REKLAMA
REKLAMA

Otwarcie sezonu łyżwiarskiego. Sanoczanie z medalami

W dniach 2 i 3 października 2010 roku rozgrywane były Ogólnopolskie Zawody Rankingowe i Puchar Polski w short-tracku.

W sobotę miało miejsce oficjalne otwarcie sezonu łyżwiarskiego w Polsce którego dokonał Prezes Polskiego Związku Łyżwiarstwa Szybkiego Kazimierz Kowalczyk wraz z Burmistrzem Miasta Sanoka Wojciechem Blecharczykiem.

W rywalizacji wzięło udział ponad 180 zawodniczek i zawodników z Polski i Ukrainy w tym 26 reprezentantów UKS MOSiR Sanok i 7- miu SKŁ Górnik Sanok. Dużą atrakcją była rywalizacja zawodników kadry narodowej walczących o prawo startu w nadchodzącym Pucharze Świata.

Z naszych zawodników najlepiej spisali się przedstawiciele najmłodszych kategorii wiekowych. Na listę medalistów wpisali się: Anna Jasik na dystansach 500 i 333m zajmując odpowiednio 2 i 3 lokatę, Karolina Zdziebko na dystansach 333 i 222 m z medalem brązowym i srebrnym, Gabriela Miccoli z medalem złotym na dystansie 222 m oraz ekipa chłopców , którzy na obu dystansach zajmowali takie same miejsca – Maciej Brzeżawski 2 x złoto, Michał Pawłowski 2 x srebro i Kacper Kondrat 2 x brąz.

Z pozostałych naszych reprezentantów najlepiej spisali się Mateusz Bobko i Hubert Staruchowicz, którzy w mocno obsadzonej konkurencji juniorów C uplasowali się odpowiednio na 6 i 7 miejscu oraz Maja Kustra w kategorii junior B zajmując 6-te miejsce w wieloboju.

Sanoczanie nie mają się czego wstydzić – z tyłu Anna Jasik i Gabriela Miccoli a w pierwszym rzędzie Karolina Zdziebko, Maciej Brzeżawski, Michał Pawłowski, Kacper Kondrat i Alex Florczak.

FOTO: Radosław Kondrat


04-10-2010

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)