„Wzięli na siebie obowiązki i trudy związane z policyjną służbą”. Nowo przyjęci policjanci złożyli ślubowanie (ZDJĘCIA)

09-11-2017

Piętnastu nowo przyjętych policjantów złożyło dziś ślubowanie w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie. Odbierając legitymacje z rąk insp. Zbigniewa Sowy wzięli na siebie obowiązki i trudy związane z policyjną służbą. Za kilka dni wszyscy wyjadą do szkół policji, by odbyć szkolenie podstawowe.

„Ja obywatel Rzeczpospolitej Polskiej świadom podejmowanych obowiązków policjanta…” – to początek roty ślubowania, którą składa każdy przyjmowany do służby funkcjonariusz. Dziś w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie takie ślubowanie złożyło piętnastu nowo przyjętych policjantów, wśród nich 2 kobiety.

Nowo przyjęci funkcjonariusze odebrali legitymacje służbowe z rąk insp. Zbigniewa Sowy pełniącego obowiązki Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie. Gratulacje i życzenia przekazali Wojewoda Podkarpacki dr Ewa Leniart oraz Jerzy Cypryś Przewodniczący Sejmiku Województwa Podkarpackiego. Tekst modlitwy policjanta, pochodzący z czasów II Rzeczpospolitej odczytał duszpasterz podkarpackich policjantów ks. Marek Buchman.

Policjanci przeszli wieloetapowy proces rekrutacyjny, spełniając wysokie wymagania, jakie stawiane są przed kandydatami. Potwierdzili, że mają ogromną wiedzę i umiejętności. Jednakże, by stać się pełnoprawnymi policjantami muszą przejść jeszcze szkolenie podstawowe i proces adaptacyjny. Po przeszkoleniu zasilą oni szeregi Oddziału Prewencji Policji w Rzeszowie oraz dwie komendy w Ustrzykach Dolnych i Stalowej Woli.

Insp. Zbigniew Sowa wręczył dzielnicowym - st. asp. Robertowi Zoła z Komisariatu Policji w Nowym Żmigrodzie oraz sierż. szt. Danielowi Grzance z Komendy Powiatowej Policji w Mielcu listy gratulacyjne za zajęcie II miejsca w X Finale Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Dzielnicowych „Dzielnicowy Roku 2017″. Komendant wyróżnił także funkcjonariuszy Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie za realizację sprawy dotyczącej zorganizowanej grupy przestępczej popełniającej przestępstwa skarbowe, której członkowie czerpali zyski z handlu luksusowymi samochodami.

KWP

Komentarzy: 15 do “„Wzięli na siebie obowiązki i trudy związane z policyjną służbą”. Nowo przyjęci policjanci złożyli ślubowanie (ZDJĘCIA)”

 1. zwykły zjadacz chleba pisze:

  i kto na tych wszystkich milicjantów zarobi?!

 2. eVa pisze:

  …mam nadzieję, ze będą służyć Narodowi, nie Błaszczakowi

 3. Szanowny Pan Komendant pisze:

  I teraz conajmniej z 10 lat na 2 grupie, w patrolu i wyniki robić. A kadra kierownicza będzie się obwieszać medalami jak co roku w lipcu.

 4. nie pisze:

  „Stare” Panie policjantki to powinny być w spodniach a nie pokazywać nieładne nogi, czas wymiany nadchodzi.

 5. +++++++++++ pisze:

  „Młodym” życzę owocnej służby i mam od razu pytanie: dlaczego nie ma ani słowa na esanok o spektakularnej akcji Policji z Komańczy? W końcu odebrano dwie jednostki nielegalnej broni.

 6. +-+-+ pisze:

  Tam sotniki Hrynia pochowali nie jedną jednostkę broni.

 7. jajek pisze:

  Książeczek modlitewnych nie dostali?? Co by powiedział na to tow. półbuta? Przynajmniej dać było młodzieży po różańcu.

 8. do jajek pisze:

  Jak bedziesz ‚ksionc’ to zaczniesz rozdawac po trzy rozance na czub – tymczasem….. morda w kubel, bo glupio piszesz.

 9. byly oficer pisze:

  mafija po ciouki

 10. . pisze:

  A ten pijany, który „prowadził rower” i wpadł pod auto z komendy w Besku kiedy będzie sądzony?

Napisz komentarz:

Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.