5 zwycięstw i 1 remis. Udany weekend Ekoballu

To był zdecydowanie bardzo udany weekend młodych piłkarzy Ekoballu. Z sześciu zespołów młodzieżowych, pięć wygrało swoje mecze.

Juniorzy starsi
POGOŃ SOKÓŁ LUBACZÓW – EKOBALL SANOK 0:2 (0:2)
Bramki: Gomułka 2’, Milczanowski 20’

Skład: Michura – Kowalski, Władyka, Nitka, Burczyk (60’ Gazdowicz), Paszkowski (70’ Szul), Słysz, Gomułka, Pietranowicz (46’ Jamka), Ginda (46’ Płaziak), Milczanowski (60’ Jatczyszyn).

Relacja trenera Grzegorza Pastuszaka:
Kolejne zwycięstwo na wyjeździe, mimo że tylko 2-0, było przekonywujące. Chłopcy cały mecz kontrolowali sytuację na boisku, długo utrzymywali się przy piłce, próbując konstruować akcje w ataku pozycyjnym. Pierwsza bramka padła po fantastycznym podaniu Słysza do Gomułki, który przelobował technicznym strzałem bramkarza. Druga natomiast po strzale w okienko Milczanowskiego z rzutu wolnego. Mogliśmy znów wygrać wyżej, było mnóstwo szans na kolejne bramki, lecz albo podejmowaliśmy złe decyzje albo fantastycznie bronił bramkarz gospodarzy. Mam nadzieję, że we wtorek w meczu z Iglopoolem Dębica będziemy troszkę bardziej skuteczni. Mecz jest o 14.00 na Bykowcach – zapraszam wszystkich, bo gra lider z drugą drużyną w tabeli.

Juniorzy młodsi
EKOBALL SANOK – BŁĘKITNI ROPCZYCE 4:1 (2:0)
Bramki: Piotrowski 12‘, Łuczycki 30‘, Florczak 60‘, Pielech 70‘

Skład: Jagniczak (60′ Uluszczak) – Gadomski (70′ Malczak), Piotrowski, Rudy (50′ Wójcik), Błażowski (65′ Kurkarewicz), Kłodowski (50′ Florczak), Pielech, Borowski, Łuczycki, Janusz (65′ Mermer), Słuszkiewicz (70′ Filipowicz).

Relacja trenera:
Wysokie zwycięstwo, w pełni zasłużone. Od początku do końca była widoczna duża przewaga naszej drużyny, mecz praktycznie toczył się na połowie przeciwnika. Pierwszą bramkę strzela Piotrowski głową po rzucie rożnym wykonywanym przez Janusza. Kolejna bramka to przytomne zachowanie Łuczyckiego w polu karnym, który w dużym zamieszaniu pakuje piłkę z 5 metrów pod poprzeczkę bramki Błękinych. Do przerwy wynik mógł być okazalszy, lecz zawodziła skuteczność. Druga połowa wyglądała podobnie do pierwszej – duża przewaga naszej drużyny, jak również duża rotacja w składzie (7 zmian w drugiej połowie). Zmiennicy pokazali, że również potrafią grać w piłkę i dołożyli kolejne bramki. Zaraz po wejściu Alex Florczak strzela na 3-0 po stałym fragmencie i zamieszaniu pod bramką. Kolejna bramka była ozdobą meczu – Filip Pielech z kroku przymierzył z 25 metrów w okienko bramki Błękitnych. Bramka stadiony świata . Przeciwnika było stać na honorowe trafienie w końcówce ,również po ładnym strzale w okienko.

Cieszy styl w jakim zwyciężyli nasi piłkarze – zdominowali przeciwnika przez całe spotkanie, grając kombinacyjnie, szybko, utrzymując się dłużej przy piłce. Cieszy również szeroka i mocna kadra jaką dysponują juniorzy młodsi. Gratulacje dla wszystkich zawodników!

Trampkarze starsi
EKOBALL SANOK – SIARKA TARNOBRZEG 1:1 (1:0)
Bramka: Błażowski 30‘

Skład: Szylak – Karczyński, Struzik, Futyma, Szomko, Gawlewicz Mat., Gawlewicz Mik., Śliwiak, Cyprych D., Błażowski, Słapiński. Zmiany: Strzęciwilk, Cyprych A., Dąbrowski, Izdebski, Sołtysik, Zych, Żuchowski.

Relacja trenera Damiana Popowicza:
Bardzo dobry mecz z obydwu stron, nie brakowało twardej, sportowej walki i pięknych akcji. Pierwsi zaatakowali goście, którzy ruszyli do ataków od pierwszej minuty meczu. Z czasem jednak przejmujemy inicjatywę i to my zaczynamy przeprowadzać akcje ofensywne. Po jednej z nich i dośrodkowaniu Gawlewicza, strzał głową na piękną bramkę zamienia Błażowski. W drugiej połowie zadowoleni z korzystnego wyniku cofamy się do obrony, licząc na kontry. Kilka razy byliśmy blisko podwyższenia wyniku za sprawą Cyprycha, Słapińskiego czy Zycha. Niestety piłka nie znalazła drogi do bramki przyjezdnych. Siarka natomiast miała dwie bardzo dobre sytuacje – raz świetną interwencją ratuje nas Sołtysik, za drugim razem niestety piłka już wpada do naszej bramki. Spotkanie kończy się remisem, a już jutro wyjazd do zdecydowanego lidera – Stali Rzeszów, gdzie będziemy szukać swoich szans, żeby sprawić miłą niespodziankę.

Trampkarze młodsi
JKS JAROSŁAW – EKOBALL SANOK 3:8 (2:5)
Bramki: Milczanowski 15‘ 16‘ 20‘ 32‘ 65‘ 68‘, Szpojnarowicz 28‘ 54‘

Skład: Mielnik – Skiba, Buczek, Nowosielski, Joniak, Wojdyła, Pelc, Targowski, Szpojnarowicz, Rajchel, Milczanowski. Zmiany: Kuczma, Pytlowany, Jankowski.

Relacja trenera Jakuba Jaklika:
Mecz zaczynamy od straty gola z rzutu karnego – faulującym Skiba. Od razu staramy się wyrównać. Gospodarze posiadali wysoko ustawioną linię obrony i chcieliśmy to wykorzystać, stosując podania prostopadłe. Na efekt nie trzeba było długo czekać – Milczanowski, który tego dnia strzelił 6 bramek, wychodzi 3 razy sam na sam i kończy akcję bramkami. Mógł dołożyć kolejną, ale piłka obiła poprzeczkę. Na przerwę schodzimy prowadząc 5:2. Dobry wynik, ale musieliśmy zachować koncentrację, zważywszy na pewne nonszalancje w szeregach obronnych. Niepotrzebne dryblingi środkowych obrońców i sporo niecelnych podań dawało gospodarzom możliwości strzeleckie. Po przerwie Milczanowski dorzuca kolejne bramki – jedna sam na sam po prostopadłym podaniu Pelca, jedna głową po rzucie rożnym i strzał z narożnika pola karnego pod poprzeczkę. Na koniec drugiego gola dorzuca Szpojnarowicz, który swoją szybkością sprawiał wiele problemów rywalowi. Tuż przed ostatnim gwizdkiem sędziego JKS trafia z rzutu wolnego, strzał pod poprzeczkę, bez szans na obronę dla Mielnika. Za tydzień kolejny wyjazdowy mecz – znowu ruszamy do Mielca, grać z tamtejszymi Nadziejami. Liczymy na dobrą dyspozycję snajperów i kolejne 3 punkty.

Młodzicy starsi
EKOBALL SANOK – KARPATY KROSNO 2:0 (0:0)
Bramki: Wojtowicz 35‘, Bobowski 46‘

Skład: Haduch – Czuryło, Nowak, Wojtowicz, Miklicz, Zięba F., Zięba A., Łuczejko, Tarapacki, Bobowski, Buczek, Serednicki, Pietrzkiewicz, Kowalik, Lemko

Relacja trenera Dawida Romerowicza:
Kolejny bardzo dobry, zwycięski mecz naszych młodzików starszych. Obie drużyny stworzyły ciekawe widowisko, nie kalkulując i grając otwarty, ofensywny futbol. W pierwszej połowie lepsze sytuacje wypracowała nasza drużyna – najpierw po bardzo dobrym prostopadłym zagraniu od Mikołaja Kowalika oko w oko z bramkarzem Karpat staje Dawid Bobowski, lecz jego strzał w krótki róg broni dobrze dysponowany tego dnia bramkarz Karpat. Kolejna groźna akcja po stałym fragmencie – z rzutu rożnego wrzuca Filip Zięba i bardzo dobrze gubiący krycie Olek Czuryło strzela mocno po długim rogu, ale kolejny raz bramkarz Karpat popisuje się wspaniałą paradą. Kolejna bardzo dobra sytuacja do strzelenia była za sprawą Kacpra Miklicza, który w dogodnej sytuacji oddaje jednak za lekki strzał. Karpaty najmocniej zagroziły, gdy ich zawodnik mocnym strzałem z 30 metrów ostemplował poprzeczkę. Krótko po rozpoczęciu drugiej połowy wychodzimy na zasłużone prowadzenie, indywidualną akcją z obrony popisuje się Szymon Nowak, który mija po kolei zawodników Karpat z dużą łatwością i wystawia piłkę na 7 metr Wiktorowi Serednickiemu, którego lekki strzał broni bramkarz, lecz wobec dobitki dobrze zamykającego Michała Wojtowicza był już bez szans. Kolejna ważna bramka Michała z mocnym przeciwnikiem – brawo! Drugie trafienie autorstwa Dawida Bobowskiego – co mu nie wyszło w pierwszej połowie, udało się w drugiej. Po bardzo dobrym podaniu z głębi pola za linię obrony mija bramkarza i z dużego kąta pakuje piłkę do bramki.

Mecz mógł się podobać – walka od pierwszej do ostatniej minuty. Wszyscy zawodnicy dali z siebie maxa w tym dniu, każdy walczył za każdego. Po 4. kolejce gier można już powiedzieć, że dużym atutem naszej drużyny jest szeroka i równa kadra – co niewątpliwie przekłada się na dobrą, solidną grę. Warto dodać, że zawodnicy, którzy dołączyli do zespołu przed rundą: Łuczejko, Tarapacki, Zięba A. z łatwością zaaklimatyzowali się w drużynie i co mecz pokazują się z bardzo dobrej strony. Gratulacje dla wszystkich zawodników!

Młodzicy młodsi
AP JASŁO – EKOBALL SANOK 0:6 (0:3)
Bramki: Król x3, Filipczak F. x2, Mateja

Skład: Bernat Karol, Romaniak Paweł, Nowak Kuba, Podstawski Michał, Żak Maksymilian, Filipczak Filip, Filipczak August, Mateja Mateusz, Król Konrad, Andrzejewski Borys, Masłowski Karol, Gembalik Wiktor, Januszczak Karol, Kobierski Mikołaj, Jaruga Maciek

Relacja trenera Tomasza Matei:
Bardzo dobry mecz rozegraliśmy przeciwko drużynie AP Jasło. Tylko pierwsze dziesięć minut troszkę nam nie wyszło, jednak im dłużej trwało spotkanie tym bardziej dominowała nasza drużyna. Bardzo ładne akcje zespołowe przekładały się na liczne okazje bramkowe. Cieszy fakt, iż każdy z 15 obecnych w dniu dzisiejszym chłopaków pokazał „kawał” dobrej piłki.

Poniżej prezentujemy komplet wyników po 1/3 rundy jesiennej:

Seniorzy
Geo-Eko Wiki EKOBALL STAL SANOK 2:0 BŁĘKITNI ROPCZYCE (Lorenc, Sobolak)
Geo-Eko Wiki EKOBALL STAL SANOK 1:2 WISŁOK WIŚNIOWA (Sobolak)
POLONIA PRZEMYŚL 1:1 Geo-Eko Wiki EKOBALL STAL SANOK (Ząbkiewicz)
Geo-Eko Wiki EKOBALL STAL SANOK 0:0 WISŁOKA DĘBICA
KARPATY KROSNO 0:1 Geo-Eko Wiki EKOBALL STAL SANOK (Jaklik)
SZAROTKA NOWOSIELCE 0:2 Geo-Eko Wiki EKOBALL STAL SANOK (Kaczmarski, Domaradzki) [Puchar Polski]
Geo-Eko Wiki EKOBALL STAL SANOK 3:0 SOKÓŁ KOLBUSZOWA DOLNA (Adamiak, Lorenc, Sobolak)

SOKÓŁ NISKO 4:1 EKOBALL SANOK (Gomułka, Paszkowski, Jamka, Słysz)
EKOBALL SANOK 2:1 KS PRZYBYSZÓWKA (Jamka, Kowalski)
RESOVIA RZESZÓW 1:2 EKOBALL SANOK (Nitka, Jamka)
EKOBALL SANOK 3:2 JKS JAROSŁAW (Paszkowski x2, Słysz)
POGOŃ SOKÓŁ LUBACZÓW 0:2 EKOBALL SANOK (Gomułka, Milczanowski)

POLONIA PRZEMYŚL 1:1 EKOBALL SANOK (Łuczycki)
EKOBALL SANOK 3:0 JKS JAROSŁAW (Łuczycki, Janusz, Pielech)
IGLOOPOL DĘBICA 0:2 EKOBALL SANOK (Łuczycki x2)
APPN MIELEC 0:2 EKOBALL SANOK (samobój, Malczak)
EKOBALL SANOK 4:1 BŁĘKITNI ROPCZYCE (Piotrowski, Łuczycki, Florczak, Pielech)
BENIAMINEK KROSNO 3:2 EKOBALL SANOK (Szomko, Błażowski)
EKOBALL SANOK 3:0 SMS JAROSŁAW (Cyprych D., Gawlewicz Mik. Makarski)
STAL STALOWA WOLA 0:0 EKOBALL SANOK
EKOBALL SANOK 1:1 SIARKA TARNOBRZEG (Błażowski)
STAL MIELEC 4:4 EKOBALL SANOK (Milczanowski x2, Szpojnarowicz, Targowski)
JKS JAROSŁAW 3:8 EKOBALL SANOK (Milczanowski x6, Szpojnarowicz x2)

ZIOMKI RZESZÓW 0:3 EKOBALL SANOK (Tarapacki, Serednicki, Czuryło)
EKOBALL SANOK 1:1 RESOVIA RZESZÓW (Wojtowicz)
SPARTA LEŻAJSK 1:6 EKOBALL SANOK (Zięba F. x2, Tarapacki, Czuryło, Kowalik, Bobowski)
EKOBALL SANOK 2:0 KARPATY KROSNO (Wojtowicz, Bobowski)

SZÓSTKA JASŁO 2:2 EKOBALL SANOK (Andrzejewski, Król)
EKOBALL SANOK 12:1 SANOVIA LESKO (Filipczak A. x3, Andrzejewski x2, Podstawski x2, Filipczak F. x2, Rolnik E., Król, Nowak)
AP JASŁO 0:6 EKOBALL SANOK (Król x3, Filipczak F. x2, Mateja).

źródło: KS Ekoball