Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0
Gość lex

Walka frakcji w sanockim PiSie trwa ... Oświadczenie

20 postów w tym temacie

Czy nie dziwi was fakt że na łamach esanok.pl pojawia się oświadczenie stowarzyszenia Ziemia Sanocka PL władze stowarzyszenia według KRS:
Mękarski Adam - Prezes, Uruski Piotr - Vice Prezes, Damian Biskup - Członek Zarządu, Święch Tomasz - Członek Zarządu. Czy to nie karet, swoi apelują do swoich? :) 
Lecz sytuacja jest jeszcze bardziej skomplikowana ...?

Rzeczony apel:
OTRZYMALIŚMY: Głos społeczeństwa w sprawie Muzeum Historycznego w Sanoku (APEL)
http://esanok.pl/2017/otrzymalismy-glos-spoleczenstwa-w-sprawie-muzeum-historycznego-w-sanoku-apel-00e7ts.html

To jedynie świadczy o walce frakcyjnej w PiS - a walka buldogów pod dywanem "sekretariatu" trwa od samego końca wyborów samorządowych? Tak ja w każdej partii i tu są frakcje tu przede wszystkim dominuje najsilniejsza frakcja młodych PiS (Solidarna Polska Ziobry) kontra Dwór Pierzastego jest jeszcze frakcja starego PiSu obecnie marginalna zajmująca się konsumpcją stanowisk lokalni Misiewicze czy PiSewicze? :)  no i nieudolne Starostwo? Oczywiście to moje domysły a jakie jest wasze zdanie na ten temat?

Rzeczywistość jest ciekawsza od pozorów ...

Jeżeli tak naprawdę jest to brawo. Ale ja myślę, że to kamuflaż że niby walczą, a do wyborów jak i do poprzednich wszystko ładnie... 

Sami karierowicze i tyle w temacie

Pióro zwolnił z pracy Panią redaktor Mękarska bo była zbyt niezależna jako redaktor naczelny Tygodnika Sanockiego pomimo tego, że zawsze "trzymała" z tzw prawicą.  Takie rzeczy się zdarzają w lokalnej polityce. To, że są różne frakcje przykład to chociażby to że PO w ostatnich wyborach poparła Blecharczyka a Niżnik Piórę. Tak samo Pani Wosik prawdopodobnie bez zgody PSL kandydowała na na burmistrza Sanoka?

Nie widzę,żeby była taka potrzeba pisania apelu,zwłaszcza w imieniu społeczeństwa.Podejrzewam,że 99,9% sanoczan nic nie wie

i nie będzie wiedziało o takim apelu.Tym bardziej,że jak pisze gość lex w ścisłym zarządzie tego stowarzyszenia zasiada poseł na

sejm ,który jest koalicjantem  z PIS,tak samo jak radny powiatu,który reprezentuje koalicję PIS w RP i do jego obowiązków jakby

z urzędu należy dbanie o Muzeum Historyczne,które podlega pod powiat.Mając  tak wysoko postawionych urzędników

państwowych,nie rozumiem dlaczego tego typu negocjacji nie prowadzi się urzędowo na linii powiat-poseł-sejmik,ale poprzez pisanie

apeli.Żeby ten apel był przynajmniej poparty zbieraniem podpisów mieszkańców miasta,to można by było mówić o głosie

społeczeństwa.Moje zdanie jest takie,ze to nie jest żadna walka frakcyjna w PIS,bo niby o co.Póki co wszystkie funkcje są rozdzielone

i tak zostanie do wyborów.Ja to odbieram jako,właściwie nie wiem jako co?Tylko to co mi przychodzi do głowy,to to,że stowarzyszenie chce

zwrócić na siebie uwagę,żeby ludzie się dowiedzieli,że takie istnieje.Ja np.pierwszy raz o takim stowarzyszeniu słyszę.

Właśnie o to chodzi, że nie mamy radnych wojewódzkich z PiS więc Pióro i Konieczny nic nie mogą w Urzędzie Marszałkowskim  zyskać chociaż są z PiS. Miklicz z PO w opozycji to jeszcze mniej może. Taka prawda.
Takie apele maja olbrzymi sens! Pokazują, że społeczeństwo musi się organizować i żądać bo powiązania partyjne i zależności wiążą ręce Piórze i Koniecznemu którzy mogą tylko patrzeć na łaskę Ortyla i być zależni od jego skinienia :)
Gdyż ich przyszłość jest w 100 procentach uzależniona od tego czy znajda się na listach PiS więc nie podskoczą. Moim zdaniem Pióro bez poparcia PiS ma zerowe szanse aby ponownie być burmistrzem w Sanoku więc pokornie czeka co spadnie z pańskiego stołu marszałka Ortyla. 

Ale dlaczego skupiasz się na burmistrzu.To nie w gestii miasta leży zarządzanie Muzeum Historycznym.

To powiat jest odpowiedzialny za finansowanie i funkcjonowanie sanockiego zamku.Miasto i tak daje

50 tysięcy,chociaż nie ma takiego obowiązku.Mamy dwójkę radnych w sejmiku,ale większe znaczenie

ma to,że zarówno w powiecie  jak i sejmiku rządzi koalicja PIS i to powinno być szansą na przejęcie

finansowania muzeum przez samorząd wojewódzki.Kto się ma dogadać jak nie koalicjanci?Jak oni się

nie dogadają,to na pewno nie pomoże kartka papieru zwana apelem z jednym podpisem prezesa

stowarzyszenia.I niby jak ten"apel" ma zorganizować społeczeństwo? Mają wyjść na ulice? Prawda

jest taka,że tylko działania polityczne mogą zagwarantować przejecie muzeum przez sejmik,a nie

"głos społeczeństwa" o którym społeczeństwo dowiaduje się z internetu.

To, że Pióro zwolnił Mękarską,  to miał zdecydowanie rację, przecież jej artykuły są beznadziejne, nigdy ich nie czytam.

Są za długie i nigdy nie wiadomo o co chodzi.....

Czyli jednak Pióro zwolnił Mekarska? A co z Panią redaktor Ziobro? Co z Panią redaktor Kozimor? One jeszcze pracują w tygodniku? 

Ja tam nic nie wiem, ale jeżeli prawda jest, że muzeum już dawno powinno być pod rządami Marszałka. Jeżeli wcześniej mówił o tym Sławomir Miklicz, i sam tego nie zrobił jak był marszałkiem to bardzo dobrze, że zaczyna być ruch społeczny. Dziś wszystkie towar,ystwa powinny zajmować stanowiska w ważnych sprawach a tak są potrzebne do wyborów.... 

Moim zdaniem Pióro i Konieczny są za słabi aby wywalczyć coś wielkiego dla Sanoka. To starsi Panowie którym za wiele się już nie chce. Mają przed sobą ciepłe emeryturki wiec po co mają się starać? To idealne osoby dla PiS z Jasła, Krosna czy Rzeszowa bo to tam idą olbrzymie pieniądze a tu udają że coś się robi.

Czas Najwyższy poinformować o tym bajzlu w sanockim PiS który zmajstrował Pan " Wielki" redaktor Tomasz Swięch Proboszcza z Strachociny Józefa Niżnika .

Szukanie sensacji na siłę. Załóż jeden z drugim swoją partię, stowarzyszenie, a później komitet wyborczy. I startuj. I wgraj. I będziesz miał władzę. Władza nie jest celem samym w sobie. Władza jest po to, by służyć innym.

Od kiedy w sanockim PiS-ie są jakieś frakcje? Pierwszy raz słyszę. Czarno na białym widać, że "młode wilki" dążą do władzy. Nikt Wam tego nie zabrania. Tylko te "młode wilki" nie są w PiS-ie. Parafrazując słowa znanej piosenki, napiszę: "Skłócać każdy może, trochę lepiej lub trochę gorzej...". I tak nic z tego rozbijania PiS-u nie wyjdzie.

Apel pewnego stowarzyszenia do władz wojewódzkich sejmiku, złożony przez pana Adama Mękarskiego, to taka próba wbicia gdzieś gwożdzia. Chcę wiedzieć, czy ten apel poparł pan Piotr Uruski, poseł na Sejm RP, pan Damian Biskup i pan Tomasz Święch. Jeśli tak, to proszę o wyraźne stanowisko w tej sprawie. Chcemy transparentności, to wymagajamy, przede wszystkim od siebie.

"Władza nie jest celem samym w sobie.Władza jest po to by służyć innym".Idealista z ciebie gościu.Hahahaha!!

Władza to władza,to splendory,to pieniądze,to jest to,że ludzie czują się ważni,że się ich boją,że mogą zniszczyć

życie innym ludziom,albo pomóc im w karierze,że mogą unicestwiać narody.Władza to nawet te dodatkowe 1500 złoty diety do wypłaty.A samo

służenie ludziom,to już wynik tej władzy wynikający z przepisów,zarządzeń,obowiązków czy czegoś tam

jeszcze.Magia władzy,magia bycia ważnym,znanym nawet w takim miasteczku jak Sanok,może nieżle ustawić.Władza

to lepsze, wygodniejsze życie,to przywileje.I nie mów mi,że ci co są w radach powiatów czy miast po kilka kadencji,robią to

dlatego,że chcą "służyć" ludziom,bo obrażasz moją inteligencję.Podaj mi  nazwiska takich osób ,takich

ludzi co traktuje swoją pracę bezinteresownie jako misję niesienia pomocy innym.Może są takie osoby,chętnie

je poznam.Władza deprawuje jak mówi klasyk.

@ Gośc piotrek W którym miejscu obaziłem Twoja inteligencję? Przeczytaj ze zrozumieniem to, co napisałem. Piotrze, nie  jestem dla Ciebie "gościem;  Hahahaha!! ", choć mam swoje idee. Rozmawiaj merytorycznie.

W których samorządach w powiecie sanockim zwykły radny dostaje 1.500,00 zł? Nie jestem radnym, a jednak potrafię znaleźć informacje na ten temat, choćby w BiP-ie każdego samorządu.

Wiesz, Piotrze, dlaczego wielu radnych jest po kilka kadencji? Odpowiedź jest prosta.  Do wyborów idzie do 50% uprawnionych; wielu nie ma ochoty wystartować w wyborach, bo, np. nie chce im się, bo uważaja to za mało ważne, bo dieta jest za niska, bo nie mają żadnych szans. Bo nie potrafią się mobilizować, skrzyknąć znajomych, sąsiadów, rodzinę, by dostać zwycięską liczbę głosów. Bo prowadzą ważniejszy biznes.

Kiedy pytasz mnie o nazwiska, to zadajesz pytanie z poprzedniej epoki - daj mi nazwiska, a ja coś na nich znajdę. :-) Rozmawiaj o konkretach.

W BiP-ie każdego samorządu a szczególne UM.Sanok jest " wspaniały" bajzel i opóźnienia informacyjne. Sanocki PiS nie obrażając nikogo ma sam  wewnętrzne kłopoty. Widać to po tym jak lansuje się na tym terenie non stop ufryzowana pani z Jasła (nie sprawdziła się jak burmistrz Jasła to buszuje  po naszym terenie wyborczym ).Podobnie panowie z Krosna i Przemyśla ( ostatnia kampania wyborcza do sejmu była tego przykładem) . Prawda jest taka że sanocki PiS poprzedni jego pełnomocnik pan Wojciech  P zaorał. Choć lukratywny stołem w powiecie sobie zapewnił. Chyba wystawienie na listach PiSu do samorządu byłego kandydata PO na burmistrza pana radnego Baszaka i innych kandydatów świadczy o tym że sanocki PiS to bardzo słaba osobowo i kadrowo organizacja.

2 godziny temu, Gość Anonim napisał:

@ Gośc piotrek W którym miejscu obaziłem Twoja inteligencję? Przeczytaj ze zrozumieniem to, co napisałem. Piotrze, nie  jestem dla Ciebie "gościem;  Hahahaha!! ", choć mam swoje idee. Rozmawiaj merytorycznie.

W których samorządach w powiecie sanockim zwykły radny dostaje 1.500,00 zł? Nie jestem radnym, a jednak potrafię znaleźć informacje na ten temat, choćby w BiP-ie każdego samorządu.

Wiesz, Piotrze, dlaczego wielu radnych jest po kilka kadencji? Odpowiedź jest prosta.  Do wyborów idzie do 50% uprawnionych; wielu nie ma ochoty wystartować w wyborach, bo, np. nie chce im się, bo uważaja to za mało ważne, bo dieta jest za niska, bo nie mają żadnych szans. Bo nie potrafią się mobilizować, skrzyknąć znajomych, sąsiadów, rodzinę, by dostać zwycięską liczbę głosów. Bo prowadzą ważniejszy biznes.

Kiedy pytasz mnie o nazwiska, to zadajesz pytanie z poprzedniej epoki - daj mi nazwiska, a ja coś na nich znajdę. :-) Rozmawiaj o konkretach.

Po lewej stronie ekranu jest napisane "Gość Anonim".Anonim jakoś głupio brzmi,więc postanowiłem użyć słowa gość.

Myślałem,że to bardziej dostojnie brzmi.Jak obraziłem,to przepraszam.Jeżeli chodzi o te 1500 zł,to nie przypominam sobie,żebym pisał,że

taką dietę otrzymują radni w powiecie sanockim.Zresztą nie bardzo się znam,bo zawsze myślałem,że w powiecie sanockim jest

jeden samorząd.Okazuje się,że jest ich więcej.Natomiast takie argumenty,które przetoczyłeś i które mają tłumaczyć to,dlaczego

radni sprawująi swój manda czasamit kilka kadencji,wcale mnie nie przekonują.Nikt im na siłę nie karze kandydować.Zresztą

o tym jak bardzo niektórym zależy,żeby znależć się radach,niech świadczą przypadki korupcji wyborczej w naszym kraju.

Co się zaś tyczy zarzutu,że jakoby pytanie o ludzi,którzy swoje mandaty sprawują wyłącznie z pobudek służenia ludziom,

przypomina czasy poprzedniej epoki jest nietrafiony.Kiedyś mówiono-daj mi człowieka,to znajdzie się paragraf.A ja bym takim ludziom uścisnął rękę.Swoją drogą chciałbym zobaczyć ilu by było chętnych w wyborach do samorządów,jak by radni nie dostawali,ani grosza diety.

a ja uważam że do PZPPiS powinni wstąpić wszyscy bez wyjątku, gdyby się taki znalazł, co nie chce, to do łagru albo do konzetrazionlager, wtedy zapanuje spokój, a naród karmiony słuszną propagandą TVP  wreszcie odzyska wiarę w boga i wodza jedynego !

burmistrz wtedy nie potrzebny, przyjdzie obrona terytorialna ministra i porządek zaprowadzi

pomniki zbudujemy jeszcze większe niż w Korei Płn. 

wszyscy chwalić będą wodza i nową IV RP

cały świat ( zwłaszcza Putin i Merkel ) będzie drżeć ze strachu przed naszym odwetem !

@ Gość piotrek Piotrze, nie gniewam się :-) Odwróć takie myślenie, że " Nikt im na siłę nie każe kandydować". Oni na siłę nie kandydują. Oni startują, bo nikt inny w ich okręgu nie chce startować. Oni są pewni, że wygrają w cuglach.  Problem jest w tym, że Ty nie startujesz w żadnych wyborach, to dlatego inni (to uproszczenie) są po kilkanaście lat radnymi, wójtami, burmistrzami, sołtysami. I jednocześnie są radnymi i sołtysami od kilkunastu lat. To jest dopiero demokracja :-)

Wójt z jednej z gmin jest wójtem już kikadziesiąt lat. Mieszkańcy krytykują. I co z tego? W innej gminie radni i sołtysi to ta sama osoba od kilkunastu już lat.

Pisząc o dodatkowych dochodach 1.500 zł coś jasno zasugerowałeś. Diety w sanockich samorządach nie są małe. W ościennych powiatach, bieszczadzkim i leskim dużo, dużo mniejsze. Jednak nie można czegoś sugerować opinii publicznej, tylko należy opierać się na faktach.

Napisałeś "nie bardzo znam się...", ale jednak napisałeś. To trzeba wiedzieć, by móc publicznie napisać. W powiecie sanockim jest kilka samorządów.

Dwie kadencje (mogą być po pięć lat) i tyle, i "fora ze dwora". Począwszy od dyrektorów szkół, poprzez radnych, wójtów, burmistrzów, prezydentów miast. Nie ma ludzi niezastąpionych.

Jednak za rozmowę Ci dziękuję i pozdrawiam :-)

13 godzin temu, Gość Anonim napisał:

@ Gość piotrek Piotrze, nie gniewam się :-) Odwróć takie myślenie, że " Nikt im na siłę nie każe kandydować". Oni na siłę nie kandydują. Oni startują, bo nikt inny w ich okręgu nie chce startować. Oni są pewni, że wygrają w cuglach.  Problem jest w tym, że Ty nie startujesz w żadnych wyborach, to dlatego inni (to uproszczenie) są po kilkanaście lat radnymi, wójtami, burmistrzami, sołtysami. I jednocześnie są radnymi i sołtysami od kilkunastu lat. To jest dopiero demokracja :-)

Wójt z jednej z gmin jest wójtem już kikadziesiąt lat. Mieszkańcy krytykują. I co z tego? W innej gminie radni i sołtysi to ta sama osoba od kilkunastu już lat.

Pisząc o dodatkowych dochodach 1.500 zł coś jasno zasugerowałeś. Diety w sanockich samorządach nie są małe. W ościennych powiatach, bieszczadzkim i leskim dużo, dużo mniejsze. Jednak nie można czegoś sugerować opinii publicznej, tylko należy opierać się na faktach.

Napisałeś "nie bardzo znam się...", ale jednak napisałeś. To trzeba wiedzieć, by móc publicznie napisać. W powiecie sanockim jest kilka samorządów.

Dwie kadencje (mogą być po pięć lat) i tyle, i "fora ze dwora". Począwszy od dyrektorów szkół, poprzez radnych, wójtów, burmistrzów, prezydentów miast. Nie ma ludzi niezastąpionych.

Jednak za rozmowę Ci dziękuję i pozdrawiam :-)

Gwoli ścisłości.Nic nie zamierzałem sugerować.Podałem przykładową kwotę 1500 zł dlatego,bo gdzieś wyczytałem,że maksymalna kwota diet dla miast

takich wielkości jak Sanok,jak sobie dobrze przypominam została ustalona bodajże na 2700 złotych.I wcale nie sugerowałem,że sanoccy

radni tyle dostają.Natomiast co się tyczy samorządów,to chodziło mi o samorząd terytorialny /Rada Powiatu/.Z tego co wiem,to jest chyba jedna

taka rada w powiecie.Prawdą jest,że samorządów jest więcej,choćby wyznaniowe,uczniowskie,zawodowe czy gospodarcze.Zarzucając komuś,że

nie czyta się ze zrozumieniem,może najpierw samemu trzeba się tego nauczyć.Żegnam.

Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Usuń formatowanie

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0