REKLAMA
REKLAMA

Miasto sprzedaje działki pod budownictwo mieszkaniowe

SANOK / PODKARPACIE. Radni miasta Sanoka wyrazili zgodę na sprzedaż 17 działek przeznaczonych pod budownictwo mieszkaniowe. Są one usytuowane w atrakcyjnej okolicy, w dzielnicy Wójtostwo, na Białej Górze.

Teren miejski, w ramach którego wydzielono działki, położony jest w pięknym miejscu, na stoku południowym, z dala od zgiełku miejskiego, smogu, po drugiej stronie Sanu, w sąsiedztwie lasu i terenów rekreacyjnych. Świetnie nadaje się pod budowę mieszkaniową, domków jednorodzinnych i takie też przeznaczenie otrzymał w wydanej na początku bieżącego roku decyzji o warunkach zabudowy.

Po wyrażeniu przez radnych zgody na sprzedaż, zlecono wycenę rzeczoznawcy. Cena za m kw. działki uzależniona jest od wielkości i położenia, kształtuje się od 75 zł netto/m kw. do 84 zł netto/ m kw. Każda działka ma inną powierzchnię – od 7 ar do ponad 11 ar. Ważne jest, że nieruchomości te są uzbrojone, czyli posiadają możliwość podłączenia mediów.

W tym momencie dostępny jest wykaz tych nieruchomości na tablicy ogłoszeń w Urzędzie Miasta oraz w Wydziale Geodezji, Architektury i Planowania Przestrzennego.

Ogłoszenie przetargu planowane jest na pierwszą połowę lipca, zaś rozstrzygnięcie miesiąc po ogłoszeniu. Warto dodać, że będzie to przetarg ustny, nieograniczony. Miasto nie sprzeda wszystkich działek na raz, ale będzie to robić sukcesywnie.

Agnieszka Frączek
Rzecznik Prasowy Urzędu Miasta w Sanoku

24-05-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)