HOKEJ: „Meczycho” jak za dawnych lat! (VIDEO SKRÓT)

SANOK / PODKARPACIE. Jak za dawnych lat i największych sukcesów mogli poczuć się wszyscy, którzy dzisiaj przybyli na sanocką Arenę. Długie kolejki przed kasami, pełne trybuny, zacięty mecz i powrót Krzysztofa Zapały. Hokeiści Ciarko Niedźwiadków Sanok pokonali wicelidera II ligi słowackiej gr. B HC 19 Humenné 1:0.

Jeszcze 10 minut przed sanockimi kasami czekały tłumy ludzi jak za dawnych lat gdy sanoczanie świętowali największe sukcesy. Powrót Krzysztofa Zapały do Sanoka oraz okres przedświąteczny podziałał jak magnes na fanów kauczukowego krążka.

Sam mecz był dość wyrównanym widowiskiem, którego nie powstydziłby się niejeden mecz Polskiej Hokej Ligi. Jedyną bramkę zdobył w trzeciej minucie Krzysztof Zapała a kilkanaście sekund wcześniej także padła bramka a na lód poleciały miśki w ramach akcji Teddy Bear Toss jednak sędzia dopatrzył się zagrania wysokim kijem. W 13 minucie kibice zobaczyli bójkę gdy Marek Strzyżowski starł się z Slavomirem Maurym. Gospodarze zdobyli jeszcze gola w trzeciej tercji ale wcześniej była ruszona bramka i słowacki sędzia nie wskazał na środek lodowiska. W sanockiej świątyni bardzo dobrze spisywał się Kacper Wojciechowski, który obronił wszystkie 30 strzałów.

– Myślę, że w tej chwili sanoczanie daliby radę w Ekstralidze. Nie byliby zupełnie takimi chłopcami do bicia nie ujmując nic drużynie z Janowa. Sanok na pewno zasługuję na grę na najwyższym poziomie rozgrywkowym w Polsce. Tylko do tego, żeby być znaczącą drużyną w lidze potrzebuje wzmocnień. Jest kilku utalentowanych młodych zawodników, którzy mogą za kilka lat stanowić trzon drużyny i to jest piękne. Na pewno też trzeba się przygotować organizacyjnie i finansowo bo wszystko idzie w parze na tym poziomie – powiedział Krzysztof Zapała.

Sanoczanie po raz kolejny pokazali, że hokej leży im na sercu i tęsknią za grą na poziomie Polskiej Hokej Ligi.

Ciarko Niedźwiadki Sanok – HC 19 Humenné 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)
1:0 Krzysztof Zapała – Marcin Biały, Bogusław Rąpała (03:07, 5/4)

Sędziowali: Juraj Tornay – Adam Witek, Jakub Mołoń
Minuty karne: 14-30
Strzały: 30-30
Widzów: ok. 3000

Ciarko Niedźwiadki: Wojciechowski – Olearczyk, Rąpała; Biały, Zapała, Strzyżowski – Demkowicz, Glazer; Witan, Wilusz, Łyko – Dżugan, Najsarek; Minemoto, Ginda, Filipek oraz Fus.
Trener: Krzysztof Ząbkiewicz

HC 19 Humenné: Riečický – Ondrej, Hopkovič; Vaško, Markuš, Fedorko – Buraľ, Ficko; Šiňanský, Nagy, Šándor – Ivanov, Maury; Pankov, Fajčák, Jendruš oraz Copko.