REKLAMA
REKLAMA

SANOK: Ukradł telefon a następnie pobił za ładowarkę!

27-latek tego samego dnia dwukrotnie dokonał rozboju na tej samej osobie. Za pierwszym razem zabrał telefon komórkowy oraz klucze do mieszkania. Drugim razem dodatkowo wziął ładowarkę do skradzionego wcześniej telefonu.


W ubiegłą środę po godz. 22. policjanci wchodząc do bloku przy ul. Stróżowskiej na interwencję dotyczącą zakłócania spokoju zauważyli zbiegających po schodach mężczyzn. Twierdzili, że byli u znajomego jednak nie byli w stanie podać jego imienia i nazwiska. Czujność funkcjonariuszy dodatkowo budził fakt, że mężczyznami byli dobrze znani Policji mieszkańcy powiatu sanockiego w wieku 27, 32 i 33 lata. Funkcjonariusze wspólnie z zatrzymanymi udali się do mieszkania, którego dotyczyło zgłoszenie.

Po wejściu do środka zastali właściciela mieszkania, który leżał na podłodze. Miał ranę na głowie. Mężczyzna poinformował policjantów, że rozpoznaje 27-latka i wskazuje jako tego, który uderzył go a następnie ukradł ładowarkę do telefonu. Pokrzywdzony stwierdził również, że w tym samym dniu z udziałem tego samego mężczyzny miała miejsce identyczna sytuacja zakończona kradzieżą telefonu komórkowego oraz kluczy do mieszkania.

Sprawców zatrzymano do czasu wytrzeźwienia (wszyscy znajdowali się pod wpływem alkoholu) i złożenia stosownych wyjaśnień. 27-letni mieszkaniec powiatu sanockiego w piątek usłyszał dwa zarzuty dotyczące dokonania rozboju.

Za popełnienie przestępstwa rozboju polskie prawo przewiduje karę pozbawienia wolności od lat 2 do 12.

źródło: KPP Sanok

08-10-2012

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)