PIŁKA NOŻNA: Derby dla Karpat Krosno. Przegrywamy 0:1

SANOK / PODKARPACIE. Skromnym bo skromnym, ale jednak zwycięstwem gospodarzy zakończył się mecz 15. kolejki IV ligi podkarpackiej, w której Karpaty Krosno podejmowały przed własną publicznością Ekoball Stal Sanok. Jedyna bramka w meczu padła już w 1. minucie po samobójczym trafieniu Karola Adamiaka. W 65. minucie czerwoną kartką ukarany został Damian Niemczyk.

IV liga podkarpacka, 15. kolejka

Karpaty Krosno – Geo-Eko Ekoball Stal Sanok 1:0 (1:0)

Bramka:

1:0 Karol Adamiak – gol samobójczy 1′

Do przerwy 1-0 dla Karpat, po samobójczym trafieniu Karola Adamiaka w 1 minucie gry. Od tego momentu posiadamy przewagę, praktycznie nie schodząc z połowy Karpat. Niestety, mimo wielu dogodnych sytuacji nie udaje się strzelić gola. Gra napawa dużym optymizmem. Liczymy na powtórkę sprzed roku, gdzie do przerwy również przegrywaliśmy 0-1, by ostatecznie wygrać 3:1 – czytamy w relacji na profilu Ekoballu w mediach społecznościowych. Poniżej opis drugiej połowy.

Niestety mimo dobrej gry i kolejnych stworzonych sytuacji nie udaje się doprowadzić choćby do remisu, który z przebiegu gry co najmniej nam się należał. Nie pomogła też pochopnie pokazana czerwona kartka Damianowi Niemczykowi w 65. minucie, który krzyknął do kolegi z drużyny, co sędzia odebrał do siebie… i pokazał co pokazał… W ostatnich pięciu minutach dwukrotnie do znakomitych sytuacji dochodzi Sebastian Sobolak, jednak raz obronił bramkarz, a w doliczonym czasie jego strzał minimalnie przechodzi obok słupka.

Porażka sanoczan nie zmieniła ich miejsca w tabeli. Ekoball Stal zajmuję 15. pozycję z dorobkiem 17 oczek. Dzięki wygranej Karpaty wskoczyły na fotel lidera rozgrywek IV ligi.

W kolejnym meczu Ekoball Stal podejmie na Wierchach Głogovię Głogów Małopolski. Mecz odbędzie się za tydzień w sobotę.

Zdjęcie z meczu derbowego w ramach rozgrywek Pucharu Polski z lipca 2020 roku. Autor: Tomasz Sowa

źródło: Red., Ekoball Stal Sanok / Fb