Sanoczanie postawili się wiceliderowi. Cenny remis

SANOK / PODKARPACIE. Remisem 0:0 zakończył się mecz 11. kolejki IV ligi podkarpackiej, w którym wicelider tabeli Igloopol Dębica podejmował Geo-Eko Ekoball Stal Sanok. Po dwóch porażkach z rzędu, punkt zdobyty na trudnym terenie u wyżej notowanej drużyny należy uznać za cenną zdobycz. W sobotę żółto-niebiescy staną przed szansą na powrót na ścieżkę zwycięstw. Rywalem w meczu na Wierchach będzie JKS Jarosław.

Igloopol Dębica – Geo-Eko Ekoball Stal Sanok 0:0 (0:0)

STAL: Krzanowski -Karol Adamiak, Kamil Adamiak, Jaklik, Kaczmarski, Lorenc, Niemczyk, K. Słysz, S. Słysz, Tabisz Ząbkiewicz. Z ławki: Baran, Posadzki, Sobolak. Trener: Piotr Kot.

Żółte kartki: S. Słysz, Niemczyk, Tabisz.

Robert Ząbkiewicz. Foto: Tomasz Sowa

W pierwszych 30 minutach to my prowadziliśmy grę. Efektem były dwie dogodne sytuacje, najpierw Damiana Niemczyka, później Kacpra Słysza. Następnie przeciwnik przejął inicjatywę, ale nie stworzył poważnego zagrożenia pod naszą bramką. W drugiej połowie gra się wyrównała. Mocny strzał gospodarzy, końcówkami palców na słupek sparował Piotr Krzanowski. W końcówce, po prostopadłym podaniu, przed szansą stanął ponownie Damian Niemczyk, ale górą był miejscowy bramkarz. Uważam, że remis jest najbardziej sprawiedliwym rezultatem tego meczu – ocenia Robert Ząbkiewicz, II trener Geo-Eko Ekoballu Stali Sanok.

Po rozegraniu 11 spotkań, sanoczanie zajmują 10. miejsce w tabeli IV ligi (22 zespoły). Dorobek  zwycięstwa i trzy remisy składają się na dorobek 15 punktów. Do wicelidera tracimy 6 oczek.

W kolejnym meczu Ekoball Stal zmierzy się na Wierchach z JKSem Jarosław. Początek w sobotę 12 września, nietypowo, o godzinie 19:46.

zdjęcie poglądowe / archiwum Esanok.pl, autor: Tomasz Sowa