REKLAMA
REKLAMA

Sanoczanin wyruszy w kolejową wyprawę dookoła USA!

„Kolej na USA” to projekt podróżniczy, który chce zrealizować mieszkający na stałe w Wielkiej Brytanii dziennikarz Jakub Górski. Przed Polakiem trasa o długości kilkunastu tysięcy kilometrów, która wiedzie dookoła Stanów Zjednoczonych.

Spełniam swoje marzenie – mówi Jakub Górski. –  Podróże pociągiem fascynowały mnie od dziecka. Turkoczącym po torach składem chciałem objechać świat. Teraz mam czas i możliwości, żeby zrealizować to, co sobie kiedyś wymarzyłem.

Jakub Górski

W podróż do USA Górski wyruszy 14 czerwca z Londynu. Dwa dni później wsiądzie w pierwszy pociąg, Lake Shore Limited, z Nowego Jorku do Chicago. Kolejne etapy podróży to Chicago – Seattle (pociąg Empire Builder), Seattle – Los Angeles (Coast Starlight), Los Angeles – Nowy Orlean (Sunset Limited) oraz Nowy Orlean – Nowy Jork (Crescent).

W Nowy Jorku zameldują się 29 czerwca. Dzień później będę w samolocie do Londynu. Jeśli chodzi o część kolejową to czeka mnie 13 dni w podróży, z czego siedem dni na pokładach pociągów. Przejadę w tym czasie prawie 13 tysięcy kilometrów – mówi Górski.

Dziennikarz zdradza, że amerykańska podróż to część większego projektu. – Robocza nazwa tego przedsięwzięcia to „W 80 pociągów dookoła świata”. Chcę w ciągu najbliższych kilku lat okrążyć kulę ziemską podróżując pociągami. Nie będzie to jednak klasyczna wyprawa, wyjazd z punktu A i powrót do punktu A. Zdecydowałem się na przejazd najbardziej ciekawymi trasami kolejowymi w różnych miejscach świata. Stany Zjednoczone są tylko początkiem. Kolejny etap tego projektu będzie miał prawdopodobnie odsłonę europejską. Później chcę wybrać się do Australii i Nowej Zelandii oraz Japonii, dodaje Jakub Górski.

Patronami honorowymi „Kolej na USA” są Burmistrz Miasta Sanoka Wojciech Blecharczyk oraz Starosta Powiatu Sanockiego Sebastian Niżnik.

06-06-2012

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)