Osobówka uderzyła w drzewo. Na pomoc ruszyli pogranicznicy

03-01-2018

W ostatnich dniach funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej dwukrotnie udzielali pierwszej pomocy przedmedycznej osobom poszkodowanym w wypadkach drogowych.

W sobotę 30 grudnia, funkcjonariusz z Placówki Straży Granicznej w Czarnej Górnej chor. sztab. SG Henryk Chycki będąc w trakcie służby znalazł się jako pierwszy na miejscu wypadku drogowego, do którego doszło w miejscowości Kwaszenina. Samochód osobowy, którym podróżowały dwie osoby uderzył w drzewo. Chorąży Chycki wyciągnął osoby z dymiącego pojazdu. Przy pomocy innych świadków zdarzenia zabezpieczył miejsce wypadku a następnie wezwał karetkę pogotowia oraz inne służby. Osoby zostały przewiezione od najbliższego szpitala.

14-127865

We wtorek 2 stycznia funkcjonariusz Straży Granicznej z Placówki w Korczowej kpr. SG Jakub Ciapciak jadąc do służb był świadkiem kolizji drogowej dwóch samochodów, którymi podróżowały łącznie 3 osoby. Wypadek miał miejsce w okolicach Radymna. Funkcjonariusz natychmiast przystąpił do udzielenia pierwszej pomocy uczestnikom kolizji, którzy zakleszczeni w swoich pojazdach nie mogli się z nich wydostać. Przy pomocy innych świadków zdarzenia zabezpieczono teren i wezwano pomoc medyczna oraz inne służby. Ciężko ranni uczestnicy wypadku zostali zabrani do szpitala.

BiOSG

Komentarzy: 5 do “Osobówka uderzyła w drzewo. Na pomoc ruszyli pogranicznicy”

 1. wdzięczny pisze:

  Dziękujemy kapralu Ciapciaku :)

 2. Maro pisze:

  Kapral Ciapciak is the best!

 3. strażak pisze:

  Wypadek w kwaszeninie był 29 grudnia w piątek

 4. Anonim pisze:

  Ciekawe , od kiedy to pogranicznicy z czarnej patroluja teren wojtkowej ? Same kłamstwa !!!!

  • Edyta z Sanok pisze:

   Jak to się mówi, funkcjonariusz jest na służbie 24h na dobę. Równie dobrze, mógł w tym czasie mieć zaplanowaną podróż służbową np. do Oddziału w Przemyślu, a że tamtędy wracał, był świadkiem wypadku, więc jak najbardziej był na służbie. Może czasami panie Anonimie warto czytać ze zrozumieniem?

Napisz komentarz:

Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.