W Zabłotcach GDDKiA buduje chodnik. Prace trwają też w Pisarowcach i Sanoczku (ZDJĘCIA)

07-09-2017

GMINA SANOK / PODKARPACIE. Przy krajowej 28 w Zabłotcach GDDKiA buduje nowy chodnik. Będzie to spore ułatwienie dla pieszych, którzy do tej pory, schodząc z „pisarowskiej góry”, do dyspozycji mieli tylko pobocze. Jak podkreśla rzecznik w gminie Sanok prace trwają także w Sanoczku oraz w Pisarowcach.

W Zabłotcach powstaje ponad 200 metrów chodnika po lewej stronie, jadąc w kierunku Sanoka. Będzie to znaczne ułatwienie dla pieszych. Do tej pory musieli korzystać z poboczy, a biorąc pod uwagę fakt, że w tamtej okolicy powstaje coraz więcej domów, podniesie się także bezpieczeństwo poruszania się w tym rejonie.

3

- Kwota obejmuje wykonanie projektu, uzyskanie niezbędnych uzgodnień oraz budowę chodnika. Jest to około 250 tys. złotych. Zgodnie z zapisami umowy prace powinny zakończyć się 15 listopada – informuje Bartosz Wysocki, rzecznik GDDKiA Oddział w Rzeszowie.

Jak dodaje rozpoczęto remonty także w innych miejscowościach gminy Sanok. W Pisarowcach trwają prace po lewej stronie w kierunku Sanoka, na długości ponad 900 metrów, zaś w Sanoczku po obu stronach jezdni na długości  100 metrów.

4

Komentarzy: 13 do “W Zabłotcach GDDKiA buduje chodnik. Prace trwają też w Pisarowcach i Sanoczku (ZDJĘCIA)”

 1. Anonim pisze:

  a o ścieżkach rowerowych ktoś myśli???

 2. Widmo pisze:

  Czy może mi ktos powiedzieć po co ten chodnik? To tak jak ten przed Beskiem po lewej stronie – już go trawa porasta.

 3. Menel z okulickiego pisze:

  Od sanoczka do dabrowki powinien byc juz dawno chodnik tereny zabudowane i zaklady pracy…. juz wystarczajaco osob zginelo na okulickiego

  • hedon pisze:

   Nooo zginęło ich trochę, ale to nie od wypadków drogowych tylko od „bimbru na kościach” bądź jak to mówio „fioletowego martini”.

 4. sanok pisze:

  Jak już zrobić to solidnie. Budowa w warunkach zimowych nie ma sensu, bo na drugi rok wszystko sie rozwala i do poprawki.

 5. JORG pisze:

  ŚCIEŻKI ROWEROWE GŁUPCZE!!!!

 6. jam pisze:

  Znowu zapominają o ścieżkach rowerowych, żenada.

 7. xxx pisze:

  Kiedy chodnik w zahutyniu ? Droga główna tranzytowa , podczas wakacji wszyscy mkną na soline i z powrotem , bardzo duże ryzyko utraty zdrowia a nawet życia. Dzieci chodzące na przystanek na autobus , ludzie do kościoła a chodnika brak.

  Pytanie kiedy ?

  • Anonim pisze:

   Dokładnie kiedy chodnik w Zahutyniu i przejście dla pieszych na przystanek!!!!

   Przypomnę ze w okolicy skrzyżowania w Zahutyniu pierwotnie miała się kończyć obwodnica i tam miał być dalej łącznik z mostem na Przemyśl…Dopóki ktoś nie rzucił niezbyt rozsądnego hasła – ze obwodnica Sanoka niech przebiega wyłącznie przez tereny należące do Sanoka….

 8. Jasiek pisze:

  Widział ktoś kiedyś tam pieszego ?

 9. Ann pisze:

  My w Bykowcach mamy krajową,zabudowa też duża, ruch samochodowy wielki i co.Wszedzie robią chodniki tylko nie u nas.

 10. Anonim pisze:

  Wspaniale, prxydaloby sie tez na droge na Nowotaniec(Pisarowce- Nowotaniec), jest tam dosc wasko i niebezpieczne!!!

 11. Mieszkaniec Sanoczka pisze:

  Gdzie w Sanoczku ten chodnik? Bo jakoś nie widać żadnych prac drogowych…

Napisz komentarz:

Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.