Zlikwidowali gigantyczną wytwórnię marihuany (ZDJĘCIA)

16-06-2017

Funkcjonariusze Bieszczadzkiego OSG zlikwidowali plantację marihuany i zabezpieczyli narkotyki o wartości 12 mln złotych oraz urządzenia do hodowli sadzonek wycenione na 2 mln złotych.

Kilkumiesięczna praca funkcjonariuszy Bieszczadzkiego OSG i CBŚP z Chełma doprowadziła do likwidacji jednej z najlepiej zorganizowanych upraw konopi indyjskich. Na posesji w miejscowości Chybie (powiat cieszyński) zbudowano całą instalację do uprawy. Plantacja mieściła się na dwóch piętrach budynku.

Plantacja wyposażona była min. w kompleksowe systemy oświetlenia, nawadniania, wentylacji, kontroli wilgotności oraz nawożenia – procesy nadzorowane były przez synchronizowany zestaw urządzeń, które monitorowały parametry wpływające na szybki wzrost roślin. Wszystko miało służyć uzyskaniu jak największej wydajności hodowli. Zorganizowanie całego procesu uprawy wymagało od organizatorów poniesienia nakładów rzędu około 2 milionów złotych.

Foto: Straż Graniczna

Foto: Straż Graniczna

Przestępcy wykonali również nielegalne przyłącza energetyczne o mocy kilkunastu tysięcy woltów, mogące zaopatrzyć w energię nawet duże osiedle mieszkaniowe, co stwarzało bezpośrednie zagrożenie dla życia i zdrowia okolicznych mieszkańców.

Łącznie zabezpieczono 2,5 tys. krzewów konopi w różnym stanie wzrostu, 65 kilogramów marihuany i 15 litrów oleju konopnego. Z zabezpieczonych roślin przestępcy mogli uzyskać 700 kilogramów marihuany o czarnorynkowej wartości ponad 11 milionów złotych. Natomiast z już gotowych ujawnionych narkotyków przeznaczonych do sprzedaży ich zysk mógł osiągnąć kwotę ponad miliona złotych.

Na miejscu zatrzymano 42 – letniego Marka K. z Niemiec – organizatora uprawy i dwóch jego współpracowników: 35 – letniego Marka F. z Bochni i 33 – letniego Krzysztofa S. z Wisły. Mężczyznom postawiono zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej w związku z wytwarzaniem znacznych ilości narkotyków, za co grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Na wniosek prokuratora, Sąd Rejonowy w Lublinie zastosował wobec wszystkich zatrzymanych tymczasowe aresztowanie na trzy miesiące.

Działania prowadzone były wspólnie z funkcjonariuszami CBŚP z Chełma przy wsparciu PSG w Bielsko-Białej.

Foto: Straż Graniczna

Foto: Straż Graniczna

Komentarzy: 15 do “Zlikwidowali gigantyczną wytwórnię marihuany (ZDJĘCIA)”

 1. Kmiot pisze:

  „w miejscowości Chybie (powiat cieszyński) ” a co to ma wspolnego z Sanokiem ?

 2. Komu nagroda a komu sukcesy? pisze:

  A co to elektrycy nie kapli się w pobieraniu tak dużych mocy na linii nielegalnie.

  • awanse pisze:

   Elektrycy to jedno, ale OSG dzialaja w oparciu o „terytorialny zasieg dzialania”. Od kiedy to Cieszyn lezy w zasiegu dzialania bieszczadzkiego oddzialu?
   Poza tym straz graniczna interweniuje gdy tego typu uzywki sa wozone za granicę. Czyli wozili to na Ukraine? Wątpię – tam nie trzeba niczego wozić.
   Cos tu pachnie rychlymi awansami w Sanoku i Biesku Białej – jesli rozumiecie o co chodzi.

 3. Polak bardzo mały pisze:

  nie bardzo rozumiem, przecież pis oficjalnie popiera zioła a w szczególności kadzidła ?

 4. pedik pisze:

  ja żem sprzedał kolegów co nie takie plantacje mieli!

  • Z czasem przyjdzie kryska pisze:

   pedik jak ich sprzedałeś to czekaj na rozliczenie i w końcu zamkniesz gębę i nie będziesz hejtował swoimi skrętami umysłowymi po internecie.

  • tak pisze:

   myślę że jeśli co wiesz o większych plantacjach to odpowiednie służby powinny to sprawdzić…

 5. brawo pisze:

  Brawo Brawo w końcu policja i Straż graniczna zaczynają współpracować jak należy , W sanoku też jest oddział SG i mam nadzieje że współpraca z Policją będzie równie dobrze wyglądać w końcu to samo ministerstwo i wręcz zbliżone uprawnienia. łapać i zamykać

 6. sigma pisze:

  Czemu esanok nie napisze o akcji brygady antyterrorystycznej na Białej Górze?
  Temat dokładnie ten sam czyli narkotyki.

 7. darko szpulka pisze:

  A gdzie byli ich rodzice?

 8. zibi pisze:

  Natomiast w Chinach w wiosce Meishuxiang przewrócił się worek ryżu i trzeba było zbierać pałeczkami

Napisz komentarz:

Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.