W zbiorniku paliwa 850 paczek papierosów. To nie mogło uciec uwadze celników

13-07-2017

Kolejny samochód przystosowany do przemytu odholowany został na parking depozytowy po kontroli Służby Celno- Skarbowej (KAS) na przejściu granicznym w Krościenku. Tym razem w przerobionym zbiorniku paliwa funkcjonariusze wykryli 850 paczek papierosów.

Do zdarzenia doszło późnym wieczorem (11 lipca br.) na przejściu granicznym w  Krościenku. Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej skierowali do szczegółowej kontroli wjeżdżający do Polski samochód na brytyjskich numerach rejestracyjnych.

W trakcie rewizji pojazdu kierowanego przez ob. Ukrainy, funkcjonariusze wykryli przerobiony zbiornik paliwa. Wydzielone zostały w nim grodzie, poprzez co część zbiornika została zalana paliwem, natomiast w pozostałej części znajdowało się 850 paczek papierosów produkcji zagranicznej bez polskich znaków akcyzy.

Przeciwko kierowcy, który nie przyznał się do własności kontrabandy wszczęte zostało postępowanie karne-skarbowe.

To kolejny, przerobiony do przemytu samochód zatrzymany przez funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej (KAS) na podkarpackich przejściach granicznych. Od początku roku funkcjonariusze odholowali już blisko 70 pojazdów na depozytowe parkingi, w związku z przystosowaniem ich do przemytu.

fot. Służba Celno-Skarbowa (KAS)

rachm. Edyta Chabowska
mł. ekspert Służby Celno-Skarbowej

Komentarzy: 11 do “W zbiorniku paliwa 850 paczek papierosów. To nie mogło uciec uwadze celników”

 1. Idiota bez rozumu. pisze:

  Nie rozumie co w tych fajkach jest takiego nielegalnego ? Kupił za swoje wiec jest jego a to ze nie ma pisowskiej tzn polskiej akcyzy to juz nie jego problem.Co za paradkos.
  Nie ma akcyzy czy złodziejstwa to legalne,brak akcyzy czyli złodzieje nie zarabiają to nielegalne.A wystarczy ze fajki na UA bedą po 15zł to nagle staną sie legalne.Zenada i za cholere nie wiem po co o tym pisac.To ich zasrana praca.

  • To że potwornie trują papierosy pisze:

   A ci co palą to idioci. papierosy to taki substytut szczęścia dla idiotów

   • Obsrywator pisze:

    Przypomniały mi się czasy gdy na bazarze sprzedawali wódę po 3.5 PLN o zapachu nafty, a teraz „papierosy”. Te ich produkty nie zasługują na taką nazwę.

  • Za czasów Schetynow i tuskow pisze:

   Pewnie wyjeżdżały tiry i trzeba było puszczać?

   • Photer pisze:

    To nie był przemyt, skoro to było w baku – po prostu auto gościowi dużo PALI :)

 2. Max pisze:

  Pytanie ile tirow wjeżdża?

  • Idiota bez rozumu. pisze:

   A myslisz ze skad w Londynie na kazdym kroku mozna kupic ukrainskie fajki ? 100 aut wjedzie a jedno sprawdzą ze niby coś robią.A pewnie takie łapówki ze głowa boli.

 3. .. pisze:

  czy cos pozytywnego z ukrainy ???

 4. Co się dziwisz pisze:

  Ludzie się ratują aby przeżyć lub coś osiągnąć lżejszą pracą i nie zawsze zdrowym mózgiem.A że często ten przemyt się zdarza to mniemam ,że wielu się udaje a to już wyższa szkoła jazdy.

 5. siema pisze:

  Pewnie wystarczyło ostukać bak :D

Napisz komentarz:

Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.