ZAGÓRZ: Festyn Zdrowia, czyli zabawa na… 500 osób! (ZDJĘCIA)

27-06-2017

ZAGÓRZ / PODKARPACIE. Festyn Zdrowia zorganizowany w Gimnazjum w Zagórzu we współpracy z Miejsko-Gminną Biblioteką Publiczną, był podsumowaniem i zwieńczeniem realizacji całorocznego Ogólnopolskiego Projektu Fundacji BOŚ „Czas na Zdrowie”. Dwudniowa impreza była pełną atrakcji zabawą na blisko 500 osób.

Warto podkreślić, że dopisali goście. Na zaproszenie odpowiedział Poseł na Sejm RP Piotr Uruski, w imieniu którego Aneta Figiel odczytała list potwierdzający włączenie się posła do naszej akcji promującej zdrowie. Burmistrza Miasta i Gminy Zagórz Ernesta Nowaka reprezentowali Sekretarz Miasta i Gminy – Łukasz Woźniczak, Dyrektor Obsługi Szkół –  Ewa Get, Pełnomocnik Burmistrza do spraw alkoholowych – Nina Bober oraz dyrektorzy zaprzyjaźnionych szkół. Gościliśmy liczną grupę dzieci z przedszkoli i młodzieży ze szkół podstawowych i gimnazjów z Zagórza, z Sanoka oraz uczniów realizujących w szkołach Gminy Zagórz Innowację Ekologiczną „Stawiamy na Ekologię”. Dopisała też pogoda, i co najważniejsze, rodzice i przyjaciele Gimnazjum w Zagórzu, którzy licznie odpowiedzieli na zaproszenie zarówno w pierwszym, jak i w drugim dniu imprezy.

Zabawa była bardzo udana. Warto wymienić choćby tylko niektóre atrakcje, jakie czekały na amatorów zdrowego i zrównoważonego odżywiania i aktywnego trybu życia: gry i zabawy dla dzieci, pokaz baniek mydlanych, malowanie twarzy, balonowe zwierzaki, chusta Klanza, wszystko to prowadzone przez studentki z PWSZ w Sanoku. Nie zabrakło również rodzinnych rozgrywek sportowych i pokazu akrobatyki, w wykonaniu niezrównanych „Spartan”.

Hitem Festynu była degustacja zdrowej żywności oraz stanowiska gospodarstw ekologicznych m.in. Michała Bodziaka, pasjonata pszczelarstwa. Można było także skorzystać z darmowych porad dietetyka, fizjoterapeuty i trenera personalnego.
Dużą popularnością cieszyły się stanowiska obsługiwane przez gwiazdy sportu – mistrzów Podkarpacia w siatkówce plażowej, tj. Dominika i Damiana Bodziak oraz ich trenerkę Dorotę Kondyjowską. Młodzież nie mogła oprzeć się prezentacji akcesoriów (profesjonalne kombinezony, kaski, narzędzia, itp.) i trofeów z wyścigów samochodowych przygotowanych przez kierowców rajdowych – Piotra Janczy i Piotra Sieczka. Atrakcją był również pokaz filmów o zdrowym stylu życia z serii „Śmietnik w mojej głowie”, stoisko z Eko-kosmetykami oriflame oraz porady, jak dbać o skórę, włosy i paznokcie. Dużym zainteresowaniem cieszył się również kącik książek na temat zdrowego odżywiania, różnorodnych diet i przepisów przygotowany przez MGBP. Zwieńczeniem Festynu był mecz szkolnej drużyny piłkarskiej z nauczycielami.

Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim sponsorom i wolontariuszom, bez których nasza impreza nie miałaby takiego rozmachu i zasięgu.

Koordynatorem Projektu „Czas na Zdrowie” jest Krystyna Witowicz, zaś współorganizatorkami są Dorota Kondyjowska i Ewa Bryła-Czech.

Po tak owocnej i udanej imprezie, aż chce się powiedzieć do zobaczenia za rok!

materiały nadesłane

Komentarzy: 13 do “ZAGÓRZ: Festyn Zdrowia, czyli zabawa na… 500 osób! (ZDJĘCIA)”

 1. rodzic pisze:

  Fantastyczna impreza, mega atrakcji dla każdego i świetna atmosfera.
  Brawa dla organizatorów!!!

 2. Julka pisze:

  Podobało mi się, że nie trzeba było oglądać czy słuchać tego, co mnie nie interesuje, tylko każdy mógł sobie znaleźć coś dla siebie.
  Ja okupowałam stoisko ekokosmetyków, dietetyka i trenera personalnego,
  a moich kolegów nie sposób było oderwać od kierowców rajdowych!
  I tak powinno być, dla każdego coś miłego!

  • JS pisze:

   Byłem i miody kosztowałem! Było radośnie i smakowicie.Gospodarze mili i gościnni. Jestem pełen podziwu dla młodzieźy- ekologów- zaradni, zorganizowani, kazdy wiedział co ma robic i za co odpowiada! Brawa!

 3. Adam pisze:

  Z tymi „organizatorkami” czy to konkurs, wycieczka, czy festyn – wszystko dopięte na ostatni guzik i zakończone sukcesem. Ciekawe, która szkoła po wakacjach będzie miała taką rewelacyjną kadrę?
  I jeszcze słówko pochwał pod adresem młodzieży, która samodzielnie wykonywała wszystkie przekąski, kanapeczki, koreczki, owocowe jeżyki, itp.
  Gimnazjum nie wyręczyło się zaproszeniem jakieś szkoły gastronomicznej, która miałaby swoje stoisko!
  Gratuluję zdolnym gimnazjalistkom, i jak widziałem na filmiku – gimnazjalistom!

 4. Anonim pisze:

  Spotkanie ciekawe.

  Komentator w filmiku mówi o 250 uczestnikach spotkania. I jest to bliższe prawdy. Tylko po co informować o 500 uczestnikach.

 5. fani pisze:

  Odpowiem Anonimowi – 250 dzieci i młodzieży zaproszono z zaprzyjaźnionych szkół i przedszkoli, oprócz tego przynajmniej ok. 30 rodziców, zaproszonych gości (z różnych instytucji, sponsorów, itp. ) oraz 217 uczniów Gimnazjum w Zagórzu.
  Nie mówi się o 500 gościach tylko ok. 500 uczestnikach.
  Festyn trwał od czwartkowego popołudnia: rozgrywki rodzinne w piłkę nożną,
  i w piątek od 9 do 15.
  Pozdrawiam
  Grupa Ekosmaczni

 6. ole pisze:

  Wszystko super. Tylko jaki jest cel powtórnego zamieszczania tej informacji? Była już 13.06.2017 , no ale wtedy nie wymieniono nikogo z imienia i nazwiska

  • LOv pisze:

   Tak to prawda ale czy nie warto przedstawić tych wpaniałych ludzi od młodzieży począwszy przez gości, sponsorów i organizatorów. Dlaczego tak Cię to boli ole? Małość czy kompleksiki wychodzą?! Ciesz się że choć jedna dobra informacja o Zagórzu, bo dzieje się bardzo dużo ale portal esanok milczy w tej sprawie bo forsuje swoje prywatne interesy. Gimnazjum w Zagórzu obserwuję od dłuższego czasu i widzę że to świetna szkoła ze świetną kadrą o którą powinni walczyć dyrektorzy szkól średnich i podstawowych.

 7. mkmk pisze:

  Wielkie brawa dla organizatorów oraz zaangażowanej młodzieży – widać, że impreza była zrobiona z wielkim rozmachem. Żeby w każdej szkole nauczycielom i uczniom chciało się tak działać dla innych….

 8. Michał pisze:

  Świetna impreza czekamy za rok!

 9. logo pisze:

  Zawsze trzeba równoważyć informacje o danym rejonie czy miejscu, rzeczywiście coś nie tak jest z esanokiem bo pozala sobie zdecydowanie za dużo pod adresem Zagórza, przecież Zagórz to nie tylko wysypisko śmieci to również, jak widać po tej informacji, bardzo dobre szkoły. Widać, że ludzie czytają to z ciekawością skoro dyskutują nawet o liczbie uczestników. Gratylujemy Zagórzowi! Tak trzymać i chwalić się, bo macie czym!

 10. Mina pisze:

  Takie imprezy można organizować też na wakacjach. jedyny problem pewnie będzie brak dzieci ale chcieć to móc. Zagórz trzymamy kciuki nie dajcie się, bo szkoły macie bardzo dobre.

 11. koledzy pisze:

  Ten Festyn to dzieło młodzieży – i to jest atutem imprezy.
  Nie wynajęci specjaliści, ale powierzenie odpowiedzialnych zadań gimnazjalistom: począwszy od planowania, zaproszeń, promocji, po podziękowania po Festynie.
  Oczywiście mieliśmy opiekunów, którzy nas przygotowali,motywowali, uczyli, zaufali i wspierali w działaniach!

  Pozdrowienia dla Szymona z kl.II- człowieka orkiestry: operatora, montera, scenarzysty, lektora i fotografa!

Napisz komentarz:

Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.