Eemeli Piippo: Dobra atmosfera. Chcemy punktować i wygrywać (SKRÓT VIDEO, WYWIADY)

SANOK / PODKARPACIE. Hokeiści Ciarko STS Sanok pokonali w Arenie GKH Stoczniowiec Gdańsk 3:1 i zapisali na swoim koncie trzecie zwycięstwo w sezonie. Sanoczanie znów zagrali odpowiedzialnie i trzymali się założonego przez trenera planu. Do poprawy skuteczność. Po meczu rozmawialiśmy ze szkoleniowcem Markiem Ziętarą i fińskim obrońcą STSu Eemeli Piippo. Zapraszamy do obejrzenia skrótu video z tego meczu.

Ciarko STS Sanok – GKH Stoczniowiec Gdańsk 3:1 (0:0, 1:0, 2:1)

1:0 – Marek Strzyżowski – Bogusław Rąpała (30:52, 5/4),
2:0 – Jakub Bukowski – Riku Sihvonen, Eemeli Piippo (47:45),
3:0 – Maciej Witan – Bogusław Rąpała (48:03),
3:1 – Josef Vítek – Mateusz Rompkowski (56:19).

Sędziowali: Paweł Kosidło, Mateusz Krzywda (główni) – Mateusz Bucki, Michał Majkut (liniowi).

Minuty karne: 34 (w tym po 10 minut za niesportowe zachowanie dla Bogusława Rąpały i Jauhienija Kamienieua) – 18.
Strzały: 36-24.
Widzów: 1600.

Ciarko STS: Spěšný – Olearczyk, Rąpała (12); Witan (2), Strzyżowski (2), Biały – Kamienieu (12), Piippo (2); Bukowski (2), Viikilä, Sihvonen – Demkowicz, Biłas; Bielec, Wilusz, Filipek (2) – Florczak, Skokan; Fus, Ginda, Łyko. Trener: Marek Ziętara.

Stoczniowiec: Kieler – Rompkowski (4), Liśkiewicz; Vítek, Mocarski (2), Zając (2) – Lehmann (4), Kruk; Stasiewicz (2), Pesta, Bandarenka – Lesniak, Wala (2); Maciej Rybak, Strużyk (2), Łabinowicz – Żurauski, Niedźwiecki, Sadowski, Drąg. Trener: Krzysztof Lehmann.

* statystyki: hokej.net

Archiwum Esanok.pl. Od lewej: Eemeli Pippo, Jesperi Viikilä i Jauhienij Kamienieu