Wyłoniono wszystkich półfinalistów. Meblues Floorball Legends rewelacją ćwierćfinałów

SANOK / PODKARPACIE. AZS PWSZ Sanok, Iwoniczanka II Wilki Sanok, Meblues Floorball Legends oraz zwycięzca sezonu zasadniczego ekipa Interq Sanockie Niedźwiedzie to półfinaliście tegorocznej edycji Sanockiej Ligi Unihokeja. Największą niespodziankę sprawili zawodnicy Meblues Floorball Legends, eliminując w ćwierćfinale zespół BESCO.

Patronem medialnym Sanockiej Ligi Unihokeja jest portal:

I RUNDA PLAY-OFF

Przebrnięcie PWSZ Sanok

Po dość „gładkiej” wygranej PWSZ w pierwszym spotkaniu, mogliśmy się spodziewać że w rewanżu zespół PASS*, zagra z większą werwą i zaangażowaniem niż poprzednio. Już od pierwszych minut zmotywowani zawodnicy PASS*, nie pozwalali na wiele studentom. Gra miała dynamiczny charakter a dobrze zapowiadające się akcje były natychmiastowo rozbijane przez obrońców obydwu drużyn. W pierwszej połowie zespoły oddały bardzo małą ilość strzałów, w związku z czym pierwsza połowa kończy się wynikiem zaledwie 1:1. W drugiej części spotkania atakujący PWSZ długo nie może pokonać świetnie broniącego Jakuba Kobaka, jedną z kontr wykorzystuje za to PASS* i na 10 minut do końca gry, sensacja „wisi” w powietrzu. Sytuacji AZSu nie poprawia kara nałożona na Mateusza Wilusza za dyskusje z sędzią. PASS* grając w przewadze, stwarza kilka klarownych sytuacji bramkowych, których jednak nie wykorzystuje. Po jednej z nich studenci wychodzą z szybką kontrą, którą na bramkę zamienia Konrad Filipek. Do wyrównania doprowadza Maciej Struzik, było to jego trzecie trafienie w meczu. W emocjonującej końcówce, lepszą koncentracją oraz skutecznością wykazuje się AZS. Damian Ginda na dwie minuty przed końcem strzela zwycięską bramkę, dzięki czemu PWSZ wygrywa spotkanie 4:3, a całą rywalizację 2:0. Zawodnikom PASS* należą się jednak wielkie brawa, ponieważ po mimo wysokiej przegranej w pierwszym meczu, postawili się w kolejnej konfrontacji faworyzowanej drużynie PWSZ, „ocierając” się o zwycięstwo.

AZS PWSZ Sanok – PASS* 4:3, stan rywalizacji: 2:0, awans: AZS PWSZ Sanok

Meblues Floorball Legends na Fali

W najciekawiej zapowiadającym się spotkaniu zmierzyły się ze sobą zespoły BESCO oraz Meblues Floorball Legends. Legendarni w ekspresowym tempie, bo już w 48 sekundzie meczu, wychodzą na prowadzenie. Strzelcem bramki jest Maciej Witan. Dalsza część gry to obu stronne ataki oby dwu drużyn. W 8 minucie zawodnik MFL Dawid Hućko zostaje ukarany karą 2 minut. Przewagę strzałem z rogu wykorzystuje Bartłomiej Milczanowski, czym doprowadza do remisu. Podbudowani zawodnicy BESCO idąc za ciosem w odstępie minuty strzelają kolejną bramkę. Nie załamuje to jednak graczy Legendarnych i tuż przed przerwą doprowadzają do wyrównania. Przed drugą połową wynik wciąż był sprawą otwartą, a kolejne minuty miały być sprawdzianem wytrzymałości dla zawodników. Na początku drugiej połowy piękną bramkę po strzale z odległości zdobywa Bartek Hućko. 3:2 dla MFL. BESCO zwiększa obroty i co raz groźniej oraz zacieklej atakuje zespół MFL. Obrona Meblues, jednakże bezbłędnie rozbija wszystkie ataki drużyny BESCO. Prowadzenie dla MFL podwyższa Patryk Chmura, czym efektownie pieczętuje swój występ w dwu meczu. Nie mający nic do stracenia gracze BESCO, ściągają bramkarza i z przewagą jednego zawodnika próbują odwrócić losy meczu. Udaje się im strzelić bramkę kontaktową, lecz było to zdecydowanie za późno. Sensacja staje się faktem i to MFL dzięki nadzwyczajnie dobrej grze całej drużyny melduje się w półfinale SLU. Mecz obfitował w rewelacyjne zagrania, fantastyczne interwencje oraz zwroty akcji, które mogły odwrócić losy meczu na korzyść BESCO lub dać większą wygraną MFL. Warto odnotować też, iż pojedynki pomiędzy MFL a BESCO trzymały w napięciu do samego końca oraz zdecydowanie były najbardziej emocjonujące wśród par ćwierćfinałowych.

BESCO – Meblues Floorball Legends 3:4, stan rywalizacji 0:2, awans: Meblues Floorball Legends

Opanowane Wilki

W spotkaniu kończącym poniedziałkowe zmagania rywalizowały ze sobą Iwoniczanka Wilki II Sanok oraz FOREST. Dla ambitnie grających FORESTÓW było to najważniejszy mecz w sezonie, który miał zdecydować o przedłużeniu szans w walce o półfinały. Dla młodych Wilków, mecz ten z kolei miał charakter przystanku w drodze do gry o najwyższe cele. Iwoniczanka już w pierwszej minucie gry zdobywa bramkę, co pozwala na spokojne kontrolowanie meczu. Pewnie grający zawodnicy Wilków, stwarzają sobie dużą ilość sytuacji bramkowych, wykorzystują jedną z nich i do przerwy prowadzą 2:0. Nadzieje FORESTÓW na korzystny wynik w drugiej połowie przedłuża Witold Pelc, który strzela bramkę kontaktową. Jednak pewnie grająca Iwoniczanka podkręca tempo spotkania i zdobywa kolejne bramki. Mecz kończy się wynikiem 4:1 dla Wilków. FOREST podobnie jak PASS* zaprezentował się znacznie lepiej w drugim spotkaniu, stawiając znacznie wyższe warunki. Wilki natomiast pomimo większej zaciętości przeciwników, spokojnie i zdecydowanie awansowały do półfinałów.

Iwoniczanka II Wilki Sanok – FOREST 4:1, stan rywalizacji 2:0, awans: Iwoniczanka II Wilki Sanok

SZÓSTKA KOLEJKI

Jakub Kobak – Patryk Chmura, Maciej Struzik, Konrad Filipek, Wojciech Pisula, Mateusz Solon

Opisy przygotował: Paweł Kurkarewicz.

Na rywali w półfinale czekają już zwycięzcy sezonu zasadniczego Interq Sanockie Niedźwiedzie. Przegrani z ćwierćfinałów zagrają o miejsca 5-7 w systemie każdy z każdym, mecz i rewanż.