Wolontariusze z Zagórza wyróżnieni w Warszawie! Film wybrano spośród 400 nadesłanych prac (ZDJĘCIA, FILM)

27-06-2017

ZAGÓRZ / PODKARPACIE. Szkolny Klub Wolontariusza działający przy Szkole Podstawowej w Zagórzu otrzymał prestiżowe wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie „Wolontariusz Roku” zorganizowanym przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.

W konkursowej pracy wolontariusze zaprezentowali swoje działania na rzecz innych. Film został wybrany spośród 400 nadesłanych prac i otrzymał wyróżnienie w kategorii szkół podstawowych. Nagrodę wolontariusze odebrali osobiście z rąk Minister Edukacji Narodowej, Anny Zalewskiej, podczas uroczystej gali finałowej, która odbyła się 21 czerwca na Zamku Królewskim w Warszawie.

- Jestem dumna z tego, że mogę was dziś gościć i przebywać wśród ludzi, którzy czynią dobro. Czujecie taką potrzebę, ale jednocześnie dajecie siebie drugiemu człowiekowi: koleżance, koledze, czasami rodzinie, sąsiadce. Nawet nie wiecie, a dorośli już wiedzą ile przy tej okazji się uczycie – powiedziała pani minister, zwracając się do zebranych. Te słowa z pewnością stanowić będą zachętę i motywację do kontynuowania działań na rzecz innych.

Serdeczne gratulacje młodzi wolontariusze otrzymali również od Podkarpackiego Kuratora Oświaty, Małgorzaty Rauch, która wyraziła ogromne zadowolenie i dumę z osiągnięć wyróżnionych dwóch szkół z Podkarpacia, tj. SP w Zagórzu oraz LO im. Jana Pawła II Sióstr Prezentek w Rzeszowie. Opiekunami woluntariuszy są Agata Macinkowska i Mariola Hydzik.
Nagrodzonym życzymy niegasnącego zapału i otwartości na potrzeby innych.

Relacje oraz zdjęcia z gali można obejrzeć na stronie Ministerstwa Edukacji Narodowej.

materiały nadesłane

Komentarzy: 6 do “Wolontariusze z Zagórza wyróżnieni w Warszawie! Film wybrano spośród 400 nadesłanych prac (ZDJĘCIA, FILM)”

 1. 123456 pisze:

  Fajnie gratulacje

 2. Kris pisze:

  SUPER !!!

 3. ala pisze:

  Gratulacje dla dzieciaków i pań ze Starego Zagórza.

 4. Ksiadz pisze:

  Jak jest cos dobrego to nic nie pisza a jak nas walczuli o klady pierwsze to komentarxy bylo a bylo a teraz nawet gratulavji nikt nie zlozy. To ja skladam ogromne gratulavje dxiecim za pasje chec niesienia pomocy dla nauczyvieli za ciexka caloroczna prace dla dyrekcji za wspieranie ich dxialan i tak powinna wyglafac dobra szkola

 5. LOv pisze:

  Zagórz ma się czym pochwalić, świetne szkoły, ogrom działań, pomysłowość i zawsze w czołówce! Gratulujemy dzieciom i nauczycielom.

 6. rodzic pisze:

  Gratuluję i podziwiam zarówno dzieciaki, ale też ich nauczycielki!
  Brawa. Tak trzymajcie, róbcie swoje i starajcie się mieć dystans do tego co wokół szkół się dzieje!
  Gdyby doszło do bójki, kradzieży czy innych nagannych czynów – bylibyście na wszystkich portalach.

Napisz komentarz:

Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.