Dwa srebrne medale pucharu Podkarpacia dla karateków z Niebieszczan (ZDJĘCIA)

SANOK / NIEBIESZCZANY / PODKARPACIE. Z bardzo dobrej strony pokazali się karatecy UKS Karate Kyokushin Kumite Niebieszczany podczas Pucharu Podkarpacia Dzieci i Młodzieży, który zorganizowano w Jaśle. Srebrne medale zdobyli Seweryn Śliwianka i  Krzysztof Rycyk. Wyższość dużo cięższego zawodnika musiał uznać z kolei Damian Wojtuszewski.

3 października w Jaśle odbył się Puchar Podkarpacia Dzieci i Młodzieży w Karate Kyokushin. Klub UKS Karate Kyokushin Kumite Niebieszczany reprezentowali Seweryn Śliwianka w kategorii junior do 75kg, Krzysztof Rycyk w kategorii junior  do 65kg, która została narzucona przez organizatora oraz Damian Wojtuszewski w kategorii kadet +45kg.

Seweryn i Krzysiek po stoczonych bardzo dobrych pojedynkach sięgnęli po tytuł wicemistrzów Podkarpacia. Z kolei Damian Wojtuszewski tym razem przegrał ze zwycięzca kategorii, o ponad 10 kg cięższym zawodnikiem.

Był to pierwszy start naszych zawodników w tym sezonie. Wczorajszy turniej był inny niż wszystkie, bo rozgrywany bez udziału publiczności i z ograniczoną ilością zawodników. Niestety przerwa spowodowana pandemią zrobiła swoje, ale dopóki będziemy mieli możliwość korzystania z hali, nadal będziemy ciężko pracować i dalej się rozwijać, bo już niedługo kolejny turniej – relacjonuje Anna Czaban z UKS Karate Kyokushin Kumite Niebieszczany.

źródło: UKS Karate Kyokushin Kumite Niebieszczany / nadesłane