AKTUALIZACJA: AZS PWSZ umacnia się na czele. Wygrana PASS*-a (FOTO)

SANOK / PODKARPACIE. Zwycięstwa AZS PWSZ Sanok, Interq Sanockich Niedźwiedzi oraz po rzutach karnych ekipy PASS*-a. AZS Umacnia się na fotelu lidera. Zobacz wyniki oraz aktualną tabelę. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

Iwoniczanka Wilki II Sanok – Interq Sanockie Niedźwiedzie 1:4 (0:2)
Bramki: Rafał ZajdelMichał Janik x3, Louis Miccoli.
Strzały: 13-12.

PASS* – Besco 6:5 k. (1:1)
Bramki: Marcin Żebrak, Piotr Packanik, Artur Ziemiański, Tomasz Rudy x2, Konrad Kinel (decydujący rzut karny) – Marcin Cybuch, Łukasz Pelczarski x2, Tomasz Milczanowski x2.
Strzały: 13-19.

AZS PWSZ Sanok – Meblues Floorball Legends 8:2 (3:1)
Bramki: Mateusz Wilusz, Damian Ginda x3, Piotr Zadylak, Jakub Poznański, Mateusz Kowalski, Mateusz RogosBartosz Hućko, Mateusz Solon.
Strzały: 24-15

Tabela po 11 kolejce spotkań

W poniedziałkowe popołudnie w hali PWSZ Sanok odbyła się kolejna odsłona Sanockiej Ligi Unihokeja. W 11 kolejce SLU rywalizowały ze sobą drużyny Iwoniczanki Wilki II Sanok z Sanockimi Niedźwiedziami, drużyna PASSu z zespołem BESCO oraz Meblues Floorball Legends z PWSZ Sanok.

Skuteczne Niedźwiedzie

W meczu otwarcia zmierzyły się ze sobą drużyny Wilków z Niedźwiedziami. Wedle oczekiwań mecz obfitował w szybkie akcje oraz znakomity styl gry. Na pierwszą bramkę musieliśmy czekać aż do 11 minuty kiedy to na listę strzelców wpisał się zawodnik Niedźwiedzi, Michał Janik. 23 sekundy później, kiedy to emocje po pierwszej bramce jeszcze nie opadły, bramkarz Wilków ponownie kapituluje. Pokonuje go zawodnik Niedźwiedzi Miccoli Louis i na tablicy jest już 2:0. W pierwszej połowie wynik już nie uległ zmianie i to Wilki schodzą na przerwę z dwubramkową stratą. W drugiej połowie zawodnicy Iwoniczanki dążą do wyrównania. W 9 minucie w przewadze jednego gracza, za sprawą Dominika Januszczaka zdobywają kontaktową bramkę. Jednak było to za mało, ponieważ świetne zawody w tym dniu rozgrywał Michał Janik. W odstępie niespełna minuty zdobywa kolejne dwie bramki i ustala wynik końcowy meczu na 4:1 dla zespołu Niedźwiedzi. Szybkie bramki zdobywane w małych odstępach czasowych dają zasłużone zwycięstwo zespołowi Niedźwiedzi, co pozwala umocnić im się w czubie tabeli.

Wynik: Iwoniczanka Wilki II Sanok 1:4 Sanockie Niedźwiedzie
Strzały: 13:12

Ambitny Pass

W drugim meczu serii gier rozgrywanych w Sanockiej Hali PWSZ zmierzyły się ze sobą drużyny PASS oraz BESCO. Był to mecz walki zwrotów akcji, pełen emocji i śmiało można go nazwać meczem kolejki. Ostatnia drużyna ligi pokazała że nie zamierza składać broni z wyżej notowanym zespołem BESCO. W pierwszej połowie ku zaskoczeniu obecnych kibiców to zawodnicy PASSa wychodzą na prowadzenie. Szybko jednak na stratę bramki odpowiedzieli przeciwnicy, w związku z czym pierwsza połowa kończy się rezultatem 1:1. Druga część spotkania to istna karuzela emocji. Obie drużyny zaryzykowały i postawiły wszystko na jedną kartę, chcąc przechylić wygraną na swoja stronę. Kiedy wydawało się że przy wyniku 5:3 dla BESCO nic się już nie stanie, zawodnicy PASSa wykrzesali z siebie ostatnie siły i doprowadzili do wyrównania (5:5). Do wyłonienia zwycięzcy zatem potrzebne były rzuty karne, które lepiej wykonywał PASS i to im można przypisać pierwszą wygraną w sezonie. Podsumowując, BESCO zagrało bardzo dobry mecz. Przy odrobinie szczęścia to oni mogli się cieszyć z 3 punktów. Jednak ambicja i sportowa złość zespołu PASS, pozwala zgarnąć im pierwsza wygraną w tym sezonie. Duża również w tym zasługa Tomasza Rudego, który to świetnie kierował obrona oraz idealnie wykonywał rzuty karne.

Wynik: PASS 5(6):5 BESCO
Strzały: 13:19

Lekcja od PWSZ

W ostatnim meczu 11 kolejki SLU rywalizowały ze sobą zespoły PWSZ oraz Meblues Floorball Legends. Faworyzowani studenci już od samego początku nie pozwalali na wiele drużynie MFL, wychodząc już w 3 minucie na prowadzenie. Legendarni wprawdzie minutę później za sprawa niezawodnego Bartka Hućko doprowadzają do wyrównania, lecz to było wszystko na co było ich stać w tej połowie. PWSZ kontrolując grę wygrywa pierwszą część 3:1. Druga odsłona to istna dominacja zespołu PWSZ, który to strzela 5 następnych bramek, tracąc przy tym tylko jedną. Końcowy wynik to 8:2 dla studentów i to oni schodzą zwycięsko z parkietu. Najlepszym graczem spotkania zdecydowanie można uznać Damiana Gindę, strzelca 3 bramek do których dołożył również asystę.

Wynik: PWSZ Sanok 8:2 Meblues Floorball Legends
Strzały: 24:15

Autor: Paweł Kurkarewicz