ŻERNICA: Skłusowano sarnę. Zatrzymano jedną osobę

09-05-2017

ŻARNICA / PODKARPACIE. W poniedziałek wieczorem lescy policjanci interweniowali w Żernicy w sprawie skłusowanej sarny. Zatrzymano jedną osobę. Czynności wyjaśniające prowadzą funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Lesku.

Z informacji uzyskanych w KPP w Lesku do zdarzenia doszło w poniedziałek w godzinach 19-20 w Żernicy. Skłusowane zwierzę to sarna rogacz. Policja zatrzymała jedną osobę.

Trwają czynności wyjaśniające. Prowadzą je funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Lesku.

Wkrótce więcej informacji w tej sprawie.

Za kłusownictwo, czyli naruszenie art. 52 prawa łowieckiego grozi do dwóch lat pozbawienia wolności. Za zabicie zwierząt ustalone są również kary grzywny. Łoś i jeleń: 4 tys. zł, dzik i sarna: 2 tys. zł, pozostała zwierzyna: 1 tys. zł.

hirsch-688086_1920Zdjęcie ilustracyjne

Komentarzy: 20 do “ŻERNICA: Skłusowano sarnę. Zatrzymano jedną osobę”

 1. Żal....du.ę..ściska pisze:

  Czy sarna jest rogaczem ?szanowna redaktor z policją? w przeciwnym razie kim, czy czym jest rogacz w tym przypadku to i tamto to GENDER.W Bieszczadach rozpleniło się to ,że trudno przejechać w pewnych punktach dróg.Tak czy inaczej nie znałem tych taryf kar.Na większą i młodą sarnę bez rogacza to warto za kłusować.

  • Anonim pisze:

   Poczytaj troche i nie rob z siebie debila

  • Suseł pisze:

   ,,Sarna,, jest to pojęcie ogólne tego rodzaju z rodziny jeleniowatych. Fakt, dość często mówi się na samicę tego rodzaju ,,sarna,, ale jest to również określenie dla samca czyli dla ,,rogacza,, ,,koziołka,, ;d

   • Suseł pisze:

    P.S i jeśli chodzi o ilustrację ;d przedstawia ona byka daniela.
    Już mogliście wstawić ilustrację sarny która była opisywana ; ) no cóż

 2. spod lasa pisze:

  „Sarna” to określenie gatunku zwierzęcia, a „rogacz” w tym przypadku to określenie płci sarny. Po drugie zdjęcie jest „ilustracyjne”, ale w żadnym przypadku nie przedstawia rzeczonego „rogacza” :D

 3. ad vocem! pisze:

  Po co kręcić jak przy egzamin testach jak na prawo jazdy.Jaśniej i prościej a zrozumiale to by było.Rogacz sarny lub po prostu sarna z gatunku to nie łania.To takie kręcenie jak i zdjęcie ilustracyjne.Pokażę słonia a napiszę ,że to krowa na u cieleniu w płci męskiej.I kto tu testowym debilem?

 4. Pół żartem, pół serio pisze:

  Jeśli zwierze ma rozdwojone kopyta i przeżuwa pokarm to jest koszerne. Sarna jest właśnie po to, by zaspokajać potrzeby żywieniowe potrzebujących. Sarna do nikogo nie należy jeśli nie żyje w zagrodzie podobnie jak ryba itp. Lepiej, by wypełniła żołądek człowieka niż wilka, rysia, niedźwiedzia itp. Wiem, że to niektórym nie leży i właśnie dlatego wymyślili takie kary. Wódki też nie wolno samemu robić i pewnie domyślacie się dlaczego?

 5. parafia z JP2 pisze:

  ile jest warte zycie. ksiedza. policianta. mysliwego. biedaka ?

 6. tartak12 pisze:

  kto podaje takie niścisłości czy mają wogule pojęcie o czym piszą

 7. JAN pisze:

  Kolejny KŁUSOWNIK na Żernicy i o jednego mniej!!!!

  • o pisze:

   Nie takie pewne. Ci co wilka odstrzelili nadal nie zostali wykluczenie z PZŁ za to zawiesili tego co zgłosił.

 8. stw pisze:

  Skłusowali samca sarny czyli w gwarze myśliwskiej rogacza albo koziołka. Coby błędów było więcej to zdjęcie przedstawia samca daniela – czy był był jakiś problem ze znalezieniem w sieci zdjęcia rogacza ??.

  • Anonim pisze:

   By było lepiej na głównej i w tekście krzykliwa ŻARNICA zamiast Żernicy. no ale czego tu wymagać od tego portalu.

 9. Urano87 pisze:

  To jeśli sobie zabiję w lesie dzika bez pozwolenia zapłacę tylko 2 tys ? Myślę,że to całkiem opłacalne zważywszy na to jakie sa ceny dziczyzny w Polsce w sklepach :)

 10. niki pisze:

  Ile za zabicie Żubra!!!

 11. o pisze:

  Głąbie piszący tego newsa. P:oprawiłeś na głównej a w tekście już Ci się nie chciało? Dalej wisi ŻARNICA. Ty po giertychówce?

 12. JAN pisze:

  Teraz nie wiadomo co zrobi Zarząd Koła Łowieckiego Ryś w Lesku. Może też zawiesi tego który powiadomił policje.

 13. hans pisze:

  ten zwyrodnialec to tzw myśliwy!

Napisz komentarz:

Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.