WRACAMY DO SPRAWY: Zabójca z Witryłowa resztę życia spędzi w zakładzie psychiatrycznym?

15-12-2017

GMINA DYDNIA / PODKARPACIE. 23-latek z Witryłowa w chwili zabójstwa swoich rodziców był niepoczytalny. Maciej B. resztę życia prawdopodobnie spędzi w zakładzie zamkniętym. Biegli stwierdzili chorobę psychiczną na tle urojeniowym, co w połączeniu z używaniem środków odurzających i nadużywaniem alkoholu spowodowało dramatyczne w skutkach zachowanie podejrzanego.

- Biegli stwierdzili, że jest niepoczytalny jeśli chodzi o wszystkie czyny mu zarzucone. Konsekwencją takiego stanu rzeczy jest skierowanie do sądu przez prokuratora wniosku o umorzenie postępowania i jednocześnie zastosowanie środków zabezpieczających w postaci umieszczenia podejrzanego w odpowiednim zakładzie psychiatrycznym,  taki też jest wniosek biegłych. Sąd teraz będzie procedował i podejmie decyzję w tym zakresie. Wiadome było, że podejrzany używał środków odurzających i nadużywał alkoholu i to w połączeniu z narastającą chorobą psychiczną , którą u niego stwierdzili biegli, spowodowało takie zachowanie jakie jest przedmiotem tego postępowania – mówi  prokurator Beata Piotrowicz, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Krośnie.

111

zdjęcie z zatrzymania 23-latka, archiwum KWP

Przypomnijmy, że do tragedii doszło pod koniec grudnia minionego roku. Zaczęło się od rodzinnej awantury, która przerodziła się w makabryczną zbrodnię. Jak wówczas informowała brzozowska prokuratura był to efekt narastającego konfliktu między senem a rodzicami. Maciej B. zabił ich siekierą. Oszczędził dzieci, które w momencie zdarzenia przebywały na terenie posesji.

red.

 

Komentarzy: 19 do “WRACAMY DO SPRAWY: Zabójca z Witryłowa resztę życia spędzi w zakładzie psychiatrycznym?”

 1. POsada 24 pisze:

  Jaka choroba psychiczna ? POdobno aż do do dnia zabójstwa był zdrowy i na nic się nie leczył !

 2. fan pisze:

  pracował i przeszedł badania lekarskie w jedynie słusznej ‚medycynie pracy”łącznie z badaniami psychofizycznymi a niby było wszystko wiadome !

 3. za kiomuny dostałby czape i po sprawie pisze:

  HA HA HA!!

  Posiedzi góra rok, potem „ozdrowieje” i go wypuszczą, już takie przypadki były!! a pajac bedzie chodził po wolnosci i smiał sie wszystkim w twarz!

 4. xxxx pisze:

  odbiło mu od roboty u niemca przy gumie!! miał dobrego paSSa…..

 5. 82389 pisze:

  zabił dwoje ludzi a teraz jego utrzymanie miesięczne to wychodzi pewnie 1000+ albo wiecej i to nie do 18 roku życia ale do końca – dobrze się ustawił gosciu

 6. gamer pisze:

  gra mu nie odpaliła na słabej grafie i dostał szału rozumiem go :(

 7. Dziadek pisze:

  Pracowalem z Mackiem i twierdzenie ze naduzywal alkoholu jest gruba przesada. Ten kto pisal ten artykul moze naduzwal przy tym alkoholu?

 8. miśTeddy pisze:

  kto wezmie na siebie odpowiedzialność jak kogoś zabije w szpitalu???

 9. Irena pisze:

  @POsda24
  @dopasady Brzydko piszesz o@Posada. Śledząc jego komentarze pod różnymi artykułami myślę że ma on tylko obsesję i mógłby sam się jej wyleczyć jakby rzadziej oglądał i słuchał mediów narodowych i do tego używał swoich szarych komurek a nie tylko działał pod wpływem emocji.

 10. aga pisze:

  Irena dlaczego ty popełniasz błędy ortograficzne? za dużo TVN-u? pewnie tak wstyd a innych pouczasz,czy ty masz w ogóle KOMuRKI ? hahahahaha kretynka albo kretyn a najpewniej zwykła Q.

  • Racjonalista pisze:

   @aga
   Często czytam artykuły i wasze komentarze dotychczas nic nie komentowałem ale gdy przeczytałem twoje,,wymiociny,,do komentarza pani Ireny zdumiało mnie że osoba nie potrafiąca napisać stylistycznie jednego zdania poprawnie po polsku zwraca uwagę komuś że napisał słowo,,komurka,,(przez samo,,u,,. Myślę że twoje postępowanie wynika tylko z powodu twoich kompleksów .Po przeczytaniu twoich komentarzy nr dziwię się że je masz gdyż jesteś wyjątkowo niedouczona(dyplomatycznie)pisząc wprost nie wiem czy ty jesteś bardziej głupia czy chamska w jednym i drugim dosiegasz dna.

   • stylistyka to pikus bledy ortograficzne dyskwalifikuja kazdego pisze:

    Kolejna(y) nawiedzona(y) :), kogo obchodzi co czytasz lub co cie zdumialo? kogo? kim ty jestes? i dlaczego masz taki sam # IP jak pani Irena? przypadek? hahahah nieeeeeee bo albo jestes pani Irena ? albo masz rozdwojenie jazni? lub macie wspolny komputer. Ktora opcja ? ps a moze ty to maz? jak tak to…..wspolczuje.

   • aga pisze:

    Mentor się odezwał ,ja wiem tacy jak ty i Irena nie mieli czasu na naukę,Komorowski -bul- zresztą też wyście byli zajęci walką o wolność o demokrację czyt.ZBOWID :)Ja nie mam żadnych kompleksów za to wy macie,macie kompleks ….Świni!!!kwiczycie na potęgę.

 11. Antek pisze:

  Do „POsada 24″ Ty masz jednak uczulenie na ludzi inaczej myślących tych „gorszego sortu” . Wg Ciebie tylko Wy macie rację…ale to nie tylko Twój problem…Musisz mniej oglądać telewizji TRWAM i słuchać radia z Torunia, to wtedy może trochę zmądrzejesz…

 12. Anonim pisze:

  Wiedział co za to grozi i niech tam siedzi aż do końca życia to człowiek nie odpowiedzialny byłby mądry i poważny toby tego nie zrobił sam sobie na walił jego wina

 13. KociołekPanoramiksa pisze:

  Skoro oszczędził dzieci to chyba jednak wiedział o co chodzi… sznur i na latarnię albo drzewko.

Napisz komentarz:

Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.