14 lat temu Stal Sanok pokonała Legię Warszawa! (FILM)

SANOK / PODKARPACIE. W niedzielę minęło dokładnie 14 lat od jednego z największych sukcesów w historii sanockiej piłki nożnej. 20 września 2006 roku zawodnicy trzecioligowej wtedy Stali Sanok pokonali na własnym boisku ówczesnego mistrza Polski Legię Warszawa 2:1. Był to mecz 1/16 Pucharu Polski. Spotkanie na Wierchach, w wielkich emocjach, oglądało 3000 kibiców.

Spotkanie pomiędzy Stalą Sanok a Legią Warszawa rozegrano 20 września 2006 roku w ramach 1/16 Pucharu Polski. Wcześniej żółto-niebiescy pokonali u siebie KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 1:0 i Polonię Bytom 2:0. W starciu z ówczesnym mistrzem Polski, nikt jednak na sanoczan nie stawiał. Dodatkowo, gry okazało się, że podopieczni Dariusza Wdowczyka wystąpią w najmocniejszym zestawieniu, wielu zastanawiało się tylko nad rozmiarem porażki.

Od początku meczu, stalowcy prowadzeni przez Ryszarda Federkiewicza, nie chcieli ustąpić wyżej notowanym rywalom. Legia miała przewagę optyczną, ale dwa zabójcze ciosy zadali gospodarze. Trafienia Piotra Badowicza w 36. oraz Ireneusza Grybosia w 76. minucie dały historyczne zwycięstwo, które okrzyknięto wielką sensacją. Ostatnia wtedy drużyna III ligi pokonała mistrza Polski. Bramkę na otarcie łez mistrzów, zdobył w 73. minucie Miroslav Radović.

W kolejnej rundzie Stal znów dzielnie walczyła, ale nie zdołała awansować do ćwierćfinału po przegranej u siebie z Arką Gdynia 0:1 po dogrywce. Puchar Polski w tamtej edycji zdobyła Dyskobolia Grodzisk Wielkopolski.