Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0
jobssteve

Kto zarobi na remoncie mopsu w Zagórzu...?

3 posty w tym temacie

Budżet na remont MOPS'u w Zagórzu to około 1,6 mln zł
za ta kwotę spokojnie można wybudować nowoczesny, parterowy budynek wyposażony we wszystko co potrzeba aby każdy człowiek, bez znaczenia czy to niepełnosprawny czy w pełni zdrowy. mógł samodzielnie się do niego dostać i załatwić swoje sprawy.
Remont budynku i wmontowanie windy dla niepełnosprawnych za podkreślam ok 1,6 mln zł to chyba jakiś żart.
Udając się do wyżej wymienionego MOPS'u pokusiłem się zaglądnąć do remontowanego już pomieszczenia, to co zobaczyłem przyczyniło się do tego że postanowiłem się z wami tym podzielić.
Ogromne pieniądze przeznaczone na remont a już zaczyna się od oszczędności. Panowie elektrycy których tutaj oczywiście za ten fakt nie winie przerabiali stare skrzynki elektryczne, tak jakby już brakowało pieniędzy na kompletnie nowa instalacje elektryczną. Myślę, że redakcja Esanok powinna zainteresować się tym tematem. 

Podam inny przykład, może nie jest związany a tematem.

Został wybudowany most w Tarnawie, przy rozwidleniu na Gruszkę i do Leska. Most bardzo wysokiej kategorii. Bo jak budować, to budować przynajmniej na sto lat. I dobrze. Głupotą był most w tych wymiarach na rozwidleniu dróg do Prusieka i do .... Nieźle dali zarobić innym.

Planowana jest budowa kolejnego mostu w Tarnawie,  w pobliżu. Ten sam potok, ten sam rozstaw mostu. Jednak dokumentacja musi być nowa. Pewnie nie taka sama, ale tylko po "drobnych modyfikacjach" powinna być dobra.

Tak jednak nie można, bo przysłowiowy "Kowalski" musi zarobić kolejne krocie. Przepływ wody w tym potoku ten sam, to po co zlecać kolejne badania. To proste, gdyż każdy znajomy musi zarobić pieniądze, pewnie niezłe pieniądze.

Dotąd tak będzie dopóki będziemy wybierać tych samych radnych do gmin i powiatu czas się organizować i to towarzystwo wysłać na emerytury.

Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Only 75 emoticons maximum are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0