38 tys. miasto bez porodówki – smiechu warte

 7. mama pisze:

  Wszystko nie szpital w Ustrzykach. I wiem co mówię. Chcę żyć !

  • Anonim pisze:

   A rodziłaś tam?

   • Anonim pisze:

    Ja rodzilam dwa razy w Ustrzykach 2002r przez cc i w 2009 też przez cc niestety komplikacje ze strony lekarzy do położnych nie mam nic ale 3 poród miałam w Lesku tam to jest opieka dziecko ma karmienie zaraz po zabierają a mama może odpocząc

   • Anonim pisze:

    A to widzisz wszystko zależy od tego czego ktoś oczekuje. Ja nie wyobrażam sobie aby zabrano moje dziecko ode mnie, chciałam aby było przy mnie ( zresztą jak się poczyta trochę mądrych artykułów to wiadomo, że tak jest najlepiej dla dziecka) gdy nie czułam się na siłach to panie położne przewijały i dokarmiały moją córeczkę ale na sali przy mnie.

 8. Anonim pisze:

  Nie wiem jak jest na innych oddziałach, ale ja rodziłam w Ustrzykach i to w czasie kiedy u nas też istniał oddział położniczy i byłam pod wielkim wrażeniem. Pełny profesjonalizm, miłe położne. Czułam się tam kimś wyjątkowym, położne były na każe moje zawołanie, nie wymawiały się brakiem czasu. Bardzo polecam. Jeśli będę planować kolejny poród to na pewno w Ustrzykach.

 9. Matylda pisze:

  Bardzo ładnie iż średni personel medyczny w ustrzykach dba o swoje miejsce pracy jak będą tak działać będą miały więcej rodzących.
  W Sanoku nie dba się o pacjenta średni personel medyczny jest bardzo roszczeniowy jak się nie podoba to wynocha.

 10. Anonim pisze:

  Ja rodziłam w Ustrzykach dwa razy,rewelacja położne miłe uśmiechnięte i na każde zawołanie pacjentki.Naprawdę czułam się bardzo komfortowo i opieka nad mama i dzidziusiem pierwsza klasa.Mało gdzie na porodówkach i oddziałach położniczych tak jest.Wszystkim przyszłym mamom polecam Ustrzyki.Gdybym miała rodzić jeszcze raz to bez chwili zastanowienia napewno w Ustrzycki szpitalu.

Napisz komentarz:

Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.