x...s

Members
 • Zawartość

  3
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutral

O x...s

 • Ranga
  Newbie
 1. Jak wszem i wobec wiadomo w Królewskim Wolnym Mieście Sanoku planowana jest budowa "nowoczesnego zakładu karnego". Tłumaczyć dalej? Ktoś w tym anclu dyrehtorem musi być ;-) Nie mam nic przeciwko temu, aby dyrektorem więzienia został pan Damian. Wiadomo kto po wyborach pod celę trafi? ;-) Tylko po co ta ściema dla ciemnego luda, że niby jakieś plotki medialne? Panie Damianie, więcej odwagi.
 2. Mam dwa pytania do pana prezesa zarządu Autosanu i pani przewodniczącej Komisji Zakładowej NSZZ Solidarność: 1.który model autobusu (zgodnie ze specyfikacją MON) chcieliście zaoferować w "słynnym" przetargu ogłoszonym przez 2. Regionalną Bazę Logistyczną? 2. czy ktoś zmusił zarząd firmy do złożenia oferty, która mogła wpędzić firmę w kłopoty?
 3. Czy rząd PiS powinien zaakceptować nowe prawo unijne dotyczące pracowników delegowanych za granicę zgodnie z zasadą „równa płaca za tę samą pracę w tym samym miejscu”? Nowa ustawa zmierza do wyrównania płac pracowników delegowanych i miejscowych, bo wynagrodzenie delegowanych ma obejmować nie tylko płacę minimalną kraju przyjmującego, ale też dodatkowe składniki wynagrodzenia, jak premie i dodatki urlopowe. przykład: miesięczny koszt zatrudnienia mało wykwalifikowanego Polaka w sektorze budowlanym w Niemczech wzrósłby średnio z 2380 do 2897 euro, w Belgii – z 1718 do 2991 euro, we Francji – z 1587 do 1960 euro. A może lepiej zostawić tak jak jest, że polscy pracownicy delegowani są dyskryminowani?