Piotr Michalski szóstym zawodnikiem mistrzostw Europy w wieloboju sprinterskim (FOTO)

SANOK / PODKARPACIE. We włoskim Collalbo rozegrano mistrzostwa Europy w wieloboju sprinterskim z udziałem zawodnika SKŁ Górnik Sanok Piotra Michalskiego. Złote medale wywalczyli Holendrzy – Antoinette de Jong i Kai Verbij. Najlepszym z Polaków był właśnie sanoczanin, który zajął wysoką szóstą pozycję.

Kwestia zwycięstwa wśród sprinterów wyjaśniła się szybko. Kai Verbij z Holandii wygrał poranny bieg na 500 metrów, już wówczas niemal przesądzając sprawę. Drugi w klasyfikacji wieloboistów po trzech konkurencjach Havard Lorentzen (Norwegia), aby wygrać z Holendrem, musiał wyprzedzić lidera o niemal dwie sekundy w biegu na 1000 metrów, co graniczyło z cudem.

Verbij zgodnie z przewidywaniami „dowiózł” zwycięstwo do końca. W ostatniej konkurencji zajął co prawda drugie miejsce, lecz wyprzedził go Thomas Krol, a więc łyżwiarz, który nie liczył się w walce o czołowe lokaty. Drugie miejsce zachował Lorentzen, a trzecie – Henrik Rukke (Norwegia).

Bardzo udanie spisał się Piotr Michalski. Polak zajął 9. miejsce zarówno na 500, jak i 1000 metrów, dzięki czemu w wieloboju zdołał awansować o jedną pozycję względem piątkowej klasyfikacji. Mistrzostwa Europy zakończył na szóstym miejscu. 13. w zestawieniu wieloboju sprinterskiego był drugi z biało-czerwonych Artur Nogal. On z kolej zajął 13. miejsce na 500 i 14. na 1000 metrów.