Wędrówka po zakamarkach miejskiej biblioteki. Uczniowie ZSCKR z Nowosielec w konfrontacji z zagadką (ZDJĘCIA)

08-01-2018

SANOK, NOWOSIELCE / PODKARPACIE. W czwartkowy poranek 4 stycznia Miejską Bibliotekę Publiczną odwiedzili uczniowie III klasy z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Nowosielcach. Na dobry początek roku organizatorzy spotkania postanowili zaskoczyć gości nieco inną formą spaceru po bibliotece i zaprosili ich do gry, podczas której mogli odkryć „Bibliotekę pełną niespodzianek!”.

Grę rozpoczęto w miejscu, od którego swoją wędrówkę po bibliotece rozpoczynają wszystkie zakupione książki, czyli w dziale Gromadzenia i Opracowania Zbiorów. Tam, po krótkim wprowadzeniu uczniowie dostali pakiety grupowe – karty odpowiedzi oraz koperty, a w nich pierwsze zagadki do odgadnięcia. Poruszając się tropem znajdowanych w różnych działach biblioteki wskazówek gracze rozwiązywali zadania zapoznając się z pracą biblioteki i możliwościami, jakie daje korzystanie z księgozbioru oraz internetowych baz danych. Nie pominięto też Galerii 20 i znajdującej się tam wystawy Room 213, która stała się inspiracją do matematycznych wyliczeń wyboru królowej. Ostatnim zadaniem było zdobycie potwierdzenia wykonania wszystkich zadań. Gdzie? To też było zagadką, z którą goście uporali się bez problemu!

Po tych intelektualnych zmaganiach, podczas chwili odpoczynku w Strefie dla Dzieci uczniowie mogli posłuchać przygotowanej specjalnie dla nich opowieści o tym, dlaczego warto czytać i jak relacja miedzy autorem, a czytelnikiem może ubarwić rzeczywistość.

źródło: MBP w Sanoku

Komentarzy: 4 do “Wędrówka po zakamarkach miejskiej biblioteki. Uczniowie ZSCKR z Nowosielec w konfrontacji z zagadką (ZDJĘCIA)”

 1. SraczkaWładysławBardzoRzadkieNazwisko pisze:

  Ja pierdzielę, w tej buraczance tylko tak jest że 90% otyłych czy w Polsce już zawitała ta upragniona hameryka? Masakra, młode 16-tki a dupska już konkretnie upasione.

  • Autor pisze:

   Komuś zona nie dala..

  • xyz pisze:

   „Miejską Bibliotekę Publiczną odwiedzili uczniowie III klasy z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Nowosielcach… ” 3 klasy technikum a nie gimnazjum czyli 18-latki* a tak poza tym to każdy ma prawo wyglądać tak jak chce i podejrzewam że w tej „buraczance” skoro już tak to pan nazywa (chociaż szkoła się bardzo rozwinęła i jest lepiej wyposażona niż niektóre szkoły z Sanoka) młodzież ma większą kulturę niż pan tak więc prosze zachować złośliwe komentarze dla siebie.

 2. Ja pisze:

  Palnij się gościu w tą pustą Makówke każdy inaczej wygląda. Ja tam widzę same ładne dziewczyny sam chodziłem tam do szkoły 4 lata i wiem że chodzą tam same super dziewczyny.ciekawe czy ty taki piękny

Napisz komentarz:

Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.