REKLAMA
REKLAMA

Doskonalenie zawodowe służb mundurowych w perspektywie EURO 2012 (VIDEO HD)

GMINA ZAGÓRZ. Policja, Straż Pożarna, Straż Graniczna oraz Grupa Bieszczadzka GOPR w jednym czasie i w jednym miejscu to znak, że dzieje się coś ważnego. W tym przypadku chodzi o doskonalenie zawodowe służb mundurowych w perspektywie EURO 2012.


Na zaproszenie burmistrza Miasta i Gminy Zagórz Ernesta Nowaka komendanci poszczególnych służb spotkali się z koordynatorami przedsięwzięcia.


 

 

Tytułowe przedsięwzięcie finansowane jest w ramach programu Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności „Przemiany w Regionie” – RITA realizowanego przez Fundację Edukacja dla Demokracji. Istotą projektu o wartości ponad 36 tys zł jest integracja i doskonalenie zawodowe wybranych przedstawicieli polskiej i ukraińskiej administracji publicznej oraz służb mundurowych w perspektywie Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej „Euro 2012”. Bezpośrednim beneficjentem projektu pt. Polsko – Ukraińska Akademia Bezpieczeństwa i Współpracy „Bieszczady 2012” jest Ochotnicza Straż Pożarna w Łukowem.

Realizację projektu zainauguruje wizyta studyjna delegacji polskiej na Ukrainie. W jej trakcie zostanie m.in. opracowany szczegółowy program międzynarodowych manewrów strażackich z udziałem: studentów i wykładowców Państwowego Uniwersytetu Bezpieczeństwa Życia we Lwowie, funkcjonariuszy: Policji, Państwowej Straży Pożarnej, Straży Granicznej, ratowników Bieszczadzkiej Grupy GOPR oraz jednostek OSP z Gminy Zagórz. Ta praktyczna część projektu odbędzie się początkiem maja br. na terenie Gminy Zagórz.

W ramach realizowanego projektu zorganizowany zostanie ponadto certyfikowany kurs z zakresu ratownictwa medycznego dla 15 osób oraz konferencja naukowa poświęcona problematyce integracji systemów bezpieczeństwa ludności w kontekście integracji europejskiej.

13-01-2012

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)