Sanoczanie powalczyli. Mecz błędów dla torunian (FOTO)

SANOK / PODKARPACIE. Hokeiści Ciarko STS Sanok przegrali na własnym lodowisku KH Energę Toruń 2:4. Sanoczanie mogli pokusić się o sprawienie niespodzianki, jednak bardziej doświadczony zespół z Pomorza wykorzystał błędy gospodarzy i dopisał cenne trzy punkty do swojego dorobku.

Powiedzieli po meczu:

Marcin Ćwikła (II trener Ciarko STS): – Wydaje mi się, że pierwsza tercja była w miarę dobra, szkoda tej przewagi 5 na 3, długo graliśmy w ich tercji ale nic nie chciało wpaść, to była wyrównana tercja i dobrze zagrana. Druga tercja to już trochę gorzej z naszej strony, trochę błędów było indywidualnych przy bramkach. Nie pokryliśmy dobrze rywala. Jednak po rozmowie w szatni wyszliśmy na trzecią tercję zmotywowani, wróciliśmy do tego co trzeba. Dało się wyrównać, ale za szybko straciliśmy trzeciego gola. Także za dużo miejsca jak przy drugiej bramce Kozłowa zostawiliśmy przed bramką rywalowi a Fieofanow to wykorzystał. To był najbardziej wyrównany pojedynek z Toruniem, ale to mocna drużyna, która mądrze gra w obronie i blisko grają przeciwnika.

Juryj Czuch (I trener KH Energii): – Wiedziałem, że będzie to ciężka sprawa gdyż jechaliśmy do Sanoka dziesięć godzin. Chciałbym podziękować chłopakom, że wygrali bo ja sam się źle czuje. Było dużo błędów, cieszymy się z trzech punktów gdyż prowadziliśmy już 2-0 a później straciliśmy prowadzenie. To była taka psychologia, gdy wychodzisz spokojniejszy takie wkradło się rozluźnienie. Mamy ciężki okres w ostatnich meczach, widać zmęczenie w drużynie. Czekamy na przerwie, aby wypracować kondycje, bo teraz jej aż takiej nie mamy.

Ciarko STS Sanok – KH Energa Toruń 2:4 (0:0, 0:2, 2:2)
0:1 Ville Saloranta – Jegor Fieofanow, Konsta Jaakola (29:14)
0:2 Dmitrij Kozłow – Jegor Fieofanow (37:39)
1:2 Riku Sihvonen – Jesperi Viikilä, Eetu Elo (41:50)
2:2 Maciej Witan (42:47)
2:3 Jegor Fieofanow – Jarosław Dołęga, Łukasz Podsiadło (46:24)
2:4 Dienis Sierguszkin – Jegor Fieofanow (59:52, do pustej bramki)

Sędziowali: Paweł Breske, Dawid Mazur (główni) – Paweł Bajon, Maciej Waluszek (liniowi)
Minuty karne: 4-8
Widzów: mecz rozgrywany bez udziału publiczności.

Ciarko STS: Spěšný – Olearczyk, Rąpała; Strzyżowski, Wilusz, Bielec – Kamieniu, Piippo; Elo, Viikilä, Sihvonen – Demkowicz, Biłas; Bukowski, Witan, Filipek – Glazer, Florczak; Skokan, Ginda, Łyko.
Trener: Marcin Ćwikła

KH Energa Toruń: Studziński – Skólmowski, Szkodienko; Dołęga, M. Kalinowski – Jaworski, Gusevas; Osipow, Fieofanow, Sierguszkin – Smirnow, Kuzniecow; Bondaruk, Czwanczikow, Szabanow – Podsiadło, Kozłow; Saloranta, Rożkow, Jaakola.
Trener: Juryj Czuch.

źródło: hokej.net