Zostawił psy bez opieki. Zwierzęta przez kilkanaście dni były bez jedzenia i wody! (ZDJĘCIA)

02-01-2018

BLIZNE / PODKARPACIE. Do dwóch lat więzienia grozi mieszkańcowi Bliznego, który pozostawił swoje psy bez jedzenia, wody i możliwości schronienia. Zwierzęta nie miały do nich dostępu prawdopodobnie przez dwa tygodnie. Dwa psy zostały umieszczone w schronisku.

Wczoraj, przed południem, dyżurny brzozowskiej komendy odebrał informację, że na jednej z posesji w Bliznem, mogą znajdować się psy pozostawione bez opieki. Skierowani na miejsce funkcjonariusze potwierdzili to zgłoszenie.

303-149781

Policjanci ustalili, że nieodpowiedzialny właściciel czworonogów wyjechał za granicę jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia i nie powrócił do tej pory. Nie poprosił o opiekę nad zwierzętami żadnego z sąsiadów. Jeden z psów przywiązany był do budy na półmetrowym łańcuchu, drugi  – do elewacji budynku, na nieco ponadmetrowej uwięzi. Pies nie miał możliwości schronienia się. Zwierzęta były wychudzone, bardzo brudne, chodziły we własnych odchodach.

Funkcjonariusze przekazali psy pracownikowi schroniska w Lesku. Zostały one objęte opieką weterynaryjną z uwagi na stwierdzone niedożywienie, odwodnienie, urazy i stany zapalne. Policyjne dochodzenie pozwoli ustalić dokładne okoliczności tej sprawy.

303-149780

Przypominamy – zwierzę, jako istota żyjąca, zdolna do odczuwania cierpienia, nie jest rzeczą. Człowiek jest mu winien poszanowanie, ochronę i opiekę. Zgodnie z art. 6 ustawy o ochronie zwierząt przez znęcanie się nad zwierzętami należy rozumieć zadawanie albo świadome dopuszczanie do zadawania bólu lub cierpień poprzez m.in.:

- utrzymywanie zwierząt w niewłaściwych warunkach bytowania, w tym utrzymywanie ich w stanie rażącego zaniedbania lub niechlujstwa, bądź w pomieszczeniach albo klatkach uniemożliwiających im zachowanie naturalnej pozycji,
– utrzymywanie zwierzęcia bez odpowiedniego pokarmu lub wody przez okres wykraczający poza minimalne potrzeby właściwe dla gatunku,
– porzucanie zwierzęcia, a w szczególności psa lub kota, przez właściciela bądź przez inną osobę, pod której opieką zwierzę pozostaje.

W myśl ustawy zabrania się również trzymania zwierząt domowych na uwięzi w sposób stały dłużej niż 12 godzin w ciągu doby lub powodujący u nich uszkodzenie ciała lub cierpienie oraz niezapewniający możliwości niezbędnego ruchu. Długość uwięzi nie może być krótsza niż 3 metry. Za znęcanie się nad zwierzętami grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności.

303-149782

303-149784

KPP Brzozów

Komentarzy: 29 do “Zostawił psy bez opieki. Zwierzęta przez kilkanaście dni były bez jedzenia i wody! (ZDJĘCIA)”

 1. Anonim pisze:

  co za ludzie!!!!!

 2. Anonim pisze:

  A pod budowa wwiezienia wyłączyli komentarze aby ludzie nie mogli nawet napisać co o tym myślą -DLACZEGO NIE ZAPYTA SIE MIESZKANCOW CZY CHCA TAKA ILOSC WIEZNIOW WSANOKU!!!!

  WSPOLCZUJE MIESZKANCOM POSADY…

  No i jeszcze nawet „korekta” miało być dla max 1000 osadzonych a jest na wstępie 960 z możliwością rozbudowy do 1464!!!!

  NO TO „GRATULACJE” – JAK ZACZNA WYCHODZIC REGULARNIE NA PRZEPUSTKI,…

  z 1464 może kilku, kilkunastu, albo kilkudziesięciu tak spodoba się Sanok ze zechcą pozostać w mieście na stale!!!!!…..

  • Gustaw pisze:

   Jest też kwestia taniej siły roboczej dla sanockich zakładów co skutecznie zablokuje podwyżki dla pracowników i tak już jest ciężko bo Ukraińcy blokują i młodzi wyjeżdżają dalej na zachód i będzie jeszcze gorzej niestety była mowa ze powstanie 300 miejsc pracy ale o tym ile ubedzie to już nikt nie wspomniał czarno to widzę …

  • Zgred pisze:

   Tak, jestem za budową więzienia w Sanoku!

 3. Nie pisze:

  Wlascicielowi tych biednych psow zycze wszystkiego najgorszego. Polska wies….

 4. klawisz pisze:

  czekam na niego u mnie będzie miał dużo więcej wolności niż te pieski i nie pozwolę aby stała mu się krzywda. Dam też dodatkową prace— opiekę nad pieskami w schronisku, oczywiście pod ścisłym nadzorem.

 5. masturbator pisze:

  Patologia w tym domu.Gimnazjalista pije piwo,menele wchodzą przez okno,20-kilkulatek nie uczy się i nie pracuje.Gospodyni,znaczy matka niewidoczna od kilku lat.Gnój w obejściu.Wąsaty ojciec rodziny też nie skalał się pracą.

  • Autor pisze:

   A co wy możecie wiedzieć ci się tam dzieje i co was to obchodzi kto tam wchodzi a ojciec może ma prace nie wiesz nie mów

   • aro pisze:

    hahahahahahha…..zobacz jak chalupa wygląda.i wstyd, żeby tak zwierzeta traktować…patologia cholerna.

   • autor pisze:

    skad wiesz ze to gimnazjalista moze jest starszy no i o ze ten drugi chlopak sie nie uczy moze ma prace ocenic kazdy moze ale nie kazdy wie jak jest ogarnij sie :)

   • XD pisze:

    To niezły masturbator xDDD

  • chuja wiecie śmiecie pisze:

   pierdolicie głupoty, nic kurwa o tej rodzinie nie wiecie a opowiadacie i wymyślacie historie, pluje na takich jak wy

 6. Jon pisze:

  RBR i wszystko jasne

 7. egon pisze:

  Przywizac DZIADA DO BUDY NA LANCUCHU INIE DAC MU ZRYC ANI PIC PRZEZ DWA DNI!!!! DWA LATA ODSIADKI TO MALO…

 8. xyz pisze:

  Złapać dziada i przywiazać do budy na drucie kolczastym bez wody i picia przez dwa tygodnie, g…j skończony!!!

 9. Ed. pisze:

  Popieram!do budy go przywiązać. …sadysta jeden!!niech zobaczy jaką krzywdę zrobił swoim psom.

 10. Taki jeden pisze:

  ktoś wyżej dobrze napisał „polska wieś”…

 11. Dzidzia pisze:

  „nieco ponadmetrowej” – co to za sformułowanie, dziennikarzu od siedmiu boleści :) ?

 12. agata pisze:

  Jak można tak traktować zwierzęta??? Ludzie bez serca.
  Szkoda, że sąsiedzi wcześniej nie zawiadomili odpowiednich służb.

 13. reksio pisze:

  delikwentowi przywiązać łańcuszek do nóżki do rączki wręczyć młotek dyszka i do pracy. jednym słowem jak w Rosji kolonia karna. na początek tak pół roku. jak przybędzie ludzkich odruchów zwolnić. jak nie przedłożyć. Po pół roku takiej intensywnej pracy. zastanowi się 5 razy nad swoim zachowaniem.

 14. PiterPan pisze:

  Patologia i tyle. Po powrocie tego cw-ela na łańcuch, bez żarcia i wody. Bronisz to bydło, to jesteś taki sam.

 15. Honda pisze:

  Ja bym chciał się spotkać z właścicielem na 2 min przy tej budzie to łańcuch szczekał by 3 dni

 16. Sasza pisze:

  Przywiazany do ELEWACJI budynku… czy ta kucze mozna nazwac ELEWACJĄ ?? Patologia.

 17. rsa pisze:

  Chciałbym tego cocker spanielka. Znam te pieski. MIeliśmy w domu takiego przyjaciela. Żył z nami 15,5 roku
  Nick fb: Ire Dzki

 18. zaskoczona pisze:

  co z tego ze polska wies nie mozna oceniac wszystkich jednakowa sama mieszkam na wsi mam suczke najwspanialsza na swiecie i uwierzcie mi ze niczego jej nie bakuje ma zycie na wysokim psim poziomie ;)

Napisz komentarz:

Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.