Sanocka działaczka społeczna Pani Wanda Wojtuszewska wyróżniona odznaką honorową za zasługi dla ochrony praw człowieka

Udostępnij na Facebooku

W dniu dzisiejszym, 4 października 2016 roku o godz. 11.00 podczas uroczystości na Zamku w Sanoku niezwykłe wyróżnienie tj. odznakę honorową za zasługi dla ochrony praw człowieka otrzymała sanocka działaczka społeczna Pani Wanda Wojtuszewska, wieloletnia prezes sanockiego Towarzystwa Brata Alberta.

25-letnią działalność społeczną Pani Wandy Wojtuszewskiej zauważyło Biuro Rzecznika Praw Obywatelskich. Rzecznik Praw Obywatelskich Pan Adam Bodnar, który kontynuuje tradycję wręczania odznaki honorowej w dniu dzisiejszym wręczył Pani Wandzie Wojtuszewskiej tak wspaniałe odznaczenie.

Jako pierwsi odznaczeni zostali Jerzy Owsiak i Caritas Polska. W kolejnych latach wśród wyróżnionych znaleźli się m.in. siostra Małgorzata Chmielewska, Halina Bortnowska oraz Federacja Rodzin Katyńskich i Polska Akcja Humanitarna. Jak wynika z powyższego wyróżnienie to ma rangę krajową.

Droga Pani Wando!

Podczas dzisiejszej uroczystości miałam ogromny zaszczyt i wielką przyjemność pogratulować Pani w imieniu Rady Miasta Sanoka oraz w imieniu własnym Przewodniczącej Komisji Ochrony Zdrowia i Pomocy Społecznej w Sanoku, tak szlachetnego i wspaniałego dorobku w pracy społecznej na rzecz drugiego człowieka.

W dniu dzisiejszym szczególnie chciałam Pani podziękować za Pani wielkie serce, za poświęcony czas, za poniesiony trud i za te wszystkie dzieła charytatywne, które Pani zainicjowała, przez wiele lat rozwijała i które jeszcze przez długie, długie lata będą służyły ludziom chorym, samotnym i potrzebującym.

Imię Wanda zobowiązuje, oznacza kobietę zdecydowanie pozytywną i reprezentującą najwyższe wartości. I ja Pani imienniczka potwierdzam, że tak jest rzeczywiście. Stylem Pani działania jest miłosierdzie, służba drugiemu człowiekowi, a zasadą – wiara bez uczynków martwa jest!

Życzę Pani Błogosławieństwa Bożego na każdy dzień, wielu dalszych sukcesów w pracy społecznej oraz jeszcze piękniejszych Jubileuszy!

„Tyle jesteśmy warci, ile możemy dać od siebie drugiemu człowiekowi”

Wanda Kot
Przewodnicząca Komisji Ochrony Zdrowia i Pomocy Społecznej

Udostępnij na Facebooku

Napisz komentarz:

*