Rekordowy Nowy Targ

NOWY TARG. Sobotni wyjazd short-trackowców zawodników UKS  MOSiR Sanok do Nowego Targu przebiegał pod znakiem rekordów.

Do startu Ogólnopolskich Zawodach Rankingowych trenerzy Małgorzata Baran i Roman Pawłowski wytypowali 25 zawodniczek i zawodników co było pierwszym rekordem klubowym gdyż nigdy tak liczna grupa nie brała udziału w zawodach wyjazdowych. Zawody rozgrywane na nowotarskim lodowisku pomimo słabych  warunków lodowych przyniosły wiele rekordów życiowych i medali.

Według trenerów najcenniejszą zdobyczą może pochwalić się Anna Jasik która w biegach na 700 i 500m oraz w wieloboju zdobyła srebrne medale. W tej samej kategorii wiekowej jej koleżanki: Julia Skrzeszewska, Wiktoria Mikrut, Kamila Piecuch, Aleksandra Lubińska, Dominika Banit, Diana Ziobro i Katarzyna Witka uzyskały miejsca od 9 do 17-go w wieloboju. W kategorii junior E Gabriela Miccoli zajęła odpowiednio 3 i 2-gie miejsce na dystansach i 2-gie w wieloboju.Również w tej grupie wiekowej w kategorii chłopców wystartowali Dawid Ziobro i Kamil Drwięga zajmując odpowiednio 8 i 12-te miejsce w wieloboju.

Tradycyjnie kategorie najmłodszą – junior F zdominowali sanoccy zawodnicy. W rywalizacji dziewcząt Karolina Zdziebko i Kamila Seńko zdobyły odpowiednio 2 i 3 miejsce, ustępując tylko zawodniczce ze Słowacji a Vanessa Florczak ukończyła na miejscu 6-tym. W tej samej kategorii nasi chłopcy zajęli miejsca od 1 do 4 w kolejności: Michał Pawłowski, Maciej Brzeżawski, Alex Florczak i Kacper Kondrat.

W starszych kategoriach wiekowych najlepiej spisała się Maja Kustra zajmując 5-te miejsca na dystansach i w wieloboju. Justyna Niemiec uplasowała się na pozycji 12.

W najmocniej obsadzonej kategorii junior C Angela Miccoli była 9-ta a wśród chłopców Mateusz Bobko, Sebastian Hydzik i Hubert Staruchowicz zajęli w wieloboju miejsca od 12 do 14.