REKLAMA
REKLAMA

117 km/h w terenie zabudowanym. Za szybko…

POWIAT SANOCKI / PODKARPACIE. Policjanci z sanockiej drogówki od piątku zatrzymali 5 praw jazdy. Kierujący utracili uprawnienia w związku z przekroczoną prędkością o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym. Kontrole drogowe przeprowadzone były w głównie miejscach wskazanych na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Dyslokowanie do służby policjantów wydziału ruchu drogowego, jest związane ze zgłaszanymi przez mieszkańców naszego powiatu, za pomocą KMZB zagrożeniami. Pomocne są także policyjne statystyki, dzięki którym funkcjonariusze mają wiedzę, w których miejscach najczęściej dochodzi do zdarzeń drogowych.

Policjanci sanockiej drogówki na bieżąco weryfikują zgłoszenia społeczeństwa zamieszczane na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Jednym z najczęściej zgłaszanych zagrożeń w ruchu drogowym jest przekraczanie dozwolonej prędkości.

Od piątku policjanci zatrzymali 5 praw jazdy. Wszyscy kierujący utracili uprawnienie w związku z przekroczeniem prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym.

Do pierwszego z tych zdarzeń doszło w piątek wieczorem. Policjanci zatrzymali do kontroli 27-letniego mieszkańca Krakowa, który kierując audi jechał z prędkością 105 km/h, przy ograniczeniu do 50 km/h.

W sobotę uprawnienia utraciło aż 3 kierujących. Przed godz. 10 w Besku, na ul. Podkarpackiej, 23-letni mieszkaniec powiatu suskiego, przekroczył prędkość o 51 km/h w obszarze zabudowanym. O godz. 17, w tej samej miejscowości, 56-letni mieszkaniec powiatu strzyżowskiego jechał bmw z prędkością 109km/h. Przed godz. 18 również w Besku, 42-letni mieszkaniec powiatu krośnieńskiego kierował fordem, jadąc z prędkością 106 km/h w obszarze zabudowanym.

W niedzielę w Jurowcach, 31-letni mieszkaniec powiatu stalowowolskiego, kierując swoim volvo przekroczył prędkość o 67 km/h. Mężczyzna jechał z prędkością 117km/h.

Przypominamy, że obsługa mapy zagrożeń bezpieczeństwa, nie jest skomplikowana. Wystarczy wejść na stronę internetową podkarpackiej policji i kliknąć w zakładkę Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Znajdziemy tam wskazówki dotyczące funkcjonowania aplikacji, odnośniki do KMZB oraz dane statystyczne. Bardzo ważne, aby spokojnie i z uwagą zapoznać się z regulaminem. Po jego zatwierdzeniu można rozpocząć korzystanie z aplikacji. Nanosząc zagrożenie przekazujemy policjantom informacje o niepokojących nas zjawiskach. Policja ma 2 dni na podjęcie zgłoszenia i 5 dni na jego weryfikację. Jeśli informacja potwierdzi się, policjanci nadają jej status „potwierdzone” i dążą do usunięcia konkretnego zagrożenia.

Zachęcamy do korzystania z tego narzędzia. Pamiętajmy! Każdy może mieć wpływ na swoje bezpieczeństwo.

Uwaga! Mapa nie służy do zgłaszania pilnej potrzeby interwencji! W tego typu przypadkach należy dzwonić na numery alarmowe 112.

KPP Sanok

09-09-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)