REKLAMA
REKLAMA

Dwóch Afgańczyków ukrywało się wśród arbuzów!

SANOK/KROSNO. Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Sanoku we współdziałaniu z funkcjonariuszami Policji z Krosna zatrzymali dwóch nielegalnych imigrantów z Afganistanu, którzy na teren Polski dostali się w samochodzie ciężarowym przewożącym arbuzy.

 

W dniu 7 sierpnia br., do Dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Krośnie zadzwonił kierowca samochodu ciężarowego z informacją, że z naczepy jego samochodu wydobywają się dźwięki świadczące o tym, że mogą znajdować się tam osoby.

Mężczyzna wracał z ładunkiem arbuzów z południowej Europy. Funkcjonariusze Policji wspólnie ze strażnikami granicznymi z Placówki SG w Sanoku, po przybyciu na miejsce odkryli, że razem z arbuzami do Polski wjechali dwaj nielegalni imigranci z Afganistanu.

Zatrzymani mężczyźni nie mieli przy sobie żadnych dokumentów. Jeden z nich podawał się za osobę niepełnoletnią drugi powiedział że ma 24 – lata. W wyniku przeprowadzonych badań lekarskich ustalono, że obaj mężczyźni są na pewno pełnoletni.

Afgańczycy oświadczyli, że mieli zamiar dostać się na teren Włoch, gdzie chcieli podjąć prace zarobkową. W ciężarówce podróżowali kilka dni i jak sami powiedzieli w momencie kiedy w się w niej ukryli, nie wiedzieli, do którego kraju Europy jedzie samochód.

Zatrzymani Afgańczycy byli dobrym stanie zdrowia i nie wymagali pomocy lekarskiej.

Wobec imigrantów wszczęto postępowanie karne z art. 264 § 2 kk za nielegalne przekroczenie granicy, które jest prowadzone przez funkcjonariuszy z Placówki Straży Granicznej w Sanoku pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Krośnie.

BiOSG

12-08-2011

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)