REKLAMA
REKLAMA

Zapraszamy na lodowisko w Trepczy

GMINA SANOK. Biały Orlik w Trepczy cieszy się ogromnym zainteresowaniem dzieci i młodzieży. To nowe miejsce na mapie gminy, gdzie najmłodsi mieszkańcy mogą świetnie spędzić czas i rozwijać swoje sportowe talenty.


Od 25 stycznia b.r., czyli od dnia otwarcia sztucznego lodowiska w Trepczy, zainteresowanie nowym obiektem wciąż rośnie. Oczywiście, największe było podczas ferii zimowych, kiedy to odpoczywająca od szkoły młodzież chętnie korzystała z uroków zimowej aury i lodowiska.

Jestem bardzo zadowolona, rodzice również, ponieważ ich pociechy mają gdzie spędzać wolny czas. Najbardziej zadowolona jest oczywiście sama młodzież, która swoją obecnością pokazuje, jak wspaniałym pomysłem było powstanie Białego Orlika. Przyjeżdżają do nas dzieci z rodzicami i młodzież z Trepczy oraz ze wszystkich stron całej gminy– mówi Leontyna Krowiak, dyrektor Zespołu Szkół w Trepczy.

Składane sezonowe lodowisko w Trepczy ma wymiary około 30 na 18 m. Całkowity koszt inwestycji to 407 000 tys. złotych, z czego połowa tej kwoty została dofinansowana z Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach Rządowego Programu „Moje Boisko Orlik 2012”.

Za zrealizowanie tej inicjatywy Wójt, Mariusz Szmyd Wójt otrzyma Honorowy Medal Polskiego Klubu Infrastruktury Sportowej (PKIS).

Bardzo cieszę się, że lodowisko służy wszystkim dzieciom z Trepczy oraz mieszkańcom całej gminy Sanok, a także miasta. Wspólne uprawianie sportu to wspaniały sposób integracji, sprzyjający rodzinnej atmosferze” –mówi wójt gminy Sanok, Mariusz Szmyd.

Lodowisko jest dostępne dla wszystkich, bez względu na wiek i miejsce zamieszkania. Co bardzo ważne, korzystanie z obiektu jest całkowicie bezpłatne – podkreśla gospodarz gminy.

Z nowego, unikatowego na skalę województwa obiektu bardzo cieszą się uczniowie szkoły, dzieci z całej gminy oraz ich rodzice – wszyscy  mogą ślizgać się do woli. Mieszkańcy Trepczy są dumni, że to właśnie u nich powstał pierwszy „Biały Orlik” w województwie.

Kiedy można korzystać z Białego Orlika?

Lodowisko jest czynne dla klientów indywidualnych:

  • od poniedziałku do piątku w godzinach 1600-2000
  • w dni wolne od zajęć szkolnych 1000-1200 i 1500-1900

Ślizgawki trwają 60 minut, a wejścia na lodowisko odbywają się o pełnych godzinach. Na miejscu istnieje możliwość bezpłatnego wypożyczenia łyżew. Wstęp jest bezpłatny.

Serdecznie zapraszamy mieszkańców naszej gminy i nie tylko na sportowe szaleństwo na lodowisku!

23-02-2012

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)